Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #240

Uncanny X-Men #240

Uncanny X-Men #240

"Strike the Match"

Postacie
Cytat

Wolverine: "They slaughtered the Morlocks there... an' fair crippled us."
Storm: "Past time my friends... we paid them back in kind!"

Streszczenie

Na Manhattanie w restauracji budynku RCA odziani w eleganckie stroje Havok i Madelyne pogrążeni są w tańcu. Wirują w zapomnieniu, a wypełnia ich miłość. Maddie w pewnej chwili pragnie zaczerpnąć świeżego powietrza i wychodzi na taras, gdzie grupa naukowców obserwuje Empire State Building. Wybucha tam awantura, bowiem obserwacje wydają się potwierdzać to, co niemożliwe: wieżowiec rośnie. Przy okazji dyskusji obrywa się oferującemu swą pomoc Alexowi, który zostaje zwyzywany z powodu smokingu playboya. Rozgniewany kelner wyprasza z balkonu krzyczących naukowców, przypominając że pozwolono im prowadzić obserwacje jeśli nie będą przeszkadzać gościom. Madelyne odprowadza ich złowieszczym spojrzniem. Kiedy wsiadają do windy, wizerunki na ścianach kabiny ożywają i wyciągają w stonę naukowców paszcze pełne zębów.


Na tarasie Madelyne obserwuje przez lornetkę szczyt Empire State Building. Przy powiększeniu wyraźnie widać dziwaczną narośl, co zdaje się zadowalać Madelyne. Wraz z Havokiem wsiada do windy, na której podłodze Alex znajduje należące do jednego z naukowców okulary. Nim ma czas się nad tym zastanowić Gateway przenosi parę do Australii. Tam Madelyne oznajmia Alexowi, że ma jeszcze pewne sprawy do załatwienia, po czym znika w portalu Aborygena. Havok zastanawia się co gryzie jego ukochaną i dochodzi do wniosku, że wciąż nie rozwiązany problem polujących na nią bez wyraźnej przyczyny Marauders. Myśląc, że w takim wypadku musi jej pomóc kieruje się ku miasteczku będącemu bazą X-Men.


W Ameryce pośród mrocznej nocy, na spowitym mgłą cmentarzu stoi Madelyne Pryor, będąca teraz Goblin Queen. Spogląda z nienawiścią na grób Jean Grey, a przez jej umysł przewijają się obrazy Scotta biorącego ślub z Jean i odtrącającego ją. Wściekłym głosem wykrzykuje, iż to wina Marvel Girl, która powinna pozostac martwa. Widzą to zbliżający się cmentarną alejką John i Elaine Grey, rodzice Jean, zastanawiający się czy może to być kolejne wcielenie ich córki. Madelyne odwraca się w ich stronę i przeklina ich rzucając piekielną klątwę. Państwo Grey zamieniają się w dwie demoniczne istoty, będące teraz diabelskimi ogarami należącymi do Madelyne. Chwilę później pojawia się N'astirh spoglądając w zadumie na swoje dzieło - Goblin Queen. Madelyne przypomina mu o ich umowie, a demon oznajmia iż dziecko jest już w drodze, on chciałby jej jednak coś pokazać. Oboje znikają pozostawiając smród siarki.


W Australii Rogue wciąż odczuwa wpływ Carol Danvers. Mutantka przebrała się w strój Dazzler i flirtuje z Longshotem, co doprowadza Alison do szału. Atakuje ona Rogue swą mocą, ku zaskoczeniu nie pojmującego nic a nic Longshota. Trafiona Rogue wpada wprost do łóżka nagiej Psylocke, której akt rysował właśnie Piotr.


Tymczasem Storm i Logan odnajdują Havoka przy komputerach. Alex wyjaśnia im, że dokończył pisany przez Madelyne program pozwalający wykrywać mutantów. Dzięki temu udało mu się wreszcie wyśledzić Marauders, którzy ukrywają się w tunelach Morlocków. Storm i Logan czekali na to długo. Nadszedł dzień zapłaty za Masakrę Mutantów i pokonanie poprzedniego składu X-Men.


N'astirh przeniósł Madelyne do Nebraski, gdzie prowadzi ją krętymi tunelami sierocińca. Docierają do inkubatora, w którym Maddie widzi siebie samą. W szoku wpatruje się w ekran komputera, na którym miga napis: Pierwszy replikant: Madelyne


Pod Manhattanem Marauders zadomawiają się w tunelach budując nową bazę i zastanawiając się z jakiego powodu Sinister nakazał im przenieść się tutaj. Niosący kamienny blok Blockbuster wpada na coś w ciemnościach, które po chwili rozświetla zapalający cygaro Logan. Nim Blockbuster ma okazję zorientować się w czym rzecz otrzymuje cios od Colossusa i przelatuje przez tunele trafiając wprost w Marauders. Dazzler oślepia atakującego Sabretootha, a Havok atakuje przeciwników swą energią. Marauders usiłują otrząsnąć się z szoku, jakim stało się pojawienie X-Men, którzy najwyraźniej przybyli tu ich zabić i przestali się z nimi pieścić. Riptide usiłuje trafić Longshota, ten jednak jak zawsze skacze omijając strzały dzięki swemu szczęściu. Arclight usiłuje zawalić ściany, lecz nie pozwala mu na to Psylocke, która rozprawia się z nim i Scramblerem. W zamieszaniu nikt nie zauważa, że ze ściany gdzie leży Blockbuster wyrastają ręce. Wciągają go w głąb niej, a skalista powierzchnia się zasklepia. Tymczasem Malice ciska dzięki swej magnetycznej mocy Colossusem. Ściera się ze Storm, a w końcu wyrzuca Rosjanina w górę robiąc nim dziurę prowadzącą na powierzchnię, przez którą wylatuje. Za nią podążają X-Men i wydostają się na Times Square. Tam stają niedaleko Empire State Building obok równie zszokowanej Malice, albowiem ich oczom ukazuje się widok tego, co stało się z miastem...


W Nebrasce Madelyne złym głosem zapytuje N'astirha co to za miejsce, a demon odpowiada, że powinna o to zapytać raczej właściciela. Ten właśnie się pojawił. Sinister wita Madelyne oznajmiając, że może go nazywać swym ojcem.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #240

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.