Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #414

Uncanny X-Men #414

Uncanny X-Men #414

"Fall Down Go Boom"

Postacie
Cytat

Peter: "I'm not gay, you know."
Northstar: "And I'm not into little boys. I prefer men with hair on their chests."

Streszczenie

Pewien zwyczajny dom, gdzieś w Kanadzie. Ojciec bije swego syna na oczach jego rodzeństwa, zarzucając mu, że jest nieudanym dzieckiem, które ciągle sprawia mu zawód. Nagle oczy katowanego chłopca zaczynają świecić błękitnym światłem. Po chwili domem wstrząsa eksplozja.


Montreal. Profesor X namawia Jeana Paula Beaubiera do przyjęcia posady nauczyciela w jego szkole. Northstar jest zdziwiony, że Xavier chce zatrudnić kogoś, kto nie dość, że prowadzi tak rozwiązły tryb życia jak on, to nie jest szczególnie zainteresowany walką o pokojowe współistnienie homo sapiens i homo superior. Charles wyjaśnia, że chodzi mu głównie o orientację seksualną Kanadyjczyka, która pomoże przełamać kolejne tabu. Poza tym w Szkole brakuje nauczyciela biznesu i ekonomii - czegoś, w czym Jean Paul jest bardzo dobry. Northstar mówi, że przemyśli sprawę, niczego konkretnego jednak nie obiecuje. Na pożegnanie Xavier prosi go, by wspomógł jego ludzi, którzy śledzą potężnego mutanta w pobliżu Fortu Albany. Kanadyjczyk zgadza się, licząc na trochę rozrywki.


Przy Forcie Albany Archangel, Nightcrawler, Iceman i Stacy X oglądają uszkodzony wybuchem dom, gdy przybywa Jean Paul. Z właściwą sobie arogancją radzi wciąż kontuzjowanemu Warrenowi, by pozostał na zewnątrz a pozostałym każe wejść za sobą do środka. Tymczasem Stacy wyjaśnia Worthingtonowi, że kiedy próbowała go pocałować [Uncanny X-Men #412 - Christoff], chciała tylko okazać mu wdzięczność za uratowanie jej życia. Warren proponuje, aby po prostu zapomnieli o całej sprawie i wchodzi do domu, pozostawiając pannę X z bardzo smutną miną. W środku Northstar odnajduje szczątki ojca a w sąsiednim pokoju trójkę dzieci, które, choć poturbowane, żyją. W innej części domu Stacy spotyka sprawcę całej masakry - małego, przerażonego chłopca imieniem Peter.


Na zewnątrz X-Men przygotowują się do powrotu do Intytutu, ale Peter nie chce lecieć; boi się, że eksploduje. Northstar nie ma ochoty na żarty i ostro karci chłopca, nie zważając na ostrzeżenia Archangela. Po chwili wybuch energii odrzuca Beaubiera do tyłu. Okazuje się, że moce mutacyjne Petera manifestują niekontrolowane. Ponieważ przewożenie go w Blackbirdzie jest zbyt niebezpieczne, Jean Paul podejmuje się samemu przetransportować dzieciaka do Szkoły, gdyż tylko on jest wystarczająco odporny, by przetrwać wybuchy. X-Men lecą tuż za nim, aby interweniować w razie potrzeby. W powietrzu Peter opowiada Beaubierowi, że wszystko zaczęło się, kiedy jego ojciec zaczął na niego krzyczeć. Northstar stwierdza, że nie mogło to być gorsze od jego ostatniej rozmowy z ojcem; kiedy powiedział mu, że jest gejem, ten prawie go zabił. Na te słowa Peter zaczyna się wyrywać, posądzając Kanadyjczyka o nieczyste zamiary i w końcu ponownie poraża go swoją mocą. Northstar dochodzi do siebie w ostatniej chwili, i tuż nad ziemią łapie spadającego chłopca. Opowiada mu dowcip i obaj zgodnie kontynuują podróż.


W Blackbirdzie X-Men obserwują całą akcję. Warren mówi, że wolałby rozwiązać problem w inny sposób, gdyż nie do końca ufa Beaubierowi. Stacy prosi go, by patrzył na nią kiedy do niej mówi. Dziewczyna jest zła, że Worthington ciągle żywi do niej urazę za kłótnię z Husk i próbę pocałunku. Nagle zaczyna schodzić jej skóra, pozostawiając na powierzchni nową, świeżą łuskę. Dziewczyna kryje twarz przed przyjaciółmi, prosząc, by na nią nie patrzyli.


Peter opowiada Northstarowi, dlaczego ojciec go bił. Chłopak wstydził się porozmawiać z dziewczyną, która mu się podobała i płakał z tego powodu, co rozwścieczyło ojca, który uznał syna za mięczaka. Northstar pociesza młodzieńca, mówiąc, że sprawy miłosne są trudne, ale nikt nie powinien z nich kpić. Peter zastanawia się, czy nie lepiej jest być gejem jak Jean Paul, ale ten stwierdza tylko, że każdy jest tym, kim jest. Nagle chłopak ponownie eksploduje energią...


Northstar odzyskuje przytomność, gdy Xavier wywołuje go telepatycznie. Peter leży obok niego na łące. Ponieważ odniósł poważne obrażenia wewnętrzne, profesor obawia się o jego życie i prosi poturbowanego Jeana Paula, aby jak najszybciej dostarczył go do Nowego Jorku. Moc chłopca nie zależy od jego woli i eksplozje będą się powtarzać, ale Avengers mają specjalną komorę, która może mu pomóc. Northstar podnosi chłopca i przygotowuje się do startu. Potrzebuje tylko trzydziestu minut, ale Peter czuje, że nadchodzą kolejne eksplozje. Beaubier krzyczy do Xaviera, aby ten coś zrobił, ale Charles odpowiada ze smutkiem, że nie jest bogiem. Jean Paul nie chce się poddać, szuka jakiegoś sposobu, ale jest bezsilny. Peter pyta go, czy następna eksplozja go zabije, a Kanadyjczyk ze smutkiem potwierdza to, nie chce jednak opuścić małego w jego ostatnich chwilach. Po chwili moc młodego mutanta manifestuje ponownie...


Northstar odzyskuje przytomność w sali medycznej Instytutu. Widząc na łóżku obok postać w bandażach pyta z nadzieją, czy to Peter, ale Archangel wyjaśnia mu, że to Stacy. Kolejnym pytaniem Jeana Paula jest, czy mogli uratować chłopca, na co Xavier ze smutkiem odpowiada, że nie było takiej możliwości. Jednak to wydarzenie pomogło komuś innemu. Pomogło Jean Paulowi Beaubierowi podjąć słuszną decyzję - Northstar zgadza się zostać członkiem X-Men.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #414

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.