Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #419

Uncanny X-Men #419

Uncanny X-Men #419

"Dominant Species" - part 3

Postacie
Cytat

Husk: "Don't you see? These wolf people have banded together, and soon the "Angel" people will band together, the "Husk" people, the "Wolverine" people, the "Ice" people, and then we'll all be at war! 'Survival of the fittest.'"

Streszczenie

Klinika w Instytucie Xaviera. Trzymający nieprzytomnego Wolverine'a Northstar jest świadkiem dziwnej sceny. Przy łóżku Havoka klęczy zgarbiona Annie a wokół jej głowy orbitują noże chirurgiczne. Trochę dalej, otoczona wyładowaniami magnetycznymi, lewituje Polaris.


W lesie nieopodal Białych Łąk Husk odzyskuje przytomność. Z wysiłkiem przewraca nieprzytomnego Archangela na plecy i stwierdza, że ten przynajmniej oddycha. Ze zdziwieniem Paige zauważa, że jego rany już się zasklepiły a i jej szramy na stalowej skórze zniknęły.


Szkoła. Polaris każe Northstarowi zająć się swoimi sprawami, ale ten nie zamierza opuścić przyjaciółki w potrzebie. Lorna twierdzi, że Annie waliła głową Alexa w stół. Ta zaprzecza i Jean Paul oświadcza, że jej wierzy. Z gniewnym błyskiem w oczach, zielonowłosa magnetycznie przebija nim sufit i wyrzuca wysoko w górę. Teraz spogląda ponownie na pielęgniarkę i nienawistnie oznajmia, że nie życzy sobie być ocenianą przez niższy gatunek. Annie nie może uwierzyć, że Alex mógł kochać kogoś takiego. Do kliniki wbiegają Xavier, Juggernaut i Squidboy. Cain zasłania sobą pielęgniarkę i wygraża Lornie. Ta każe mu się szykować do walki, ale Charles rozdziela ich. Polaris pyta go, co Juggernaut robi w jego domu, ale profesor odkłada to na później. Teraz prosi ją, żeby się uspokoiła. Jego łagodne słowa przynoszą efekt i Lorna zaczyna płakać. Tłumaczy, że po zobaczeniu Alexa straciła głowę. Strasznie za nim tęskni i chce, żeby wrócił. I jak na zawołanie, Havok zaczyna krzyczeć.


Las. Paige rozmyśla nad pozycją mutantów w świecie. Nie uważa już, że są dziedzicami tej planety, tylko wartościowym przedłużeniem gatunku ludzkiego. Tym, co daje im przewagę są uwarunkowania genetyczne, zwane mocami. Jej polega na zmianie właściwości naskórka, dowolnej manipulacji jego gęstością. Może też zrywać z siebie tę wierzchnią, martwą warstwę skóry i zastępować ją nową. Tak też czyni teraz, pozbywając się stalowej powłoki i odkrywając nagie ciało. Nie wie, że leżący za nią Warren właśnie się przebudził i patrzy. Przywdziewając zdjętą wcześniej z niego kamizelkę, Husk myśli o tym, jak nieraz była już w niezręcznej sytuacji, z powodu impulsu zmieniający jej skórę, za każdym razem niszczącego ubranie. Nie zawsze jej to przeszkadza, myśli, patrząc na Archangela. Ten udaje nieprzytomnego, ale gdy Paige się odwraca, uśmiecha się do siebie.


Klinika. Alex otwiera oczy a jego pierwszym pytaniem jest, gdzie jest Carter. Podczas gdy Polaris próbuje zwrócić na siebie uwagę, Annie prowadzi Havoka do łóżka, na którym leży jej nieprzytomny syn. Summers mówi, że w pustce, z której go wyciągnął, wyglądał jak bohater. Teraz Alex przemawia do chłopca, próbując go obudzić. Mówi, że jego umysł był uwięziony w międzywymiarowej próżni przez obcą świadomość. Carter uwolnił go, ale teraz nie ma dość sił by wrócić. Annie woła swego syna, ale to nic nie daje. Havok podejrzewa, że tajemnicza osoba, która go więziła nie chce puścić chłopca i prosi profesora o pomoc.


Las. Paige i Warren powoli zmierzają w kierunku miasta. Choć jego rany się zasklepiły, Worthington jest bardzo osłabiony z powodu utraty krwi. Oboje przystają na odpoczynek. Archangel mówi dziewczynie jak bardzo się przeraził kiedy zobaczył ją leżącą jak martwą. Husk mówi mu, że zdawała sobie sprawę z ryzyka. Stwierdza też, że jego osoba jest dla niej zagadką. Z jednej strony jest pięknym i życzliwym człowiekiem, jednak jego firma niszczy środowisko i pozwolił Maximusowi Lobo na zbudowanie małego imperium pod jego nosem. To zachwiało jej wiarę w świetność homo superior. W ostatnim zdaniu robi błąd gramatyczny, który Warren odruchowo poprawia. Paige ze złością mówi mu, że pochodzi z Kentucky [po naszemu ze wsi:> - Christoff], co nie znaczy, że jest głupia. Archangel mówi, że nigdy tak nie twierdził. Husk wstydliwie wyznaje, że inni twierdzili, więc pracowała nad pozbyciem się akcentu i samokształceniem. Uważa też, że skoro mutanci mają być dziedzicami gatunku ludzkiego to powinni się wznieść ponad jego kompleksy, ponad walki między sobą, powinni być naprawdę wyższym gatunkiem. Problem w tym, że to nieprawda. Chodzi tylko o ewolucję. Różne grupy mutantów walczą między sobą żeby wyłonić najsilniejszą lub osiągnąć równowagę, wszystko według prawa Darwina. Warren próbuje jej przerwać, ale zdenerwowana dziewczyna mówi dalej. Uważa, że tak jak wilkołaki utworzyły "rodzinę", wkrótce połączą się ludzie-anioły, ludzie-rosomaki i inni. A potem zacznie się wojna o przetrwanie najsilniejszych. Kiedy była nieprzytomna, śniła się jej Psylocke, która kazała przekazać mu pożegnanie i oznajmiła, że szli złą ścieżką. Zdumiony Warren chce wiedzieć więcej, ale przerywają im dziwne przedrzeźniające ich głosy. Rozlega się okrzyk "Przetrwanie najsilniejszych!" i sfora Maximusa Lobo atakuje.


Instytut. Xavier wchodzi na plan astralny i nawołuje Cartera. Dochodzi go głos chłopca, który mówi, że coś prawie go złapało. Charles dostrzega projekcję małego i każe mu złapać go za rękę. Carter wytęża wszystkie siły i udaje mu się. W tym momencie jakaś siła zaczyna wciągać Xaviera w mrok. Profesor przeraźliwie krzyczy. Obserwujący wyjącego brata Juggernaut pyta Northstara, który właśnie powrócił, czy ruszają w końcu na misję.


Kościół Świętego Michała. Ojciec Whitney podchodzi do oczekującego Nightcrawlera. Kurt wyznaje mu, że przeżywa ostatnio kryzys wiary. Nie dość, że męczą go uporczywe koszmary, to już od miesiąca zaniedbuje odmawianie codziennego brewiarza. Whitney przypomina mu, że właśnie brewiarz ma być czymś wspomagającym wiarę kapłana. Kurt przyznaje, że nie potrafi dłużej tłumić namiętności. Whitney domyśla się, że ostatnie kłopoty Kościoła tylko wzmocniły jego wątpliwości [chodzi tu o aferę z księżmi-pedofilami]. Wagner potwierdza. Poza tym koszmary i to, co przeżywa ostatnio na jawie jako lider X-Men również podważają jego wiarę. Nie rozumie, dlaczego Bóg obdarza go powołaniem do służby kapłańskiej i pociągiem do kobiet jednocześnie. Nie rozumie, dlaczego Bóg obdarza małego chłopca mocami, których poziom zabija go [patrz UXM #414]. Dlaczego pozwala rodzajowi ludzkiemu ewoluować w coś nowego, choć nie jest to wcale lepsze. Dla niego są to działania Boga kapryśnego i srogiego a nie - kochającego. Pyta, gdzie jest ten kochający Bóg, skoro pozwala swoim najbliższym sługom na wyrządzanie krzywdy niewinnym dzieciom. Z wyrazem niesmaku na twarzy Whitney pokazuje Kurtowi drzwi.


Później, siedząc na dachu, Nightcrawler nawołuje przez interkom swoich kolegów. Zgłasza się Northstar, który pyta, jak daleko może się teleportować. Po usłyszeniu, że pół mili, stwierdza że to teraz bezużyteczne. Razem z Juggernautem i Icemanem wskakują do Blackbirda. Bobby pyta go, dlaczego tak długo zbierał grupę. Baurbier stwierdza, że nie mógł szybciej dostarczyć Logana do kliniki a teraz musi ich doprowadzić na miejsce. Drake oznajmia mu, że jeśli Warrenowi coś się stało to go zabije. Northstar ma ochotę na bójkę, ale nagle rozlega się sygnał interkomu. Paige rozpaczliwym głosem donosi, że Archangel padł i wilkołaki ich mordują. Transmisję przerywa odgłos, który może być zarówno dźwiękiem niszczonego nadajnika jak i podrzynanego gardła.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #419

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.