Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #17

New Mutants #17

Postacie
Cytat

Catseye: "Girl furperson, like Catseye? Smell funny, look not so pretty-pretty, but maybe friends?"

Streszczenie

Sprawa wygląda nieciekawie, zarówno dla Hellions, jak i dla New Mutants. Wśród członków pierwszego zespołu wybucha kłótnia dotycząca zeszłonocnej walki, natomiast New Mutants zostali uwięzieni przez White Queen. Jetstream oraz Empath wzajemnie obwiniają się za niepowodzenie w walce z Cannoballem i Magmą, w końcu dochodzi do bójki. Zajście to przerywa Emma Forst, która przyszła, aby przypomnieć Hellions, że są zespołem i że zwycięstwo w każdej walce zależy od tego, czy będą współpracować. Tymczasem, New Mutants zamknięci w pokoju, który neutralizuje ich moce, starają się znaleźć jakąś drogę ucieczki. Ich szansą jest Dani i Illyana, którym udało się uciec. Kitty mówi pozostałym, że jedyne, co Emma chce osiągnąć, to zmuszenie ich do przyłączenia się do Hellions i Hellfire Club. Chwilę później, w pokoju powajwia się telepatyczny hologram Frost, która tłumaczy, że New Mutants niepotrzebnie łudzą się nadzieją, że Dani i Illyana uwolnią ich z pułapki. Jeżeli dziewczyny wrócą, z całą pewnością podzielą los swoich przyjaciół.


Limbo. Mirage odzyskuje przytomność w krainie, gdzie dorastała Illyana. Zaczynają atakować ją dziwne stwory zamieszkujące to miejsce. Dani nie może sobie z nimi poradzić, kiedy zjawia się S'ym, potwór, który kilka tygodni wcześniej przybył do Szkoły Xaviera i próbował zabić Illyanę [NM #14].


Później, Illyana odzyskuje przytomność, leżąc w łóżku, na którym położył ja S'ym. Stwór jest wdzięczny za darowanie mu życia i teraz służy Danielle i Illyanie. Przy okazji zmienił stroje obu dziewcząt, na "bardziej odpowiednie", to znaczy Illyana jako poteżna czarodziejka i władczyni Limbo jest ubrana w długą suknię, a Mirage w zwierzęce skóry. Illyana uświadamia sobie, że nie może teleportować się z miejsca na miejsce, tak jak robi to Nightcrawler, ale zawsze musi przejść przez Limbo. Nastepnie, dziewczyna wymawia specjalne zaklęcie, mające wyleczyć jej rany. Wokół Illyany pojawiają się srebrne płomienie, tworzące pentagram, które usuwają wszystkie zranienia. Dani zastanawia się nad tym, czy magia Illyany jest dobra, czy zła, ponieważ srebrny ogień oznacza białą magię, ale odwrócona pozycja pentagramu w kole jest symbolem zła.


Mirage i Illyana teleportują się ponownie do szkoły Emmy Frost. Coś jest jednak nie w porządku, ponieważ dziewczyny widzą New Mutants ubranych w te same stroje, co Hellions, i zachowujących się, jakby byli oni dobrymi przyjaciółmi. Patrząc prez okno, Dani uświadamia sobie, że kiedy opuszczały to miejsce, była noc w środku zimy, a teraz świeci słońce i jest lato. Kiedy Illyana znajduje stojący na biurku kalendarz, stwierdza, że od ich ostatniego pobytu minął rok. Podróżując przez przestrzeń, musiały także przemieszczać się w czasie. Illyana zauważa, że jest to podobne do powieści Dickensa, "Opowieść Wigilijna", a one do Scrooge'a, który zastanawiał się, czy przedstawione mu przez duchy obrazy naprawdę zdarzą się w przyszłości, czy po prostu mogą się zdarzyć. Wtedy do pokoju wchodzi White Queen, oznajmiając, że niedługo New Mutants bardzo ucieszą się, kiedy ich zagnione przyjaciółki przyłączą się do Hellions, tak jak oni. Illyana znów używa swojej mocy, tym razem, aby przenieść się w przeszłość. Udaje jej się przenieść tylko do czasu, kiedy od walki minął tydzień. Dani obawia się, że może być zbyt późno.


Rahne budzi się w nocy i widzi, że stoi nad nią Dani. Za chwilę dziewczyna budzi wszystkich przyjaciół, podczas gdy Illyana stoi na straży. Po chwili do pokoju wchodzą Hellions. Proponują umowę - jeden z New Mutants kontra jeden Hellion. Jeżeli członek New Mutants wygra, wszyscy są wolni, jeżeli przegra, wszyscy zostają. Walka ma odbyć się w odpowiedniku sali walk Xaviera. Na pytanie, co na to White Queen, Empath odpowiada, że Emma jest w Bostonie i nic nie wie. Mirage, jako liderka grupy akceptuje umowę, pomimo wątpliwości.


Po chwili przygotowań Hellions oraz New Mutants stoją w pokoju walk. Pojedynek odbędzie się pomiędzy Cannonballem a Jetstreamem. Po włączeniu komputera sterującego pokojem walk oboje wzbijają się w powietrze. Początkowo sytuacja nie wygląda dobrze dla Sama, który wciąż otrzymuje kolejne ciosy od Jetstreama. Roberto krzyczy, aby Cannonball ruszył głową i pokonał przeciwnika za pomocą sprytu. Kiedy Jetstream leci za Samem i powoli go dogania, chłopak niespodziewanie zatrzymuje się i zadaje silny cios. Oboje spadają na ziemię. Cannonball chce zmusić Jetstreama do poddania się, tłumacząc, że dla niego to kwestia urażonej dumy, a dla New Mutants wolność. Wtedy do pomieszczenia wchodzi White Queen oraz Senbastian Shaw. Frost pyta, kto dał Hellions prawo do podważania jej autorytetu i zawierania takich umów. Cannonball i Sunspot atakują Shawa, jednak ten dzięki swoim mutacyjnym mocom odpiera ich ataki ze zdwojona siłą. Kitty niezauwożona przez nikogo przenika przez ścianę, dostając się do komputera sterującego pokojem walk. Wykorzystując fazowanie, psuje maszynę i całe pomieszczenie wariuje. W takim chaosie New Mutants mają szansę teleportować się razem z Illyaną. Rahne i Catseye przeciągają nieprzytomnego Roberta do reszy grupy. Sharon proponuje Rahne przyjaźń, jako że obie są do siebie podobne - potrafią zmieniać się z człowieka w zwierzę. Wolfsbane odmawia, ale pyta, czy Catseye nie chciałaby przyłączyć się do New Mutants. Ta jednak nie ma zamiaru opuszczać Hellions.


Chwilę później wszyscy teleportują się przed rezydencją Xaviera. Kitty idzie otworzyć drzwi od środka, a reszta grupy czeka na zewnątrz. Danielle nagle słyszy tajemniczy głos, wzywający ją po imieniu. Jest przerażona, kiedy pojawia się przed nią potwór uformowany z kłębów mgły i mówi, że przyszedł po nią i nic nie jest w stanie go powstrzymać.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.