Avalon » Serie komiksowe » Ultimate War » Ultimate War #4

Ultimate War #4

Ultimate War #4

"Ultimates vs. Ultimate X-Men" - part 4

Postacie
Cytat

Agent S.H.I.E.L.D.: "What in God's name is that...?"
Iceman: "The amazing Spider-Man, dude. Who do you think?"

Streszczenie

Manhattan, Nowy Jork. Wolverine ucieka na motocyklu przed próbującymi pochwycić go oddziałami S.H.I.E.L.D. Ścigany przez cztery wojskowe śmigłowce mutant znajduje schronienie w pobliskim piętrowym parkingu. Helikoptery momentalnie otaczają budynek, podczas gdy Logan wjeżdża na najwyższy poziom, rozpędza swój pojazd i wyskakuje nim przez barierkę prosto w jeden ze śmigłowców. Chwilę później przebywający w centrum dowodzenia akcją generał Fury traci łączność ze swoimi wysłanymi w celu schwytania Wolverine'a agentami. Tymczasem Iron Man przeczesuje za pomocą promienia rentgenowskiego ruiny, które pozostały z budynków służących do niedawna za kryjówkę Xavierowi i jego studentom. Szef Departamentu Obrony kontaktuje się ze Starkiem i informuje go o uruchomieniu urządzenia, którego zadaniem jest zablokowanie telepatycznych zdolności Profesora X i Jean Grey. Nick ma nadzieję, że będzie ono działało bez zarzutu, bowiem ta dwójka mutantów stanowi największe zagrożenie spośród całego zespołu.


Tymczasem X-Men ukrywają się wśród płonących wszędzie wokół gruzów. Kitty i Hank starają się zapewnić bezpieczeństwo wyłączonym z walki Xavierowi i Marvel Girl, podczas gdy Colossus musi stawić czoła Iron Manowi, który właśnie zlokalizował ich pozycję. W swojej stalowej formie Peter nie ma większych problemów w walce z Tonym Starkiem. Fury rozkazuje oddziałom S.H.I.E.L.D. wesprzeć Żelaznego Człowieka, jednak żołnierze nie są w stanie przedostać się przez wytworzoną przez Storm ścianę z błyskawic. Wówczas pojawia się Thor, dla którego pioruny nie stanowią żadnej przeszkody, podobnie jak wyzwaniem nie jest dla niego starcie z młodą panną Munroe. W tym samym czasie Beast z Profesorem X na swych barkach próbuje dostać się kanałami do podziemnego hangaru. W pościg za dwójką mutantów udaje się Hawkeye wraz z grupką agentów S.H.I.E.L.D., ale szybko gubią oni trop. Chwilę później z głębin rzeki Hudson wynurza się X-Jet z Hankiem i Xavierem na pokładzie. Nie są oni jednak jedynymi pasażerami, ponieważ na dachu próbującego wydostać się poza pole działania telepatycznych blokad samolotu znajduje się Black Widow, która przymocowuje do kadłuba ładunki wybuchowe a następnie zeskakuje z eksplodującego X-Jeta. Charlesowi i Beastowi udaje się w ostatniej chwili katapultować, jednak zostają oni przechwyceni przez nadlatującego w ich kierunku Iron Mana. Logan, który właśnie rozprawił się z załogą śmigłowców, ma jednak inne plany w stosunku do swoich przyjaciół. Atakuje on Starka skacząc na niego z dachu pobliskiego budynku, na który bezproblemowo opadają na spadochronach McCoy ze swoim nauczycielem. Wolverine z wściekłością rozprawia się z Iron Manem, siekając jego zbroję na kawałki swoimi adamantowymi pazurami a następnie zeskakuje na ziemię, gdzie dwójka żołnierzy odnalazła właśnie ukrywające się pośród ruin Jean i Kitty. Logan nie okazuje żadnej litości agentom S.H.I.E.L.D. prosząc jednocześnie Marvel Girl, aby nie pozwoliła patrzeć na jego okrucieństwo młodej pannie Pryde. Jatkę Wolverine'a przerywa pojawienie się Captaina America, który zwraca się do mutanta imieniem Jim i przypomina mu ich trzykrotne spotkania podczas drugiej wojny światowej. Logan wydaje się niczego nie pamiętać z tamtego okresu, więc Rogers wyjaśnia mu, że służył wówczas jako kapral James Howlett w Pierwszej Kanadyjskiej Brygadzie Spadochronowej. W czasie ich rozmowy cała trójka mutantów zostaje otoczona przez mierzących w ich kierunku żołnierzy. Następnie Captain America posyła w korpus nieco zdezorientowanego Wolverine'a celną serię z karabinu maszynowego, zastanawiając się jednocześnie, czy jego czynnik samogojący wciąż działa tak samo dobrze jak niegdyś. Po otrzymaniu od Rogersa meldunku o pochwyceniu Logana, Kitty i Jean, Hawkeye informuje dowódcę The Ultimates, że Colossus już od dziesięciu minut daje wycisk Thorowi. Clint dochodzi do wniosku, iż jedynym sposobem na powstrzymanie Rosjanina jest mały pocisk nuklearny wystrzelony z jego łuku, po czym wprowadza on swój plan w życie.


Tymczasem wysłana przez Fury'ego grupa żołnierzy przygotowuje się do pojmania wciąż przebywających na dachu pobliskiego budynku Charlesa i Henry'ego. Moment później owi agenci otrzymują z centrum dowodzenia informację, że coś ogromnego zbliża się bardzo szybko w ich kierunku. Po chwili temperatura w okolicy spada do pięciu stopni poniżej zera i oczom zaskoczonych żołnierzy ukazuje się Iceman, który pokrywa gigantycznymi ilościami lodu całą nadbrzeżną okolicę, niszcząc tym samym zainstalowane przez S.H.I.E.L.D. urządzenia blokujące telepatyczne zdolności mutantów. Umożliwia to użycie mocy Profesorowi X, który paraliżuje tymczasowo umysł każdej nie będącej homo superior osoby, znajdującej się w promieniu kilku bloków, a więc członków The Ultimates i agentów S.H.I.E.L.D. W tym samym czasie w centrum dowodzenia wysiada elektronika, co powoduje, że Nick Fury i jego współpracownicy zostają pozbawieni podglądu na całą sytuację. Xavier kontaktuje się telepatycznie ze swoimi studentami i nakazuje im natychmiastową ucieczkę, co nie podoba się Jean. Marvel Girl martwi się o profesora i wolałaby nie zostawiać go samemu sobie. Wskutek nalegań Charlesa X-Men wycofują się jednak, zanim Wasp, której umysł nie został sparaliżowany, ponieważ również jest ona mutantką, zdołała zlokalizować Profesora X i zmniejszając się do rozmiarów owada wleciała do jego głowy, pozbawiając go przytomności. Po "przebudzeniu się" z kilkuminutowego letargu członkowie The Ultimates zauważają, że cała pojmana przez nich grupa X-Men zniknęła bez śladu.


Triskelion, wieczorem. Generał Fury w rozmowie z Rogersem stwierdza, że jest zawiedziony, iż udało im się złapać jedynie Xaviera. Z drugiej strony Nick uważa, że bez swojego nauczyciela X-Men są tylko grupką wystraszonych dzieciaków, których pochwycenie w ciągu najbliższych kilku tygodni nie będzie żadnym problemem. Tymczasem zamkniętego w specjalnej celi Profesora X odwiedza korzystając z hologramu Magneto. Lensherr proponuje swojemu dawnemu przyjacielowi pomoc w uwolnieniu się w zamian za przyłączenie się do niego, jednak Charles zdecydowanie odmawia. Mistrz Magnetyzmu nie jest zaskoczony decyzją Xaviera i uświadamia mu, że to on przyczynił się w dużym stopniu do odseparowania go od jego studentów. Eric uważa, iż pozbawieni przywódcy, nieustannie uciekający przez ścigającymi ich ludźmi oraz zmuszeni przez głód i zimno X-Men nie będą mieli wkrótce innego wyboru jak przejść na jego stronę...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate War #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.