Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #94

New Mutants #94

New Mutants #94

"Lethal Weapons"

Postacie
Cytat

Cable: "You're even more stupid than you look!"
Wolverine: "Bad move bub. You insulted me"

Streszczenie

Przerażeni Sunspot, Rictor i Wolfsbane patrzą jak Cable i Logan zaczynają ze sobą walczyć, co najmniej jakby mieli ze sobą od dłuższego czasu na pieńku. Logan chowa pazury stwierdzając że będą mu niepotrzebne, po czym obydwaj kontynuują zaciekłą walkę na pięści, nie zamierzając przerywać.


Gdzieś w Madripoorze Dragoness stoi przed przykutymi do filarów New Mutants, oznajmiając iż MLF ogłosi dziś światu swój polityczny manifest. Madripoor będzie pierwszym miejscem, gdzie zostanie użyty narkotyk, który sprawi iż ludzie pozabijają się nawzajem.


Dragoness całuje dyskutującego z nią Sama, kóry w ten sposób znajduje się pod jej wpływem co wyraźnie nie podoba się Boom Boom. Tabitha całuje go, lecz Sam zdradza jej wówczas iż był to tylko podstęp aby uśpić czujność Dragoness. Sunfire dziwi fakt, iż gaijin mógł wykjazać się taką przebiegłością, lecz Warlock przypomina mu iż New Mutants byli trenowani przez Xaviera, Magneto i Cable'a i wcale nie są nowicjuszami jak to wydaje się Japończykowi.


Tymczasem walka Logana z Dayspringiem rozgorzała na dobre. Chcąc ją powstrzymac Rictor niszczy pobliską wieżę ciśnień, co sprawia iż fala wody wywraca Cable'a i Wolviego. New Mutants podbiegają do oszołomionych oponentów, lecz gdy ci się podnoszą okazuje się że nie ma między nimi już ani cienia wrogości. Okazuje się, iż całą walka była na pokaz, bowiem Logan chciał po raz kolejny zmierzyć się z dawno niewidzianym Cable'm, który od ostatniego spotkania nauczył się kilku nowych ruchów. Poirytowany zniszczeniem swego cygara Logasn dopytuje się o cel bytności w Madripoorze New Mutants. Dowiaduje się wówczas o planach MLF.


W swej kryjówce Stryfe dowiaduje się o ucieczce Cannonballa, Boom Boom, Warlocka i Sunfire. Wściekły nakazuje ukarać Dragoness, kóra była ostatnią osobą jaka widziała więźniów, zaś zbiegów nakazuje odszukać swym żołnierzom. Ludzie w zielonych zbrojach ruszają w pościg, pomimo iż Sumo uprzedza swego pana że nie dadzą oni rady New Mutants.


Zbrojni podązają tropem uciekinierów, którzy zastawiają na nich zasadzkę. Sunfire'owi jak zwykle nie w smak jest słuchanie rozkazów i poleceń, sprzeciwia sie więc pomysłom Cannonballa. Boom Boom uspokaja jednakże Japończyka, przypominając mu iż w tej chwili ważne jest niezaalarmowanie za szybko MLF. Sam wraz z Warlockiem eliminują po cichu pościg, zaś Sunfire wyłuskuje jednego z chińczyków Nguyena ze zbroi i grożąc mu spaleniem żąda odpowiedzi na pytanie gdzie jest Stryfe.


Logan, Cable, Rictor, Wolfsbane i Sunspot stoją na dachu magazynu, w kórym namierzyli sygnatury mutantów. Wpadają do środka i odnajdują tam resztę New Mutants, których skierowali w to miejsce schwytani. Spośród setek skrzyń jedna zawiera Sleet. Należy ją odnaleźć, bowiem to przy pomocy jej zawartości MLF zamierza zatruć ujęcia wody w Madripoorze. Wówczas pojawia się Stryfe ze swymi terrorystami i atakuje zebranych. Cable natychmiast wyciąga broń i zaczyna strzelać, lecz zbroja Stryfe'a odbija jego pociski. Sumo wpada w Warlocka przemienionego w sieć, a po chwili zostaje wyrzucony z magazynu wysoko w powietrze dzięki Sunspotowi i Boom Boom. Wolfsbane i Wolverine natrafiają na zapach narkotyku, a Logan rzuca się aby go zniszczyć. Cable stawia czoła Stryfe'owi, który oznajmia iż wyzwoli w tej epoce mutantów. Dragoness atakuje Sunfire, lecz zostaje trafiona przez Rictora wstrząsem. Wskutek walki ogień Sunfire rozprzestrzenia się na wszystkie skrzynie i magazyn staje w płomieniach. Cannonball ewakuuje New Mutants z płonącego budynku, kóry wylatuje w powietrze. New Mutants stawili czoła MLF i udało im się powstrzymać ich szalone plany.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants #94

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.