Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #442

Uncanny X-Men #442

Uncanny X-Men #442

"Of Darkest Nights" - part 1

Postacie
Cytat

Wolverine po odcięciu Toadowi języka: "Hey, does this grow back? No? Whatta shame. What about your other internal organs?"

Streszczenie

Samolot S.H.I.E.L.D. przygotowuje się do lądowania w Genoshy. Wolverine i Profesor X siedzą vis-a-vis, mając pomiędzy sobą trumnę z ciałem Magneto. Trwa kłopotliwe milczenie. W końcu Charles pyta przyjaciela, czy ma mu coś do powiedzenia? Logan zaprzecza. Każe Xavierowi samemu się domyślić co chce mu powiedzieć. Pojazd ląduje i pasażerowie wysiadają. Profesor przekonuje Rosomaka, że ceni jego zdanie i chce go wysłuchać. Ten każe mu w takim razie zajrzeć do swego umysłu. Zresztą, nie potrzebuje chyba mocy by się domyślić. Charles przyznaje, że nie potrafi. Czekający na nich pułkownik Fury słysząc to, nazywa go głupcem. Przywiózł terrorystę i mordercę na jego rodzinną ziemię, którą rządził przemocą, by sprawić mu godny pochówek. Gdyby nie rozkazy z góry, S.H.I.E.L.D. nigdy nie pomogłoby mu w dokonaniu tej inwektywy dla ludzkości. Xavier mówi, że rozumie co zrobił Magneto, ale nie zmienia to faktu, że był on człowiekiem. Fury gniewnie oświadcza, że dla niego nie był nawet ludzkim odpadkiem. Tacy jak on nie zasługują na pogrzeb, raczej powinno się ich porąbać na kawałki i rzucić ochłapy psom. W ramach protestu nie zamierza zostawać tu ani chwili dłużej. Rozkazy nie mówiły nic o odstawieniu Xaviera do domu, więc S.H.I.E.L.D. natychmiast opuści to miejsce. Wolverine i profesor odprowadzają wzrokiem odlatujący aeroplan. Logan mówi Charlesowi, że Fury nie potrzebował mocy by odczytać jego myśli.


Liberty Island. Pod kierunkiem Emmy Frost, Juggernaut i She-Hulk przeszukują gruzy w poszukiwaniu ocalałych. Cain pyta, gdzie jest Nightcrawler, kiedy jest potrzebny? Frost przypomina mu, że Kurt pomaga ludziom uwięzionym w ruinach metra. She-Hulk prosi Juggernauta, żeby przestał narzekać. Cain przyznaje, że jest sfrustrowany. Nie może kopać wystarczająco szybko i boi się, że zwali coś na głowę uwięzionej. Emma kpi, że dziwnie to brzmi w ustach kogoś, kto powodował takie katastrofy średnio raz na tydzień. W końcu Jennifer i Cain docierają do przysypanej kobiety i wyciągają ją na powierzchnię. Niestety za późno. Nie żyje.


Genosha. Toad, Shocker i inni wyznawcy Magneto klęczą przed trumną. Profesor chce zacząć mowę pogrzebową, ale Wolverine przerywa mu, zabraniając tego robić. Jest zaskoczony, że Charles chce oddać cześć jego pamięci po tym, co zrobił. Xavier podniesionym głosem odpiera, że to nie czas ani miejsce. Wolverine krzyczy, że wręcz przeciwnie. Właśnie chciał oddać cześć masowemu mordercy. Profesor pyta, czy w takim razie miałby zgodzić się, że powinni byli go zabić dawno temu, w Szkocji, na Atlantyku albo na Asteroidzie M? Czy nie może chociaż okazać szacunku zmarłemu? Wolverine mówi, że nie temu zmarłemu. Charles prosi go, by wzniósł się ponad ludzką małostkowość. Logan przekonuje go, że nie ma racji i tym razem jego współczucie jest nie na miejscu. Magnus zamordował setki ludzi tylko dlatego, że nie zgadzali się z jego wizją doskonałości. Z wściekłością przewraca trumnę, z której wypada worek z ciałem Erika i wysuwa pazury. Mówi do Xaviera, że zapomina o tym, że Magneto zabił setki nowojorczyków, że próbował zabić ich, że zrównał z ziemią szkołę, która miała być bezpieczną przystanią dla wszystkich, poza tym wszystkim zabił Jean. Pochyla się nad ciałem i stawia na nim nogę. Shocker i jego poplecznicy z jawną wrogością pytają go, czy stoi na ciele Magneto? Logan potwierdza i pyta, czy komuś to przeszkadza?


Kwatera Avengers. Pietro i Wanda Maximoff są zaskoczeni propozycją Polaris, która prosi ich o uczestnictwo w pogrzebie Magneto. Quicksilver mówi, że wystarczającym przekleństwem jest pokrewieństwo z tym szaleńcem. Lorna odpowiada, że doskonale wie co on czuje. Wanda w to wątpi. Raczej trudno wczuć się w rolę dziecka jednego z największych masowych morderców w historii. Lorna wyjaśnia, że nie musi się wczuwać. Dzięki testom genetycznym ustaliła niedawno, że Magneto był również jej ojcem.


W Genoshy zwolennicy Magneto rzucają się na Wolverine'a z zamiarem zabicia go. Ten z łatwością odpiera ich ataki. Xavier bezskutecznie próbuje powstrzymać to szaleństwo, wołając, że swoim postępowaniem hańbią pamięć zmarłego. Słysząc o hańbieniu Logan pyta Charlesa, kiedy w końcu się obudzi? To on hańbi pamięć ofiar Mistrza Magnetyzmu. Rosomak wymyka się napastnikom i zaczyna wspinać się na gigantyczny posąg Magnusa [ten sam, który zbudował Quicksilver w New X-Men #132]. Posuwając się w górę woła, że nie czuje żadnego szacunku dla Magnusa i nigdy nie czuł. Dla niego był tylko terrorystą, tyranem i hipokrytą. Ze szczytu posągu nazywa Mistrza Magnetyzmu mordercą kobiet i dzieci, który śmiał się nad ich martwymi ciałami. Teraz pokaże wszystkim jedyne prawdziwe wspomnienie, na jakie zasłużył. To mówiąc zaczyna wbijać pazury w posąg i rozdzierać go na strzępy. Niektórzy zebrani na dole nie mogą uwierzyć w jego słowa i wołają, jak może profanować pamięć ich mistrza. Rosomak woła, że jeszcze nie zaczął prawdziwej profanacji. Wbija się w figurę i zaczyna zjeżdżać w dół, rozdzierając pomnik. Uszkodzona głowa pęka i rozlatuje się na kawałki. Logan zsuwa się dalej w dół i korpus posągu dołącza do głowy. Cały pomnik rozpada się na strzępy. Wolverine staje groźnie przed zgliszczami i pyta, czy wystarczająco jasno wyłożył swoje zdanie? Toad atakuje go swoim językiem, owijając mu go wokół szyi. Logan po prostu odcina organ, zastanawiając się czy odrośnie. Toad z trudem bełkocze coś, prosząc aby go oszczędził. Podchodząc, Wolverine zastanawia się, czy to samo mówiły ofiary Magneto. Nagle słyszy z tyłu głos Polaris. Lorna właśnie przybyła razem z Quicksilverem i Scarlet Witch. Zarzuca Loganowi, że jak zwykle daje się ponieść furii i nie chce spojrzeć na wszystko z wyższej perspektywy. Postanowiła wziąć na siebie rolę adwokata diabła.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #442

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.