Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #222

Uncanny X-Men #222

Postacie
Cytat

Polaris do Havoka: "Hi, lover... 'bye lover!"

Streszczenie

Polaris zamierza zaatakować oddychające ostatkiem sił unoszące się na wodzie Dazzler i Rogue, kiedy trafia ją wystrzelona ze znacznej odlełości plazmatyczna wiązka Havoka, który jak podejrzewa Rogue nie ma pojęcia, iż jego celem była Lorna. Mutantka chwyta spadającą Polaris i wraz z Dazzler dolatują w stronę plaży, gdzie wyczerpane padają na piasek. Przerażeni plażowicze widząc trzy nieprzytomne kobiety chcą wezwać policję, z oddali dobiega już jednak dźwięk syren. To Psylocke wraz z Havokiem zawiadomili znaną X-Men porucznik Morell i wraz z nią podążają na plażę radiowozem. Betsy wyjaśnia policjantce czemu skład grupy zmienił się od ich poprzedniego spotkania: przyczyną są Marauders, tajemniczy zespół który omal nie doprowadził do śmierci Shadowcat, Nighcrawlera i Colossusa, z niewiadomych przyczyn usiłujący zabić Madelyne Pryor. Tym razem Psylocke zamierza poznać motywy kieujące napastnikami, wysyła więc na plażę telepatyczny sygnał. Odpowiada na niego Rogue, powoli dochodząca do siebie. Po chwili podnosi się przemęczona Dazzler, a Rogue może wreszcie podziękować jej za uratowanie życia, co musiało być dla Alison trudne, z powodu ich ostatniej sprzeczki. Dazzler zbywa jednak podziękowania, mówiąc iż to samo zrobiłaby dla każdego, zaś Rogue wzbija się ponad zatokę, aby odnaleźć Madelyne. Alison pozostaje sama z nieprzytomną Polaris i powoli zaczyna absorbować energię dźwiękową z otoczenia, aby odzyskać siły. Nagła cisza połączona z efektami świetlnymi wokół niej wzbudza panikę plażowiczów, którzy przerażeni zaczynają uciekać. Na szczęście dociera już policyjny radiowóz, a Havok podbiega do Alison, aby ją uspokoić. Dazzler dopiero teraz orientuje się, że nieświadomie wywołała spore zamieszanie. Kiedy porucznik Morell wyraża swe poirytowanie związane z tym faktem, Alex postanawia przyjrzeć się bliżej członkini Marauders, bowiem dotychczas nie zetknął się z ani jednym mutantem wchodzącym w skład tej grupy. Dopiero gdy odwraca kobietę na plecy, z przerażeniem dostrzega iż ma przed sobą swą ukochaną. W tym momencie Lorna odzyskuje przytomność i atakuje.


Gdzieś w innym miejscu i czasie pośród gór wędrują Naze i Storm. Szaman przygotowuje Ororo do starcia z Forge'm, zaś bogini wciąż nie może uwierzyć iż Indianin znalazł się pod wpływem prastarej istoty zwanej Adversary. Nagle do ogniska z ciemności podbiega przerażona dziewczyna błagając o ratunek. Storm usiłuje ją uspokoić, podczas gdy podejrzliwy Naze napina łuk przygotowując się do odparcia ataku. Koło ogniska przetacza się głaz wielkości samochodu, a usta dziewczyny roszerzają się w demonicznym uśmiechu. Oznajmiając, iż nadchodzi jej brat, ciska Storm na skały. Ororo pada nieopodal mężczyzny, który tam stoi i informuje ją, że nie ocalą jej nawet czary Naze'a. Z oczu strzelają mu czarne błyskawice. Dziewczyna dusi Naze'a, Ororo przychodzi mu jednak z pomocą, uderzając napastniczkę swym kijkiem. Kobieta ląduje w ogniu, by podnieść się jako istota z piekła rodem, będąca skrzyżowaniem węża i orła. Oznajmia, że dwójka poszukiwaczy nie umknie Zabójczym Oczom, a z jej źrenic tryskają kolejne błyskawice. Kurtka Storm zaczyna płonąć. Ororo ciska nią w istotę i rzuca się na mężczyznę zmierzającego w stronę Naze'a. W chwili gdy go dopada, przemienia się on w taką samą istotę jak dziewczyna i chwyta Storm w swe sploty. Zaczyna odbierać Ororo esencję życiową, chcąc posiąść jej duszę. Mutantka dobywa noża i wbija go w ciało stwora, po czym ciska nim w pierwszą istotę, stojącą teraz w płomieniach. Dzieła dokańcza Naze, spalając potwory do końca. Zmęczona Storm szepcze, iż wszystko byłoby łatwiejsze gdyby miała swoje moce. Wie jednak, że chcąc je odzyskać musi odnaleźć Forge'a. Naze oznajmia jej, iż muszą go odnaleźć nim sprowadzi na świat więcej takich stworów jak te, wygnane wieki temu wraz z Adversary'm. Ororo trzymając nóż przysięga powstrzymać wynalazcę, jeśli zajdzie taka potrzeba, zaś Naze najwyraźniej niczego innego nie pragnie.


W San Francisco Lorna zniszczyła właśnie samochód Bree Morell, uniemożliwiając jej tym samym wezwanie posiłków. Psylocke odkrywa wreszcie powód zachowania Polaris i telepatycznie blokuje w jej mózgu wpływy Malice. Zdziwiona Lorna nie ma pojęcia co się z nią działo, lecz wówczas X-Men zostają zaatakowani przez Vertigo, która przybyła wraz z Harpoonem na miejsce starcia. Malice odzyskuje kontrolę nad Polaris, a Harpoon ciska swą bronią w X-Men, jednak Dazzler łącząc swą energię ze świecącym pociskiem powoduje jego eksplozję. Policjant przybyły wraz z porucznik Morell strzela do Polaris, lecz ta sprawia, że kula zaczyna rykoszetować trafiając przypadkowych ludzi. Arclight rozbija grunt pod nogami mutantów i X-Men wpadają do wody; jedynie Havok chwyta za nogi unoszącą się w powietrzu Lornę.


W tym samym czasie Rogue poszukuje Madelyne, nie wiedząc iż na cel wziął ją z mostu Golden Gate Scalphunter. Strzał blokuje mu Longshot, a następnie Marauder otrzymuje cios od Wolverine'a. Poirytowany otwiera ogień na oślep, co sprawia iż Longshot spada z mostu do wody. Logan wpada w ręce Scramblera, który dotykiem pozbawia go instynktu i czynnika samogojącego. Wolverine wyrywa się, lądując wprost przed Sabretoothem. Ten, ucieszony osłabieniem Logana, zaczyna okładać go pięściami i... łamie sobie rękę o adamantowe kości. Rosomak przebija Creeda pazurami, na co Scalphunter otwiera znowu ogień. Nie mając innego wyjścia Logan skacze z mostu i przeciwnik traci go z oczu, nia mając pojęcia iż Wolverine został ocalony przez Rogue, która leci trzymając go mocno. Po powrocie na most ku ich zaskoczeniu okazuje się, że Marauders zniknęli. Chwilę później pojawia się Longshot, który dzięki swemu szczęściu odnalazł unoszącą się na wodach zatoki Madelyne. Nikt nie ma pojęcia, czemu Marauders usiłowali ją zabić, lecz Logan poprzysięga rozwikłać tę zagadkę.


Havok wciąż trzyma Polaris, której udaje się wreszcie go zrzucić nad Alcatraz. Ten krzycząc, iż kocha ją i błagając aby mu wybaczyła, atakuje kobietę pełną mocą swej plazmy. Lorna śmieje się sardonicznie, bowiem osłoniła ją jej tarcza magnetyczna. Odlatując oznajmia Alexowi, iż nie udało się mu jej zabić, lecz najistotniejszy jest fakt, że spróbował.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #222

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.