Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #7

New Avengers #7

New Avengers #7

"The Sentry part 1"

Postacie
Cytat

Tony Stark: "Does anyone know how to say "It just happened yesterday" in Atlantean?"
Reed Richards: "Fortanu Vasyama."
Dr Strange, Charles Xavier, Black Bolt, Namor: "[...]
Reed Richards: "Oh, I, uh... I thought you were really asking."

Streszczenie

Podczas lotu testowego nowej zbroi Iron Mana, łączy się z nim Spider-Woman. Dziewczyna informuje o odnalezieniu jednego z poszukiwanych przestępców, który uciekł z więzienia Raft na wyspie Rykera. Iron Man tymczasem osiąga cel swej podróży, którym jest opuszczony magazyn poza miastem. W ukrytym pod ziemią budynku wita oczekujących go: Stephena Strange'a, Reeda Richardsa, Charlesa Xaviera, Blackagara Boltagona i księcia Namora. Ten ostatni nie ukrywa poirytowania faktem, że Stark nie poinformował nikogo o reaktywowaniu Avengers, który to fakt miał miejsce dzień wcześniej. Powodem spotkania jest jednak sprawa zgoła odmienna, a mianowicie tajemniczy Sentry. Stark poprosił zebranych o spotkanie, by dowiedzieć się, kim on właściwie jest.


Long Island. Prywatna rezydencja. Do opalającej się przy basenie dziewczyny podchodzi Dirk Garthwaite. Dirk poszukuje Eda Grossa, który okazuje się być ojcem dziewczyny. Ed posiada coś, co Garthwaite bardzo chciałby odzyskać. Łapie więc dziewczynę za rękę i ciągnie ją w kierunku domu. W środku panna Gross otwiera zabezpieczone urządzeniem szyfrującym pomieszczenie. Ku zaskoczeniu Dirka, wnętrze zastawione jest przez szklane gabloty, w których umieszczono rzeczy należące do superzłoczyńców, a które to utracili bądź porzucili na polu walki. Garthwaite odnajduje wreszcie przedmiot swych poszukiwań. Rozbija gablotę, z której wyciąga swój łom i kostium. Zaraz też się w niego przebiera. Teraz ciągnie dziewczynę do podziemngeo garażu. Panna Gross ma za zadanie wywieźć go z miasta. Podróż jednak nawet się nie zaczęła, gdyż przed posiadłością wylądował odrzutowiec New Avengers, którzy czekali tu na Garthwaite'a. Pierwszy jak zwykle atakuje Wolverine, który potężnym ciosem zostaje odrzucony na kilkanaście metrów. Nie lepiej radzą sobie Cage i Spider-Man. Po chwili na nogach zostaje już tylko Spider-Woman. Sytuacja jest na tyle beznadziejna, że dziewczyna postanawia zmienić strategię. Drew stara się teraz odwołać do uczuć wyższych Dirka, który każe nazywać się The Wrecker.


Pustynia Nevada. Oddział SHIELD pilnuje wejścia do jednej z licznie występujących tu jaskiń. Za chwilę z pokładu śmigłowca wychodzą Captain America i Iron Man. Agentka Hill informuje nowoprzybyłych, że poszukiwany obiekt znajduje się we wnętrzu jaskini. Razem wchodzą do środka. W głębi odnajdują Reynoldsa. Ten siedzi z głową opartą o kolana i założonymi rękami. Każe wszystkim opuścić to miejsce, gdyż nadchodzi próżnia. Na pytanie, czym jest ta próżnia, Reynolds bełkocze, że starał się uratować swych przyjaciół, jednak okazał się zbyt słaby i teraz płaci za to surową cenę. Używając swej mocy tysiąca słońc niechcący wyzwolił mrok, który teraz przybył, by zaatakować świat. Tak zresztą działo się za każdym razem, gdy Sentry próbował użyć swych nadludzkich zdolności. W taki też właśnie sposób zginęła jego żona. Iron Man przerywa ten wywód. Przyprowadził tu kogoś i teraz chciałby go w końcu przedstawić Reynoldsowi. Z cienie wychodzi Lindy, żona Reynoldsa. Sentry jest przerażony. Nie potrafi uwierzyć w to, co widzi. Zaraz za Lindą pojawia się jeszcze ktoś. To Paul Jenkins, twórca komiksowej postaci znanej jako The Sentry. Iron Man pyta Reynoldsa, kim on jest w takim razie, skoro Sentry to bohater z komiksu.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.