Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #96

New Mutants #96

New Mutants #96

"X-Tinction Agenda" - part 5: "United We Stand"

Postacie
Cytat

Rictor: "Thanks for luring 'em to us"
Jubilee: "Luring them? What, are you crazy? I bought us time to get away and you wanna fight?!?"

Streszczenie

W Hammer Bay magistraci wraz mutem tropią uciekinierów z cytadeli przy poparciu dziecięcych mieszkańców miasta. Na pobliskim dachu ukrywają się Rictor i Boom Boom.


Tabitha zdradza Ricowi, że dopiero patrząc na Jubilee odkryła jaka była arogancka, zaś teraz, gdy pozbawiono ją mocy, może spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Na ulicy mut wpadł na trop Jubilee, która ucieka rozrzucając wokół fajerwerki. Magistratów atakują Ric i Boom Boom, którzy, choć pozbawieni mocy, doskonale dają sobie radę w walce wręcz. Po pokonaniu Genoshan Tabitha usiłuje uspokoić spanikowanego muta, lecz Jubilee tłumaczy jej, że proces transmodacji obejmuje także pranie mózgu. Do zebranych dociera dźwięk latacych pojazdów, bowiem magistraci zdążyli wezwać posiłki. Nie mając innego wyjścia trójka podąża wgłąb miasta przemykając ciasnymi zaułkami, kryjąc się przed pościgiem. Tymczasem w opuszczonym magazynie nieopodal cytadeli Cable i Cyclops uzgodnili plan działania. Cable, podsłuchujący dzięki implantom łączność magistratu, informuje o schwytaniu Logana, na co Scott daje rozkaz natarcia. X-Men dzielą się na dwie grupy. Marvel Girl całuje na pożegnanie swego ukochanego. Cannonbal dostrzega, iż czoło dowódcy pierwszego zepołu zdobi gradowa chmura, zapewne z powodu faktu, iż obawia się, że będzie musiał znowu walczyć ze swoim bratem.


W cytadeli magistraci zdają relację Hodge'owi ze swych poszukiwań. Mutanci w tajemniczy sposób zniknęli ze wszystkich skanerów i nie sposób określić ich miejsca pobytu. Havok podejrzewa Forge'a, który zapewne wynalazł jakieś urządzenie maskujące ich obecność na detektorach. Wściekły Hodge rozkazuje odnaleźć X-Men za wszelką cenę. Odchodzący Alex zastanawia się nad słowami usłyszanymi od Cyclopsa. Walka z nim wstrząsneła nim mocno, a zastanawiające wydaje się ich wzajemne oddziaływanie swymi mocami. Nie chce jednakże dać wiary, iż terrorysta może być jego bratem.


Tymczasem na stole operacyjnym Rahne oczekuje na przeprowadzenie procesu transmodacyjnego, który zamieni ją w muta. Wolfsbane w ostatnich chwilach myśli o Rictorze, którego kocha o czym nie zdążyła mu powiedzieć. Hodge nakazuje Moreau rozpocząć proces, lecz z drobną zmianą. Rahne pomimo prania mózgu ma zapamiętać tortury jakim poddał ją Hodge. Moreau oponuje, twierdząc iż jest to niebezpieczne, lecz cyborg zmusza go do wykonania polecenia.


W Hammer Bay Rictor, Boom Boom i Jubilee włamują się do jednego z mieszkań, gdzie wreszcie mogą coś zjeść. Zaskakuje ich tam magistrat, bowiem okazuje się, iż znajdują się w jego domu. Rictor przewraca go, a w tej samej chwili na ekranie telewizora widzi przemienianą Rahne. Ucieszony magistrat zdradza mu, że Wolfsbane została poddana procesowi transmodacyjnemu i już nigdy nie będzie wiedziała kim jest Ric. Mutant pragnie natychmiast szturmować cytadelę, na szczęście Boom Boom go uspokaja. Trójka podejmuje jednak decyzję, iż nie może pozostawić przyjaciół i ukochanych w rękach Genoshan. Postanawiają wedrzeć się do cytadeli nim przybędzie kawaleria.


Tymczasem kawaleria jest już w drodze. Cable, Sunspot, Gambit i Forge rozstawiają się na pozycjach wokół cytadeli. W pewnej chwili Gambit używa karty aby pozbyć się jednego ze strażników co wywołuje sporo hałasu. Zwłoki spadają z jednego z pięter cytadeli wprost pod nogi wychodzących właśnie z kanałów Rica, Boom Boom i Jubilee. Azjatka chce natychmiast dołączyć do X-Men, jednak Boom Boom i Ric powstrzymują ją, bowiem w stronę miejsca w którym wybuchła właśnie walka zmierza już Wipeout. Grupa dowodzona przez Cable'a stawia opór magistratom dopóki ich moce nie zostają zablokowane. Wraz z Wipeoutem przybywa Hodge, który zaczyna się wyśmiewać z X-Men. Magistraci odnajdują muta, który był z Jubilee, Ricem i Boom Boom. Ten niespodzianie okłamuje ich, nie zdradzając, że trójka czai się w pobliżu. Pragnąc pognębić schwytanych Hodge wzywa Rahne, teraz muta z kompletnie wypraną pamięcią. Pozostający w ukryciu Rictor załamuje się. W oczach Cable'a natomiast widać roznącą wściekłość...

Autor: Magistrate Kumos

Galeria numeru

New Mutants #96

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.