Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #243

Uncanny X-Men #243

Uncanny X-Men #243

"Ashes"

Postacie
Cytat

Madelyne: "Brute calls himself Mr Sinister. His hobby's cloning redheads"

Streszczenie

Na szczycie Empire State Building X-Men i X-Factor stoją nad ciałem Madelyne Pryor. Havok trzyma głowę w dłoniach, a złamany Longshot czuje, że został wypaczony i zepsuty przez demoniczne moce. Nagle Jean Grey zaczyna krzyczeć i zwijać się w agonii. Coś dzieje się w jej umyśle, więc Psylocke wraz z astralnymi projekcjami Logana, Cyclopsa i Storm wdziera się do jej głowy. Pojawiają się na Błękitnej Strefie księżyca, gdzie niegdyś zginęła Phoenix. Scott znów patrzy na śmierć swojej ukochanej, a potem na wyzwolenie się energii Phoenix lecącej ku Ziemi. Obraz roztrzaskuje mężczyzna w czarnej zbroi z czerwoną gwiazdką na czole. Ten nieznany mutantom osobnik niszczy wspomnienia Jean Grey. X-Men szybują poprzez popękane miejsca, zastanawiając się w jaki sposób przeciwnik przedostał się do umysłu Marvel Girl, pomimo blokad założonych dawno temu przez profesora Xaviera. Psylocke tłumaczy, iż z powodu telepatycznej więzi jaką nawiązała z Goblin Queen, Jean Grey w niewytłumaczalny sposób posiadła wszystkie jej wspomnienia oraz wspomnienia Phoenix. Wówczas pojawia się Goblin Queen i atakuje mutantów. Chwilę później pod szkołą Xaviera, Marvel Girl w swoim starym stroju X-Manki podbiega do Scotta, przepraszając go, bowiem utraciła kontrolę nad swoim umysłem. Psylocke wyjaśnia co się dzieje: Jean ma problemy z połączeniem wspomnień Madelyne, Phoenix i swoimi, bowiem jej umysł nie daje sobie rady z zaakceptowaniem tylu przeżyć. Betsy usiłuje pomóc w tym Jean, lecz jakaś siła blokuje jej moc. Niespodziewanie znowu pojawia się człowiek w czarnej zbroi, który zaczyna niszczyć wspomnienia Jean. Storm go atakuje, lecz tajemniczy przeciwnik chwyta ją i śmiejąc się wyjaśnia, że na planie astralnym jej moce są bezużyteczne. Wówczas Psylocke atakuje go siłą swego umysłu.


Przed Cyclopsem i Wolverinem pojawia się Madelyne, mowiąc iż ich wróg był jej stwórcą, a zowie się Mr Sinister. Osobowość żony Scotta przejęła teraz tu kontrolę i nie zamierza pomagać X-Men, bowiem jeśli Sinister zniszczy Jean, ona wywrze swą zemstę. Na nic zdają się próby przekonania i błaganie o pomoc; Madelyne/Jean stwierdza, że jest skażona od początku do końca, a skoro zawsze górę brała jej mroczna strona taka jak Goblin Queen/Phoenix, to może lepiej aby wszystko zakończyło się tu i teraz... Niedaleko upada Psylocke, powalona przez siłę umysłu Sinistera, który mając klucze do psyche Madelyne, jest tu wyraźnie silniejszy. Nachyla się nad Jean, mówiąc jej że ma rację i wszystko skończy się tu i teraz, ta jednak zmienia się w Dark Phoenix. Oznajmia Sinisterowi, że przegrał i jako aktualna Marvel Girl wyrzuca go ze swego umysłu.


W zniszczonym pomieszczeniu w świecie rzeczywistym Sinister nakazuje Malice zaalarmować resztę Marauders, bowiem szybko będą mieli towarzystwo.


X-Men i X-Factor przybywają do opuszczonego budynku Szkoły Xaviera, rozwścieczeni faktem że właśnie tam ukrył się ich wróg. Cyclops, Marvel Girl, Storm, Archangel i Wolverine wchodzą przez dach, a Scotta zadziwia iż Jean żądna jest krwi Sinistera. Posiada jednak teraz wspomnienia Madelyne i pragnie aby Sinister zapłacił za swe zbrodnie, więc w tej grupie Cyclops jest jedyną osobą z humanitarnym podejściem. Marvel Girl zachowuje się niczym Logan, lecz jak zauważa Storm, ma ona do tego powody. Tymczasem przez hangar wchodzą Rogue i Psylocke, nie wiedząc że w ciemnościach już ktoś na nich czeka.


Na statek X-Factor Beast zabrał Greyów i małego Nathana. Pojazd zadziwiony jest faktem, że na swych skanerach nie wykrywa Longshota. Trójpalczasty stracił kompletnie pewność siebie. Po tym jak uległ wpływom demonów, jego motywy przestały być czyste. Poznał smak zła i jednocześnie utracił swoje szczęście.


Do szkoły przez tunele Morlocków weszli właśnie Iceman, Dazzler, Havok i Colossus. Zaskakuje ich Blockbuster, zmieniony przez demony w przerażającą bestię. Po kolei pokonuje on X-Men, a gdy ma zamiar zabić Dazzler, zostaje trafiony przez Havoka.

Alison patrzy ze zdziwieniem na Alexa, który zawsze bał się używać swej mocy, a ten z mrocznym wyrazem twarzy odpowiada iż się zmienił. W hangarze Psylocke i Rogue zostają zaatakowane przez Sabretootha, lecz Betsy, dzięki swej telepatii, obezwładnia z łatwością kpiącego z niej Creeda. Na piętrze najsilniejsza grupa patrzy z wściekłością na zniszczenia spowodowane w szkole przez Sinistera, a przede wszystkim w gabinecie profesora. Wówczas atakuje ich Malice, jak zwykle radząc sobie z łatowścią z X-Men. Tym razem jednak Marvel Girl zatrzymuje ją telepatycznie w miejscu, a Ororo używając siły fizycznej sprowadza do parteru. Wszyscy X-Men stają chwilę później wokół więźnia, któremu rozkazują uwolnić Polaris. Kiedy ta oznajmia, że to niemożliwe, Psylocke mówi że zostanie do tego zmuszona, szczególnie jeśli nie powie im nic o Sinisterze. Malice wpada w prawdziwą panikę, usiłując wytłumaczyć, że jej więź z Polaris stała się nierozerwalna, tym razem jednak nawet Alex nie ma już żadnych skrupułów, a zebrani gotowi są posunąć się nawet do tortur. Niespodziewanie następuje gigantyczna eksplozja... Szkoła Xaviera wylatuje w powietrze.


Z ruin wstaje Malice i wściekłym głosem krzyczy do nadchodzącego Sinistera, że mógł ją ostrzec. Ten wyjaśnia jednak, że nie chciał aby Psylocke odczytała coś z jej umysłu. Nastepnie podnosi Jean Grey i rozkazuje Malice zabić pozostałych. Wówczas pojawia się Longshot, oznajmiając że najpierw będą musieli zabić jego.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #243

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.