Avalon » Serie komiksowe » Ultimate War » Ultimate War #3

Ultimate War #3

Ultimate War #3

"Ultimates vs. Ultimate X-Men" - part 3

Postacie
Cytat

Captain America (do Wasp): "It's a war on terror we're fighting out there, not a war on mutants. It's important you appreciate the difference here."

Streszczenie

Prezydent Stanów Zjednoczonych zostaje ze względów bezpieczeństwa czasowo zakwaterowany w małym amerykańskim miasteczku zwanym Lincoln, które ochrania armia agentów S.H.I.E.L.D. Nick Fury twierdzi, że jest to obecnie najbezpieczniejsze miejsce w Ameryce, co nie przekonuje jednak głowy państwa, który wolałby raczej ukryć się przed Magneto w jakiejś pilnie strzeżonej bazie wojskowej. Chcąc uzasadnić swoje stanowisko Szef Departamentu Obrony prosi Black Widow o małą demonstrację, po czym kobieta wyciąga z kabury pistolet i wycelowuje go w prezydenta. Członkini The Ultimates zostaje momentalnie ostrzelana z wszystkich możliwych stron przez rozmieszczonych w całym miasteczku agentów ochrony. W tym wypadku użyli oni oczywiście pocisków czasowo paraliżujących system nerwowy napastnika, jednak w razie autentycznego zagrożenia rodzaj amunicji zostanie odpowiednio zmieniony. Następnie Fury przekazuje głowie państwa najświeższe wiadomości z kraju, informując go m.in. że udało im się utrzymać w tajemnicy przed mediami fakt ataku Magneto na siedzibę The Ultimates. Mimo wszystko jednak wzrasta strach wśród społeczeństwa a ludzie coraz częściej odmawiają chodzenia do pracy i pozostają w domach, gdzie czują się bezpieczniej. Pytany natomiast o X-Men Nick wyjaśnia, że jako współodpowiedzialni za zbrodnie Bractwa, również i oni zostaną wkrótce ukarani. Prezydent prosi go, aby przyrzekł, iż dostarczy mu Xaviera i jego podopiecznych żywych, uważając, że jest im to winny za uratowanie jego córki (Ultimate X-Men #4). Generał Fury odpowiada wówczas, że nie ma w zwyczaju składania obietnic, których nie będzie mógł dotrzymać, po czym odjeżdża służbową limuzyną.


Triskelion - siedziba The Ultimates. Captain America dowiaduje się właśnie od Wasp, że podczas ataku Magneto, który na kilka minut wyłączył całe zasilanie obiektu, ze swojej celi zdołał wydostać się przetrzymywany w specjalnej komorze Bruce Banner. Dokonał on tego przemieniając się w Hulka, a następnie, zanim został unieszkodliwiony przez gaz usypiający, w ciągu kilku chwil zjadł(!) sześć pielęgniarek zatrudnionych w Triskelion. Chwilę później Steve informuje Janet, iż zarówno on jak i reszta grupy wiedzą doskonale, że jest ona mutantką. Dziewczyna jest zaskoczona, ponieważ za wszelką cenę starała się ukryć ten fakt przed kolegami z zespołu z obawy przed brakiem akceptacji z ich strony. Rogers uświadamia przyjaciółce, iż nie ma to dla nich żadnego znaczenia. Widząc, że Wasp bardzo przeżywa całą sytuację związaną Magneto i jego krucjatą przeciwko ludzkości, Captain America wyjaśnia jej, iż wojna, którą obecnie toczą nie jest skierowana przeciwko mutantom, ale przeciwko terrorystom a dostrzeżenie tej różnicy ma bardzo istotne znaczenie.


Wiadomości w telewizji podają informację o aresztowaniu w Paryżu trójki homo superior mających powiązania z Bractwem Złych Mutantów. Następnie zostali oni przewiezieni na Kubę i umieszczeni w Obozie X-Factor, gdzie więzieni są wszyscy podejrzani o współpracę z Mistrzem Magnetyzmu, jakich do tej pory udało się zatrzymać. Takiemu traktowaniu mutantów sprzeciwiają się zarówno władze kościelne jak i obrońcy praw człowieka, jednak rząd amerykański nie ma zamiaru ustępować, mając w pamięci atak terrorystyczny Bractwa na Most Brooklynski (Ultimate War #1). Tymczasem rzecznik prasowy Białego Domu Condoleeza Rice oświadcza, że Charles Xavier, który zobowiązał się publicznie do schwytania Magneto, nie jest już godny zaufania i nie należy liczyć na jego obietnice. Owe telewizyjne wiadomości ogląda Bobby Drake, który bardzo chciałby dołączyć do swoich przyjaciół i pomóc im w nierównej walce przeciwko Mistrzowi Magnetyzmu i The Ultimates jednocześnie. Temu pomysłowi sprzeciwia się jednak zdecydowanie ojciec chłopca, wyjaśniając synowi, że właśnie z powodu jego powiązań z X-Men stracili cały dobytek i muszą ukrywać się przed policją, nocując tymczasowo u dawno nie widzianego znajomego pana Drake'a.


Tymczasem Ororo i Peter powracają do swojej obecnej kryjówki położonej w podziemiach doków nad rzeką Hudson. Między dwojgiem mutantów toczy się rozmowa na temat śmierci Cyclopsa. Jako X-Men wielokrotnie już bywali w opałach, jednak zawsze udawało im się wyjść z nich obronną ręką. Również Beast i Iceman, którzy odnieśli swego czasu bardzo poważne rany, wrócili do pełnego zdrowia. Scott natomiast zginął naprawdę i Storm zaczyna się zastanawiać, kto z nich będzie następny. W tym samym czasie Jean Grey rozmawia z Xavierem. Dziewczyna pyta profesora o plan działania na najbliższe dni, na co Charles odpowiada, że wobec bezowocnych prób schwytania Magneto i jego towarzyszy najlepszym rozwiązaniem będzie dojście z nimi do porozumienia. Marvel Girl nie jest zachwycona tym pomysłem i wolałaby raczej pozostać przy opcji zakładającej unieszkodliwienie Mistrza Magnetyzmu, aby w ten sposób udowodnić ludzkości, że X-Men są po ich stronie. Xavier natomiast prosi swoją uczennicę, aby mu zaufała, ponieważ ma on zamiar złożyć Lensherrowi propozycję nie do odrzucenia. Następnie rozmowa schodzi na temat Wolverine'a. Profesor X zauważa, że bardzo troszczy się on o Jean od czasu śmierci Scotta. Tymczasem panna Grey wyjawia, iż za każdym razem kiedy dotyka skóry Logana, nachodzą ją wątpliwości czy śmierć jej ukochanego to rzeczywiście nieszczęśliwy wypadek. Według niej Wolverine również mógł się do tego w jakimś stopniu przyczynić.


Nowojorskie Muzeum Sztuki, następnego dnia. Charles Xavier wraz z towarzyszącymi mu Ororo, Jean oraz Kitty spotyka się z Magneto, który ze względów bezpieczeństwa zamaskował się tak, aby ludzie nie byli w stanie go rozpoznać. Na samym początku rozmowy Profesor X wyjaśnia swojemu dawnemu przyjacielowi, iż ma pokojowe zamiary i chciałby dojść z nim do porozumienia. Xavier proponuje Mistrzowi Magnetyzmu przyłączenie się do niego wraz ze swoimi studentami. Lensherr uważa to za dowcip, jednak Charles uzasadnia, że X-Men i tak posądzani są już o współpracę z Bractwem, dlatego nie mają nic do stracenia naprawdę zmieniając front i zyskując tym samym ochronę przed The Ultimates w postaci najpotężniejszego mutanta na świecie. Profesor zgadza się jednocześnie na zademonstrowanie ludzkości potęgi homo superior poprzez siłowe podporządkowanie sobie Stanów Zjednoczonych pod warunkiem, że reszta świata zostanie zdobyta pokojowo. Nie powinno to bowiem stanowić problemu, gdy homo sapiens przekonają się z jaką bezwzględnością a jednocześnie łatwością Magneto i jego towarzysze opanują U.S.A. Eric jest zaskoczony nagłą zmianą poglądów Xaviera i prosi go o czas na przemyślenie tej propozycji, po czym w towarzystwie mutanta Unusa opuszcza Muzeum Sztuki. W tym momencie Charles kontaktuje się z oczekującym na zewnątrz Loganem, który wsiada na motocykl i rozpoczyna śledzenie Lensherra. W drodze powrotnej do kryjówki Profesor X wyjaśnia swoim studentkom, że tak naprawdę nie ma zamiaru przechodzić na stronę w wroga, a spotkanie z Magneto ma jedynie umożliwić Wolverine'owi dotarcie do bazy Bractwa a następnie przekazanie informacji o jej lokalizacji reszcie zespołu. Tymczasem Lensherr, zapytany przez Unusa co sądzi o propozycji Xaviera, odpowiada, że nie wierzy w ani jedno jego słowo i spodziewa się jakiegoś podstępu ze strony dawnego przyjaciela. Biorąc pod uwagę fakt, iż podczas spotkania nie był obecny Logan, Eric domyśla się, że został on wyznaczony do śledzenia ich i odnalezienia ich nowej fortecy. Okazuje się jednak, że nie tylko Profesor X wpadł na tego typu pomysł, ponieważ Magneto już wcześniej w podobny sposób odkrył obecną kryjówkę X-Men.


Lower East Side, Nowy Jork. Wysoko w chmurach lewituje Iron Man i bacznie obserwując okolicę stwierdza, że wiadomość od anonimowego informatora o tymczasowej bazie Xaviera i jego studentów okazuje się być prawdziwa. Następnie Stark kontaktuje się z przebywającym w centrum dowodzenia Nickiem Fury, który rozkazuje oddziałowi agentów S.H.I.E.L.D. zająć miejsca na wyznaczonych pozycjach. Wówczas Iron Man przystępuje do akcji i używając pocisków, w które wyposażona jest jego zbroja, w ciągu kilku chwil zamienia opuszczone nadbrzeżne budynki w jedno wielkie płonące rumowisko. Do Tony'ego dołączają bojowo nastawieni koledzy z The Ultimates. Captain America, Wasp, Black Widow, Thor i Hawkeye mają zamiar dobrać się wreszcie X-Men do skóry...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate War #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.