Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #5

New Avengers #5

New Avengers #5

"Breakout" - part 5

Postacie
Cytat

Peter Parker:" Yep. We're naked."
Jessica Drew:" They couldn't leave our underwear on?"
Peter Parker:" I wasn't wearing any."
Jessica Drew:" Why wouldn't you be wearing underwear?"
Peter Parker:" I chafe."
Jessica Drew:" I wan't off the team."

Streszczenie

Captain America, Spider-Man i Iron Man walczą z atakującym ich tyranozaurem. Wyrośnięty gad łapie w swe potężne szczęki Tony'ego. Te za chwilę eksplodują oślepiającym blaskiem i olbrzym przewraca się bezwładnie. Steve i Parker, którzy ledwo zdążyli uskoczyć przed upadającym cielskiem potwora patrzą teraz na wychodzącego z paszczy dinozaura Starka.


W głębi lasu. Luke Cage nerwowo obserwuje wyrosłe zza drzewa trzy pazury przystawione do szyi Spider-Woman. Dziewczyna błyskawicznie chwyta dłoń, z których wystają, przerzuca przez siebie napastnika i wbija je właścicielowi prosto w szyję. Cage rozpoznaje Logana. Zdezorientowana tym odkryciem Jessica daje się zaskoczyć Wolverinowi, który wyrywa się z jej uchwytu i rzuca na bezbronną teraz Drew. Przed zadaniem ciosu powstrzymuje go Luke.


Cage i Jessica odnajduję w końcu pozostałych New Avengers, którzy zdążyli się już ogrzać przy ognisku z pyska tyranozaura. Ci są zaskoczeni obecnością Logana. Ten tłumaczy, że był ścigany. Opowiada, jak dzień wcześniej w X-posiadłości zjawił się jeden gość, znany jako Hudak który opowiadał na lewo i prawo, że kilku wyrzutków z Savage Land wynajęło go, by wyciągnął Karla Lykosa z więzienia. Hudak chodził z jakimś dziwnym urządzeniem do wytwarzania płomieni. Cały był spanikowany sytuacją ze zniknięciem Nicka Fury'ego i zamieszaniem powstałym w SHIELD. Próbował dodzwonić się do Fantastic Four, jednak bezskutecznie, a ponieważ Avengers nie istnieli, zgłosił sie do X-men. Gdy Wolverine usłyszał o wydarzeniach w więzieniu Raft, od razu skojarzył to z tym, co mówił Hudak. Wykorzystał sytuację, by się trochę przewietrzyć po wydarzeniach, które ostatnio miały miejsce w jego życiu. Wskoczył więc do Blackbirda i w ten sposób znalazł się tutaj. Niestety jego pojazd został uszkodzony przez zmutowane istoty zamieszkujące Savage Land. Gdy kończy swą opowieść, wszyscy nagle zauważają brak swoich ponadludzkich zdolności. Las ożywa i za chwilę zostają otoczeni przez zmutowanych mieszkańców wyspy zeskakujących z drzew. Spomiędzy nich wychodzi kobieta z czerwonymi włosami i wszyscy nagle zaczynają odczuwać senność i powoli opadają na trawę.


New Avengers zupełnie nadzy wiszą teraz pod okapem podziurawionej kopuły. Są obserwowani przez zgromadzonych w pomieszczeniu mieszkańców Savage Land. Pomiędzy nimi staje teraz Karl Lykos. Steve każe mu się poddać. Lykos wściekły wykrzykuje, że nie może tego zrobić, gdyż znowu zostałby zagoniony do pracy dla SHIELD. Z prawdziwym przejęciem opowiada o Weapon X, jak kazano mu zabijać niewygodnych dla rządu mutantów. Jego wywód przerywa Brainchild, który od początku miał wielką ochotę poeksperymentować na więźniach, czego Lykos wyraźnie sobie nie życzy. Ten moment nieuwagi wykorzystuje Stark, który aktywuje swoją zbroję. Ta wywołuje spięcia w instalacji wewnątrz kopuły i inicjuje polecenie ataku Lykosa i jego popleczników. Rozprawiwszy się z nimi uwolnieni już Avengers zastanawiają się nad tym, co własnie usłyszeli. Spider-Woman zaprzecza rewelacjom Karla, jakoby SHIELD wykorzystywała w swych działaniach mutantów, powołując się przy tym na statut organizacji nadający charakter jej działalności, a który zakłada dążenie do utrzymania pokoju na świecie. Dyskusję przerywa pojawienie się kolejnych mieszkańców Savage Land, co kończy się potężną zadymą. Z tej okazji postanowił najwodoczniej skorzystać Lykos, by wymknąć się niepostrzeżenie. Zauważa to jednak Logan i rusza za nim w pościg. Ten nie trwa zbyt długo i Wolverine dopada ofiarę, by wbić w nią swe pazury. Karl zamienia się w Saurona i wylatuje ponad przerażonych Avengers. Pokaz ten nie trwa jednak długo, gdyż za chwilę Sauron spada na ziemię z kulą w głowie. Z pobliskich krzaków wyłania się rudowłosa kobieta z dymiącą lufą karabinu snajperskiego. Za nią wyłaniają się pozostali członkowie jej oddziału. Przywódczyni wydaje rozkaz, by nie pozostawiać przy życiu żadnych świadków.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.