Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #271

Uncanny X-Men #271

Uncanny X-Men #271

"X-Tinction Agenda" - part 4: "Flashpoint!"

Postacie
Cytat

Psylocke: "I also have a psychic sense of both other X-Men and the whole of X-Factor on the island"
Rictor: "All riiight! Now we'll see who kicks whose butt!"

Streszczenie

Wiadomości sieci NPR-TV. Manoli Wetherell informuje o zaostrzającym się kryzysie międzynarodowym zapoczątkowanym porwaniem grupy dzieci z terytorium USA przez genoshańskich magistratów. Po śmierci Warlocka na Ocean Indyjski wpłynęła grupa amerykańskich lotniskowców. Rząd Genoshy nie zamierza jednak wycofać się z procesu, jaki ma zostać wytoczony mutantom.


W Hammer Bay, stolicy Genoshy pozbawieni mocy Rictor i Boom Boom uciekają przed latającym pojazdem magistratów. Genoshanka bierze dzieciaki na cel woląc je zabić, niż oddać w ręce okrutnego Hodge'a. Niespodziewanie nocne niebo rozświetlają kolorowe fajerwerki Jubilee, a oślepieni magistraci rozbijają się na ziemi. Teraz do akcji wkraczają Wolverine i Psylocke, aby rozprawić się z Genoshanami. Logan jest zbyt wolny i obrywa potężny cios energetycznym mieczen, Psylocke ratuje go jednak używając psychonoża. Rictor i Boom Boom są cokolwiek zaszokowani, tymczasem zły na siebie Wolverine, że dał się tak łatwo zaskoczyć, wyżywa się na Jubilee. Pomiędzy nimi wybucha chwilowa kłótnia, podczas której wyjaśniają sobie pewne priorytety w ich wzajemnych stosunkach. Logan powstrzymując niewyparzoną Jubilee, przedstawia azjatkę Boom Boom i Rictorowi. Psylocke pomimo obaw jakie wywołała jej osoba na członkach New Mutants dokonuje ich psychoskanu, dzięki któremu nowoprzybyłe trio staje się świadome wydarzeń ostatnich dni, a także obecności na wyspie reszty X-Men, New Mutants oraz X-Factor. Logan rozkazuje Jubilee odprowadzić Rica i Boom Boom w bezpieczne miejsce co jej się nie podoba, lecz tylko ona będzie mogła ochronić ich swą mocą, bowiem Wolverine i Psylocke postanawiają wedrzeć się do cytadeli.


W programie NPR-TV Manoli rozpoczyna satelitarną debatę pomiędzy Moreau a Moirą MacTaggart. Moira zaskakuje wszystkich swym ekstrawaganckim strojem i dużą agresywnością. Dyskusja przeradza się w awanturę, w trakcie której Moreau ogłasza, iż starcie z grupą terrorystów znanych jako X-Men płynie z potrzeby obrony niezależności wyspy. Nauka Xaviera godzi bowiem w system społeczny Genoshy, zaś jego uczniowie zdążyli już pokazać światu jak są niebezpieczni. Po dyskusji Moreau proponuje dowodzącej magistratem Anderson, aby sprawdziła czy Moira nie jest mutantką. Anderson kwestionuje w rozmowie ostatnie rozkazy, stwierdzając że porwanie dzieciaków było jak schwytanie za ogon tygrysa szablozębego. Obydwoje zastanwiają się co pozostanie z ich kraju, kiedy przetoczą się po nim obecni już na wyspie X-Factor i X-Men. Jak zauważa Moreau, to niestety Hodge ma wpływ na panią prezydent.


Genoinżynier powraca do domu; widać że cała sytuacja mocno go frustruje. Rzuca o ścianę zdjęciem swojego zdradzieckiego syna, lecz okazuje się, że tak naprawdę go mu brakuje. Z ciemności niespodzianie wyłania się Storm, która przykłada mu do szyi nóż, oznajmiając iż Genosha nie stworzy już więcej mutów. Przerażony Moreau zdradza jej, że za planem ataku na Szkołę stał Hodge, który opętany jest ideą czystej ludzkości i śmierci wszystkich noszących choćby ślad mutacji w genach. Na Ororo pada nagle wielki cień, bowiem na miejscu pojawił się cyborg we własnej osobie. Szybko obezwładnia bezbronną Storm i zamierza rozpocząć tortury. Powstrzymuje go jednak Moreau, który korzystając z obecności prezydent przypomina, że taka pula genów nie powinna się zmarnować. Pozornie przegrany Hodge wymusza na Moreau, aby transmodację Strom w muta rozpocząć natychmiast. Tymczasem znad portu w Hammer Bay przebrani za magistratów w ich pojazdach latających zbliżają się Wolverine i Psylocke. Niespodziewanie Betsy zwija się w agonii, a Logan podejrzewa atak psychiczny. Gdy łapie jednak swą partnerkę dociera do niego przekaz krzyczącej z bólu Storm. Pojazd się rozbija, a dwójka X-Men nie mając innego wyjścia wzywa pomoc medyczną. Do cytadeli docierają karetką, jednak zostają rozpoznani przez Havoka, bowiem Psylocke nosi na sobie mundur jego genoshańskiej ukochanej. Alex atakuje w szale dwójkę mutantów, niszcząc jednoczesnie źródło zasilania cytadeli. W ciemności Wolverine zaczyna zbierać krwawe żniwo, aż przedostaje się do Havoka z którym się szarpie. Psylocke używa na Alexie swojego psychonoża, nie wie jednak czy szok będzie wystarczająco silny, by przywrócić mu pamięć. Stwierdza, że gdyby wiedziała jaki będzie los Havoka, pozostawiłaby go raczej Reaversom niż zmusiła do przejścia przez Siege Perilous [Uncanny X-Men #251]. Logan i Betsy ruszają w głąb cytadeli, lecz chwilę później Wolverine zostaje schwytany przez Hodge'a, a gdy próbuje zadać mu cios, cyborg ciska nim z dużą siłą o ścianę. Psylocke otwiera ogień z trzymanego karabinu, na Hodge'u nie robi to jednak żadnego wrażenia. Walce przygląda się dokonujący niedaleko transmodacji Storm Moreau. Widząc, iż X-Men nie mają szans z takim przeciwnikiem, wprowadza do procesu pewne zmiany, zastanawiając się czy uczyni go to zdrajcą, czy bohaterem. Tymczasem Psylocke daje się schwytać Hodge'wi, co pozwala jej użyć na nim psychonoża z pełną mocą. Okazuje się jednak, iż na cyborga ta moc nie działa, a co gorsza używa jej teraz przeciwko Betsy. Geneinżynier zakończył już proces, a Hodge ukazuje złapanym muta #20, znanego niegdyś jako Storm. Teraz zastanawia się co uczynić ze schwytanymi...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #271

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.