Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #272

Uncanny X-Men #272

Uncanny X-Men #272

"X-Tinction Agenda" - part 7: "Capital Crimes"

Postacie
Cytat

Cable: "How you managed to survive as long as this I'll never know"
Beast: "If you are so hot friend Cable... how come you're here in the prisoner's dock with us?"

Streszczenie

Manoli przekazuje w NPR-TV informację o schwutaniu wszystkich mutantów, których proces rozpoczyna się właśnie przed sądem w Genoshy. X-Men zostają oskarżeni o terroryzm. Cyclops oznajmia, iż są amerykańskimi obywatelami, zapominając, że wskutek wpuszczenia do federalnej sieci informatycznej wirusa dane wszystkich mutantów uległy kasacji. Na salę przybywa przewodniczący sądu, eskortowany przez muta #20. Widok zmienionej Storm doprowadza Logana do szału i pomimo założonych kajdach rzuca się on na sędziego. Przebija się doń używając nóg, wówczas jednak mut #20 ciska nim o ścianę. Dzieła dokańcza Anderson, obezwładniając Logana przy użyciu sztuk walki. Przypomina mutantom o ofercie rządu Genoshy: jeżeli zgodzą się służyć ich krajowi, winy zostaną darowane. Marvel Girl w imieniu wszystkich odrzuca tę ofertę, bowiem żadne z X-Men nie zamierza poddawać się procesowi transmodacyjnemu. Słysząc to przewodniczący sądu nakazuje oddać oskarżonych Cameronowi Hodge, uważa bowiem, że Anderson zawaliła robotę pozwalając Loganowi zaatakować jego osobę, a jej słowa brzmią, jakby podziwiała mutantów. Obserwujący wydarzenie Hodge tylko się uśmiecha.


Wkrótce mutanci są w jego rękach, a on zastanawia się co z nimi uczynić. Magistraci kończą przykuwać X-Men do ściany, co wykorzystują Gambit i Cable, którym udaje się wyrwać z rąk strażników. Nathan chwyta karabin chcąc zabić Hodge'a, ten jednakże błyskawicznie zasłania się trzymaną w metalowych mackach Psylocke. Cable nie mając wyboru rzuca broń, na co Hodge otwiera do niego ogień. Nathana w ostatniej chwili ratuje Gambit spychając go z linii postrzału, sam odnosi przy tym ranę, bowiem w jego nodze pozostaje jeden z metalowych szpikulców. Hodge krępuje obydwu mackami, postanawiając usunąć za karę bioniczne implanty z ciała Cable'a. Przerażona Psylocke nie mogąc tego znieść decyduje się poddać procesowi transmodacyjnemu. Hodge nie dowierzając tej decyzji pragnie poddać mutantkę torturom, jednakże nie zezwala na to Havok. Biorąc na siebie odpowiedzialność zabiera Betsy do Moreau, czym wzbudza irytację Hodge'a. Cyborg stwierdza, iż Alex zapłaci za swoją arogancję.


Oprawca kontynuuje swa okrutną zabawę pastwiąc się nad Archangelem. Beast chcąc pocieszyć Cannonballa wspomina, jak dawno temu X-Men znajdowali się w podobnych opałach, wówczas uwolniła ich Storm. Teraz nie ma na to szansy, bowiem wraz z Rahne stała się mutem, a wkrótce dołączy do nich Psylocke, czy też ta, która za nią się podaje, bowiem nie wszyscy wierzą iż Betsy mogła zostać aż tak drastycznie zmieniona. Szepty przerywa Hodge, który skuł Logana i Archangela metalowym prętem. Jego okrutna zabawa oznacza pojedynek dwóch mutantów, połączonych nieodwzajemnioną miłością do Jean Grey. Skrzydła Archangela zaczynają strzelać bez jego kontroli, a Wolverine może jedynie odbijać pióra, bowiem będąc pozbawionym czynnika samogojącego nie może sobie pozwolić na zranienie. Rosomak skacze na Warrena, by ograniczyć dystans i pojedynek zaczyna się na dobre.


W okolicach cytadeli Boom Boom, Rictor i Jubilee ukrywajacy się przed magistratami są świadkiem dziwnego zachowania dr Moreau. Genoinżynier przybywa z mutem, który dzięki swej mocy przebija tunel pod cytadelę. Moreau kontaktuje się z Anderson, informując ją o zbliżaniu się do bunkra Hodge'a i rozpoczęciu drugiej fazy planu.


Tymczasem Hodge zaczyna wprowadzać w życie własne plany. Kontaktuje się z Wipeoutem podszywając pod Moreau i nakazuje udać się do gabinetu genoinżyniera.


Prowadzona do laboratoriów Psylocke błyskawicznie obezwładnia patrol dzięki zastosowaniu sztuk walki. Bierze karabin i czołga się kanałami wentylacyjnymi.


Hodge wkrada się, prowadząc posłuszną Wolsbane, do gabinetu Moreau. Przeglądając jego komputer odkrywa zdradę genoinżyniera wymierzoną we własną osobę. Gdy do gabinetu przybywa Wipeout, Hodge rozkazuje Rahne postapić zgodnie z planem, zaś sam strzela do mutanta.


W międzyczasie pozostawieni sobie X-Men przystępują do działania. Scott nakazuje Gambitowi wreszcie się uwolnić, bowiem jasne jest dla niego, iż ten celowo wystawił się na strzał cyborga. LeBeau dokonuje niebywałej sztuczki akrobatycznej i wyciągniętym z nogi kolcem otwiera stopami zamki w kajdanach.


W gabinecie Moreau Havok odnajduje zwłoki Wipeouta; wówczas pojawia się Rahne z magistratami. Wolfsbane informuje ich, że była właśnie świadkiem śmierci mutanta, który zginął z ręki Alexa.


Niedaleko w stronę uwięzionych X-Men przedziera się Anderson w towarzystwie muta #20. Nagle zaskakuje ich Hodge, co rozpoczyna reguralną strzelaninę. Anderson nakazuje mutowi pozostać z tyłu, bowiem jest on ostatnią szansą na ocalenie X-Men oraz wyzwolenie jej kraju od wpływu Hodge'a. Z pomocą magistratce przychodzi Psylocke, która dowiaduje się iż mut #20 jest kluczem do przywrócenia mutantom mocy. Kobiety wycofują się wciąż ostrzeliwując cyborga.


W sali tortur Jean przerywa walkę pomiędzy Warrenem a Loganem. Obiecuje zabrać do domu rannego Wolverine'a, gdy drzwi do sali się otwierają a Anderson nakazuje mutowi #20 zaatakować cel. Okazuje się nim Cyclops, którego mut poraża swymi dłońmi. Scott krzycząc w agonii opada na kolana, lecz dzieje się coś dziwnego. Z błysku wyłania się Storm, znowu w dorosłym ciele i z przywróconą pamięcią oraz świadomością. Do pomieszczenia wpada Psylocke, która dłużej nie może już powstrzymać Hodge'a. Cyclops ma jednakże dla niego niespodziankę i powala go swoją, odzyskaną przed chwilą, mocą. Anderson wręcza mu jego wizjer. Jednakże Hodge podnosi się po strzale i jest żądny krwi jeszcze bardziej niż zwykle...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #272

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.