Avalon » Serie komiksowe » 1602: New World » 1602: New World #4

1602: New World #4

1602: New World #4

part 4

Cytat

Marioac (do Bannera): "You are the monster. And the monster is you. And you should be grateful."

Streszczenie

Nowy Świat, port kolonii Roanoke. Lord Iron usiłuje wydusić z Petera Parquagha wiadomość, gdzie znajduje się zdrajca Korony - Banser. Chłopak mówi, że nic na ten temat nie wie; do grożącego Parquaghowi Irona podchodzi Ananias Dare i Jonah Jameson. Gubernator kolonii mierzy do zakutej w dziwną zbroję postaci z pistoletu. Iron bez trudu miażdży wyciągniętą w jego kierunku broń i zbija z nóg Jamesona, który spada z pomostu. Kiedy redaktor "Daily Trumpet" otwiera oczy, widzi, że stoi nad nim grupka żołnierzy pod wodzą Normana Osborne'a. Osborne oświadcza, że teraz on zajmie się dziwnym przybyszem; jest przekonany, że Lord Iron to następny Czarorodny, rozkazuje zatem żołnierzom wycelować w jego stronę strzelby. Iron, trzymający w jednej ręce Parquagha, w drugiej - Ananiasa Dare'a, mówi, że taka broń nie jest w stanie mu nic zrobić; może najwyżej zranić któregoś z zakładników. Reakcja Osborne'a jest natychmiastowa: każe swoim żołnierzom strzelać. Iron odwraca się, starając osłonić przed kulami i Parquagha, i gubernatora kolonii. Manewr udaje się połowicznie: Dare zostaje trafiony przez jedną z kul. Jameson wrzeszczy na żołnierzy; Lord Iron w międzyczasie puszcza gubernatora i mówi Parquaghowi, że o sprawie zdrajcy Bannera porozmawiają później. Z opancerzonej rękawicy mężczyzny wydostaje się fala energii, która dosięga następnie Petera. Chłopak pada nieprzytomny na ziemię. Iron wyciąga miecz, który natychmiast spowity zostaje kolejną falą energii. Przerażony Osborne, widząc nacierającą na jego ludzi postać w zbroi, nakazuje odwrót. Ucieczka zostaje jednak udaremniona przez grupę żołnierzy, który w czasie trwania tej krótkiej walki zdążyli przypłynąć do wybrzeża i wysiąść z kilku łódek. Ich dowódcą jest kapitan "Królewskiej Woli" - statku, który zacumował u brzegów Roanoke.


W czasie tego zamieszania Ananiasowi Dare udaje się ocucić nieprzytomnego Parquagha. Każe mu uciekać, mówiąc, że jego talenty lepiej przysłużą się wszystkim, gdy będzie na wolności. Peter stara się udawać, że nie wie, o co Dare'owi chodzi. Wygląda jednak na to, że gubernator wie już o nadzwyczajnych umiejętnościach Parquagha. W międzyczasie utarczka między dwiema grupami żołnierzy zostaje zakończona. Ross - kapitan "Królewskiej Woli" wyjaśnia, że Iron nie jest Czarorodnym, więcej - że przybył do Roanoke na rozkaz króla Jamesa. Obie strony dochodzą ze sobą do porozumienia; rezerwę zachowuje jedynie Dare, oglądający w skupieniu swoją ranę.


Jeszcze tego samego dnia gubernator zostaje postawiony w stan oskarżenia i osądzony przez Rossa. Najpoważniejszym ze stawianych Dare'owi zarzutów jest to, że ogłosił niepodległość kolonii i gościł u siebie zdrajcę królewskiego majestatu - Fury'ego. Jonah Jameson stara się oponować, mówiąc, że wszystkie decyzje gubernatora były poparte w głosowaniu przez mieszkańców kolonii. Ananias Dare stwierdza jednak, że wina jest wyłącznie po jego stronie.


W tym samym czasie Lord Iron wraz z przybyłym z nim na statku rzemieślnikiem wypytują mieszkańców Roanoke. Starają się dowiedzieć, gdzie znajduje się Peter Parquagh. Córka gubernatora - Virginia - rozmawia z przybyszami, nie dając się zastraszyć im pogróżkom. W pewnej chwili z pobliskiego budynku wychodzi Ross. Kapitan "Królewskiej Woli" ogłasza, że Ananias Dare został uznany i winnym i skazany na śmierć. Słysząc to, Virginia zaczyna przeobrażać się w wilka; dopada do niej jednak Parquagh, prosząc, by zachowała spokój, gdyż jej przemiana może wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Obiecuje też, że sam ocali gubernatora. Virginia mówi, że by to zrobić, będzie potrzebował pomocy.

Niedługo potem córka gubernatora idzie porozmawiać z Ironem. Mówi Hiszpanowi, że wie, gdzie znajduje się poszukiwany przez niego Banner. Prosi, by w zamian za to ocalić od śmierci jej ojca. Lord Iron zgadza się na ten układ, nie bacząc na sprzeciwy Rossa. Rozmowie obu mężczyzn przysłuchuje się z ukrycia Osborne.


Wieczorem Osborne i kapitan "Królewskiej Woli" spotykają się w nadmorskiej tawernie. Osborne próbuje dowiedzieć się jak najwięcej o mężczyźnie nazywanym "Lordem Ironem". W rozmowie zdradza też, czego naprawdę szukał w wiosce Indian: nie chodziło mu bynajmniej o złoto, a o tajemnicze źródło mocy, które, jak wierzy, mają w swoim posiadaniu Indianie. Dowodem na to ma być przemiana Bannera, która nastąpiła, gdy znalazł się na ziemiach tubylców i niezwykłe zdolności Rohjaza. Rossa intrygują wynurzenia Osborne'a. Mówi, że jeśli takie źródło mocy istnieje, należy je jak najszybciej zniszczyć. Osborne przytakuje; widać jednak, że co innego ma na myśli. Rozmowę przerywa pojawienie się jednego z podwładnych Rossa; żołnierz mówi, że ustalono, gdzie przebywa Dougan i jego ludzie. Kapitan wyprawia po nich garstkę zbrojnych, polecając, by reszta żołnierzy odpoczęła przed zbliżającą się walką.


Gdy tawerna pustoszeje, przy stole, gdzie siedzieli mężczyźni, pojawia się tajemnicza postać. Pośpiesznie przegląda stosik łupów, które zostawił na blacie Osborne. Spośród zabranych Indianom rzeczy wybiera futro jakiegoś zwierzęcia i kawałek czerwono - czarnej tkaniny.


W środku nocy ludzie pod wodzą Dougana natykają się na wyprawiony w ich tropy pościg. Walka jednak się nie wywiązuje, gdyż wszyscy żołnierze Rossa padają nagle na ziemię. Ich napastnikiem okazuje się dziwna postać z wymalowanym na skórze znakiem pająka. Nieznany przybysz ukrywa swoją twarz pod czarno - czerwoną maską; każe nazywać się "Pająkiem" i informuje Dougana o ostatnich wydarzeniach w kolonii. Żołnierz postanawia iść z pomocą gubernatorowi.


W tym samym czasie Virginia Dare doprowadza Irona i jego towarzysza do wioski zrównanej z ziemią przez Osborne'a. Tam wyjawia, że należy do Czarorodnych i grozi obu mężczyznom, że zginą, jeśli dalej będą wspierać ludzi króla Jamesa. Ku zdziwieniu dziewczyny, Lord Iron oświadcza, że nie sprawi mu to trudności, gdyż wcale króla Anglii nie popiera. Mężczyzna zdejmuje hełm i po raz pierwszy od momentu, gdy się pojawił, widzimy jego twarz...


Zupełnie gdzie indziej, w zalanej wodą jaskini, David Banner śni koszmarny sen. Śpiącego obserwuje przywódczyni Indian. W sennych majakach dawny sługa króla Anglii widzi samego siebie, zamierzającego się mieczem na skrępowanego u jego stóp mężczyznę...


Z powrotem w wiosce Indian. Virginia Dare obserwuje drzemiącego Lorda Irona. Towarzyszący mu Hiszpan opowiada dziewczynie o losach zakutego w zbroję mężczyzny. Mówi, że Iron został schwytany kiedyś podczas wojny przeciwko Anglikom; w niewoli był torturowany przez długi, długi czas. Virginia pyta, kto to robił. Odpowiedź poznajemy, widząc fragment snu Irona, w którym mężczyzna wraca do przeżytego koszmaru. Nad nim - skrępowanym , bezsilnym, pochyla się nie kto inny jak David Banner...


...Sny obu mężczyzn splątują się w dziwaczny sposób: dawny "człowiek króla" widzi, jak zadaje cios leżącemu u jego stóp jeńcowi. Dalej sen przepoczwarza się w prywatny koszmar Bannera, z którego zostaje wkrótce obudzony przez obserwującą go cały czas Indiankę. Kobieta mówi Davidowi, że przybyli niedawno żołnierze szykują się, by zabić wszystkich - i Indian, i Czarorodnych. Bannerowi jest to obojętne; chce umrzeć, żeby zginął też mieszkający w nim potwór. Indianka karci Anglika, mówiąc, że potwór jest nim, i że wcale nie jest czymś złym. Każe się mu też zastanowić nad tym, co naprawdę powinien teraz zrobić...


Świt u wybrzeży Nowego Świata, pogrążona w śnie kolonia. Niedługo jej spokój zostanie jednak zburzony: w oddali widać zmierzającą w stronę Roanoke grupę ludzi i zwierząt. To Indianie, którzy przybywają do kolonii na grzbietach mamutów i dinozaurów. Między nimi stoi ich przywódczyni oraz szaroskóry olbrzym, zwany przez wszystkich Hulkiem...

Autor: Gokuma

Galeria numeru

1602: New World #4 1602: New World #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.