Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #413

Uncanny X-Men #413

Uncanny X-Men #413

"Annie's Moving Story"

Postacie
Cytat

Stacy X do Husk: "What?! You never heard of a bra?"
Juggernaut: "Ooooh, this has potential"
Wolverine w tej samej pozie: "Yes, it does"
Sammy w tej samej pozie: "Yes, it does"

Streszczenie

Przechodząc razem ze swoim synem przez bramę Instytutu Xaviera, Annie Ghazikhanian zastanawia się, co właściwie tu robi. Nie przepada za mutantami, a mimo to porzuciła swoją starą pracę, by zostać pielęgniarką w szkole dla homo superior, wiedziona dziwnym uczuciem do człowieka, który jest właściwie pustą skorupą. Na progu wita ją Husk, uprzedzając, że Cyclopsa ani Xaviera nie ma chwilowo w Instytucie. Annie, obawiając się o swojego syna, pyta, czy mutacja Paige nie jest niebezpieczna dla otoczenia, ale urażona dziewczyna uspokaja ją. Rozmowę przerywa im przelot Blackbirda, którym X-Men wracają z misji. Pielęgniarka jest ciekawa, czy takie rzeczy często się zdarzają, ale Husk stwierdza, że prawdziwym wydarzeniem był przelot krążownika Shi'ar, który miał miejsce tydzień wcześniej. Profesor przekazuje jej telepatycznie, że pomoc Annie przy opatrywaniu rannych byłaby bardzo cenna. Po chwili pielęgniarka razem z Paige wchodzi do sali medycznej, gdzie cała drużyna zgromadziła się wokół rannych Icemana i Archangela. Annie ogląda ranę Bobby'ego, która tylko dzięki temu, że jest otoczona lodem, nie zabiła go jeszcze. Gdy jednak chce ją zszyć, Drake odmawia, żądając, aby zrobił to profesor. Wobec takiego obrotu sprawy pielęgniarka przystępuje do nastawiania złamanej nogi Warrena. Tymczasem Paige wesoło zagaduje go o zmianę koloru skóry, co wywołuje furię Stacy. Dziewczyna obrzuca Husk wyzwiskami, każąc jej między innymi machać swoim biustem przed twarzą kogoś innego. Paige pyta ją, co ma przeciw temu, że przyszła odwiedzić rannego przyjaciela, na co Stacy odpowiada, że dzięki swojej mocy wyczuła jej pożądanie do Warrena. Po tych słowach Husk wychodzi w ciszy, z trudem tłumiąc płacz. Zadowolenie Stacy przerywa Warren, udzielając jej bardzo ostrej reprymendy za tą wątpliwą "lekcję życia". Wściekła dziewczyna wychodzi, trzaskając drzwiami. Profesor i Annie kończą opatrywanie rannych, po czym wszyscy udają się do pokoju, w którym leży Alex Summers. Podczas, gdy X-Men dyskutują, czy powiadomić o jego odnalezieniu Lornę Dane, Xavier wchodzi do jego umysłu, próbując wyciągnąć go ze śpiączki.


Tymczasem na zewnątrz Logan podchodzi do Juggernauta i ostrzega go, że jeśli będzie sprawiał kłopoty, on się nim zajmie. Cain nie przejmuje się groźbami i, obserwowany przez Sammy'ego i syna Annie - Cartera, wchodzi na boisko do koszykówki. Jego grę chłopcy kwitują słowami "He's so cool."


W umyśle Havoka, Xavier próbuje dotrzeć do niego, ale, mimo, że czuje jego ból i samotność, nie udaje mu się to. Po trzech godzinach prób profesor tymczasowo daje za wygraną. Wracając do rzeczywistości odkrywa, że Annie cały czas była przy nim. Zwierza jej się, jak ciężko jest mu przyznać się do bezsilności i tego, że nie może pomóc jednemu ze swoich uczniów. Annie rozumie jego ból, w końcu jest matką. Charles proponuje jej stałą posadę w Instytucie, nie tylko jako opiekunkę Alexa, ale również innych mutantów w potrzebie. Kobieta pyta, dlaczego nie wolałby na takim stanowisku mutanta, ale Xavier wyjaśnia jej, że jego filozofia życiowa to pokojowa koegzystencja obu gatunków. Przypomina o losie jej ormiańskich przodków, którzy byli masakrowani przez Turków na początku XX wieku, i mówi, że każdy naród ma doświadczenia z bycia ofiarą i agresorem, jednak jest to tylko kolejnym argumentem za tym, że wszyscy muszą się tolerować i współżyć ze sobą.


Po drodze do swojego pokoju Annie odwiedza Paige i próbuje ją pocieszyć, ale dziewczyna woli pobyć sama. Smutna pielęgniarka idzie do swojego syna i, obserwując, jak ten telekinetycznie manipuluje zabawkami, rozmyśla nad tym, że będzie musiała zmienić swoje uczucia co do mutantów.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #413

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.