Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #417

Uncanny X-Men #417

Uncanny X-Men #417

"Dominant Species" - part 1

Postacie
Cytat

Podpis Husk pod portretem Chambera: "Men don't need mouth to lie!"

Streszczenie

Białe Łąki, Nowy Jork, noc. Para zakochanych nastolatków idzie chodnikiem. Dziewczyna, rogata mutantka o imieniu Mandy, prosi Davida, by o niej zapomniał. Wie, że jej mutacja zawsze będzie stała na przeszkodzie ich miłości. Chłopak oponuje. Zapewnia ją, że nie ma to dla niego żadnego znaczenia i zawsze będzie ją kochał. Do połączonej uściskiem pary podchodzi trzech zbirów. Znają Davida i nie mają zamiaru pozwolić mu zadawać się z mutantką. Jeden z nich brutalnie odpycha Mandy a pozostali perswadują chłopakowi, żeby nie narażał się na wyrośnięcie dodatkowych kończyn czy oczu. Jeden z wyrostków każe mutantce wynosić się z miasta i nagle słyszy dziwny głos, powtarzający jego słowa. Wilkopodobna bestia zeskakuje z dachu i rzuca się na bandziorów. David i Mandy próbują wykorzystać ten moment i uciec, ale stwór działa szybko. Błyskawicznie rozdziera zbirów na strzępy i podchodzi do sparaliżowanej strachem pary. Oznajmia im, że mutanci nie będą już ofiarami. To do nich należy przyszłość Ziemi. Mandy prosi, żeby zostawił jej chłopaka w spokoju; on nie zrobił niczego przeciw mutantom. Agresor nie ma zamiaru ich puścić. Nie może pozwolić, by jego gatunek marnował swój potencjał, parząc się z ludźmi. Bestia chwyta Davida i zabija go na oczach dziewczyny.


Instytut Xaviera. Warren Worthington przewraca się w swoim łóżku, nie mogąc spać. Zawsze śmieszyły go wyznania w stylu "mam problem", "czuję twój ból", czy "potrzebuję spokoju". Może dlatego, że dużo przeszedł, a może po prostu wyrósł ponad nie. Ale to było dawniej. Teraz w końcu uświadomił sobie swój ból. Otwiera oczy a jego usta wyszeptują imię. Betsy.


Siedząca przed komputerem w swoim pokoju Paige Guthrie również ma problemy. Problemy z kłamstwem. Nienawidzi go, sama nie wie dlaczego. Nie lubi też korporacji, zwłaszcza tych, kryjących się za fasadą hipokryzji. Myśli o tym wpatrując się w ekran monitora, oznajmiający jej o skasowanej inwestycji budowlanej Worthington Industries. Tylko interwencja firmy Lobo Enterprises uratowała zagrożony teren a Warren Worthington znalazł się na liście najbardziej zagrażających środowisku przedsiębiorców. Myśląc o kłamliwości, Paige uświadamia sobie, że gdyby nic nie stało na drodze do wiedzy i świadomości, nie dałoby się uniknąć przyśpieszonego rozwoju cywilizacyjnego gatunku. Zwłaszcza ich gatunku. Patrząc na artykuł zatytułowany "Bestialstwo Worthingtona" z trudem przyjmuje to do wiadomości.


Następnego ranka w stołówce. Juggernaut rozmawia z Sammym i Carterem o baseballu i umawiają się na mecz. Jednocześnie syn Annie wyjawia, że ojciec próbował zabić jego i mamę i dlatego przed nim uciekli. Tymczasem siedzący przy innym stoliku Warren rozmyśla nad tym, jak zerwał z Betsy kiedy ta zaczęła interesować się Thunderbirdem. Na swoje nieszczęście nie przestał jej kochać a ona umarła, ciągle będąc z tamtym. Przysiadający się do niego Iceman zauważa, jak przyjaciel ociera łzę i próbuje go rozweselić, z miernym skutkiem. Wobec tego pyta, dlaczego zaczął rozmyślać o Psylocke dopiero teraz. Archangel mówi, że zaczął o niej myśleć już po katastrofie w Szkocji [Uncanny #410]. Kiedy był w stanie śmierci klinicznej, jej duch przyszedł do niego, żeby się pożegnać.


Husk wpatruje się w portret Chambera, wspominając go. Był jej pierwszą miłością i pierwszą osobą, która złamała jej serce. Żadne z nich nie miało dość odwagi by się zaangażować. Paige próbowała mu wyznać, co czuje, ale on nie rozumiał, lub udawał, że nie rozumie. A potem związał się z kimś takim jak Sugar Kane [Uncanny #395-398]. To nie była jego wina, ale Paige ciągle nie może tego przeboleć. Wyrobiła sobie zdanie o mężczyznach takich, jak on. O wszystkich mężczyznach.


Pokój Nightcrawlera. Bobby prosi Kurta, by wytłumaczył Warrenowi, że nie ma czegoś takiego jak wędrujące duchy. Niestety, Wagner sam nie jest pewien ich nieistnienia. Profesor X opuszcza swoje ciało zawsze, gdy podróżuje po planie astralnym, dlaczego więc duch Betsy nie miałby robić tego samego. Iceman nie może się z tym zgodzić. Telepatię można wyjaśnić naukowo, pośmiertną wędrówkę dusz nie. Nightcrawler przypomina Drake'owi, że telepatia nie jest zbadana naukowo, ale nie przekonuje to Roberta. Rozmowę przerywa telepatycznie Xavier, prosząc trójkę X-Men, by razem z Husk i Stacy zjawili się na odprawie. Iceman oznajmia, że jeśli panna X rusza na misję to on zostaje.


Pokój Stacy, chwilę później. Kurt ponagla dziewczynę, która siedzi w łazience. W odpowiedzi ta wychodzi nago i siada niebezpiecznie blisko niego. Wagner przypomina jej, że jest księdzem, ale Stacy nie zważa na to i całuje go. Kurt odsuwa ją od siebie i wychodzi ze spuszczoną głową. Dziewczyna woła go, mówiąc, że nie używała mocy i czuła jego naturalne pożądanie, ale Nightcrawer nawet się nie odwraca. Stacy ze złością zastanawia się, czy zawsze tak będzie w jej życiu.


Klinika. Paige podziwia Annie, która troskliwie opiekuje się nieprzytomnym Alexem. Rozmowa schodzi na niechęć pielęgniarki do mutantów i Husk pyta ją, przez kogo tak bardzo się ich boi. Przerywa im Xavier, który wzywa pannę Guthrie do hangaru.


Białe Łąki, później. Archangel, Northstar i Husk oglądają miejsce zbrodni. Na murze widnieje napis "Homo superior podnoszą się". Do X-Men dołącza Charlotte Jones, która wezwała ich tutaj. Według jej opowieści, z pięciu napadniętych przeżyła tylko jedna osoba, mutantka. Choć jest w szoku, pamięta, że zbrodni dokonały stwory o wyglądzie wilkołaków, twierdzące, że są homo superior. Northstar radzi zamalować napis na murze, gdyż może on tylko pogłębić niepokój. Detektyw wyjaśnia mu, że najpierw muszą go zbadać prowadzący śledztwo, po czym wdaje się z nim w drobną sprzeczkę. Warren prosi kobietę, by wyjaśniła, po co są jej potrzebni. Charlotte stwierdza, że muszą razem zjeść obiad, ale teraz trzeba złapać morderców. Wilkołak oznajmił ocalałej, że nie pozwoli na dalsze wyniszczanie mutantów. Do X-Men dołącza Wolverine, który oznajmia, że złapał trop i niezwłocznie rusza na polowanie. Husk zrywa z siebie płaty skóry, odsłaniając warstwę gumy, w którą właśnie morfowała i podąża za Loganem. Ta przemiana wywołuje obrzydzenie Northstara.


Husk dogania Wolverine'a przed budynkiem Lobo Technologies. Według niego mordercy są w środku. Nie czekając na pozostałych, Rosomak wchodzi do środka. Paige czeka na Jean Paula i Warrena i oznajmia im, że zabójcy pracują dla tego ostatniego. Archangel nie wie o co jej chodzi. Okazuje się, że firma Lobo jest częścią Worthington Industries. Warren stwierdza, że po prostu o tym nie wiedział. Northstar spogląda na niego ze zdumieniem. On, jako udziałowiec jego przedsiębiorstwa wiedział o tym od dawna. Archangel tłumaczy się, że przegapił firmę w grupie setek inwestycji jego ojca. Beaurbier uświadamia mu, że Lobo to dziesięć procent całego majątku Worthingtona. Jean Paul nigdy nie wierzył w prasowy wizerunek Warrena jako lekkomyślnego spadkobiercy, który prowadzi swoją firmę do upadku, ale teraz stoi wobec faktów. Archangel chce coś powiedzieć, ale przerywa mu Wolverine spadający bezwładnie z galerii powyżej. Jean Paul stwierdza, że Rosomak wygląda jak przepuszczony przez maszynkę do mięsa. "Diagnozę" Northstara uzupełnia nadchodzący w otoczeniu popleczników wysoki, obficie owłosiony człowiek, który do maszynki dodaje młynek, mikser i siebie samego - Maximusa Lobo.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #417

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.