Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #9

New Avengers #9

New Avengers #9

"The Sentry part 3"

Postacie
Cytat

Robert Reynolds/Sentry:"NAGH!!"

Streszczenie

Dzień wczorajszy. Opuszczony magazyn gdzieś poza miastem. Na tajnym spotkaniu liderów najpotężniejszych supergrup Tony Stark próbuje się dowiedzieć czekogolwiek o tożsamości tajemniczego człowieka, znanego jako The Sentry. Zgromadzeni jednak bezradnie rozkładają ręce. Nikt nigdy nie słyszał o kimś takim. Najbardziej zaskoczony jest Reed Richards, który niespodziewanie dowiaduje się, że wysłał Matta Murdocka na wyspę Rykera, by ten zapoznał się ze sprawą Roberta Reynoldsa. Dla pewności Mr Fantastic przegląda w palmtopie wszystkie sprawy związane z nazwiskiem Robert Reynolds. Nic jednak nie znajduje. Zastanawia go jednak coś innego. Gdy tak siedzie zamyślony, zupełnie niespodziewanie Charles Xavier informuje go, że ktoś manipuluje jego umysłem bez jego wiedzy.


Chwila obecna. Stojący nad Robertem Reynoldsem członkowie: X-men, Avengers, Fantastic Four, Inhumans i Namor starają się zrozumieć jego bełkot. Bob nieustannie powtarza, że on tu jest. W następnej chwili grunt pod nogami superbohaterów zostaje dosłownie rozerwany, a oni sami zostają zaatakowani przez czarne macki. Do przyglądajego się całej scenie Reynoldsa podchodzą Reed Richards i Emma Frost. Bob musi pomóc im zapanować nad sytuacją. Cała trójka chroniona jest polem energii, wytwarzanym przez Sue Richards. Reed prosi teraz Reynoldsa, by ten zaprzestał atakować przybyłych mu na pomoc superbohaterów. Zdezorientowany Robert odpowiada, bezradnie przy tym rozkładając ręcę, że to nie on ich atakuje. Tymczasem próżnia, z którą walczą X-men, Avengers i pozostali przybiera coraz to inne formy i postacie: od bezkształtnych macek, przez różnego rodzaju płonące demony, aż po bestie przypominające kształtem i rozmiarem Godzillę i jej przeciwników.


Wewnątrz pola energii Reynolds ze wzrokiem szaleńca pyta Reeda, skąd ten wie, że Reynolds jest w stanie powstrzymać atak próżni. W odpowiedzi, ku swemu niezmiernemu zaskoczeniu słyszy, że sam mu to powiedział. Richards ustawia urządzenie przypominające lustro. Za chwilę pojawia się w nim twarz Reynoldsa. Jest to zapis wiadomości, którą Robert przesłał Reedowi jakiś czas temu. Dzieli się w nim swym wielkim niepokojem, którego przyczyną są jego problemy z pamięcią, a także z pamięcią innych. Wiele osób, które znał, nie jest w stanie go rozpoznać. Traktują go jak obcego. Jego problemy umysłowe są na tyle poważne, że nie jest w stanie wziąć odpowiedzialnośći za tą olbrzymią moc, którą kumuluje w swym organiźmie. Nawet nagrywając tą wiadomość nie jest w stanie sobie przypomnieć, o czym mówił na początku. Pod koniec przekazu została natomiast umieszczona informacja dla niego samego, gdyby przypadkiem zobaczył to w momencie, gdy już całkowicie utraci pamięć. Według własnego zalecenia, każe pozwolić sobie pomóc. Oglądający to teraz Bob zgadza się, by Emma Frost zajęła się jego psychiką. Reynolds czuje nagły ból i po chwili wraz z Emmą znajduje się w swoim umyśle. Ogladają teraz nieprzeliczone obrazy przewijające się przed nimi, składające się na wspomnienia Roberta. Na początek Frost chce dotrzeć do tych wspomnień, które dotyczą bezpośrednio powstania istoty znanej jako Sentry. Znalazłszy je oboje dowiadują się, że Robbie w młodości odkrył sekretną formułę profesora, którą następnie wypił chcąc sprawdzić jej działanie. W efekcie chłopiec zaczął płonąć nieznaną energią. Tak narodził się niczym nieskalany strażnik dobra i pokoju. Nagle Uwaga Emmy skupia się na jednym elemencie. Zaczyna się dokładniej przyglądać pewnym wspomnieniom. W końcu znajduje jedno, które zostało ukryte pod innymi tak, by nikt nigdy go nie odnalazł. Bob i Emma oglądają teraz dwie postacie stojące w ciemnym pomieszczniu, przyglądające się czemuś w dole. Frostrozpoznaje jednego z nich. To Jason Wyngard alias Mastermind. Natomiast tajemnicze pomieszczenie to dawna szkoła Bractwa Złych Mutantów. Wyngarde relacjonuje swemu towarzyszowi, że zmiany, których dokonał w świadomości Reynoldsa sprawią, że nie tylko nie będzie on pamiętał Sentry'ego, ale też że nikt nie będzie go pamiętał. Sam Robert nie będzie nawet wiedział, że wymazuje siebie z pamięci innych, gdy tylko o nim wspomną. Zbyt będzie przestraszony, by użyć swych mocy, gdyż za każdym razem, gdy to uczyni, świat zostanie zaatakowany przez potwora. Towarzysz Masterminda nie ukrywa swego zadowolenia. Dostał dokładnie to, czego sobie zażyczył: bohater zniszczony mentalnie i psychicznie. Przerażony tym co zobaczył, Reynolds zaczyna uciekać.


Tymczasem kolejna personifikacja próżni zdołała pokonać większość walczących z nią superbohaterów.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.