Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #435

Uncanny X-Men #435

Uncanny X-Men #435

"Trial Of Juggernaut" - part 1

Postacie
Cytat

Strażnik: "Shut up animal!"
Juggernaut: "Oh, yeah. Ain't you just a thoughest guy on the world. Unhook me and we'll talk animals, pal."

Streszczenie

W silnie opancerzonej celi, pełnej uzbrojonych strażników, Jennifer Walters zapoznaje się z historią swojego klienta. Od momentu połączenia się z klejnotem Cyttoraka jest to jedno wielkie pasmo zniszczeń, gruzów i poobijanych istot żywych. A wszystko to pieczętuje ostatni wybryk w Vancouver, dokonany po okresie względnego spokoju i poręczeniu przez Charlesa Xaviera. She-Hulk pyta zakutego w tytanowe kajdany Juggernauta, dlaczego to zrobił. Ten odpowiada, że miał kłopoty z opanowaniem swojej złości. Jennifer radzi mu, żeby poszedł na ugodę i zeznał wszystko co wie o Black Tomie i swoich innych wspólnikach. Może wtedy dostanie na tyle krótki wyrok, że moc Cyttoraka utrzyma go przy życiu i wyjdzie na wolność po kilku setkach lat.


Sala odpraw X-Men, później. Jack White, drugi z obrońców Caina referuje swoją strategię. Ma zamiar poprosić kanadyjski rząd o ekstradycję Marko do USA, gdzie otrzyma łagodniejszy wyrok. Niestety, może to być trudne, bo cała sprawa jest dla Kanadyjczyków bardzo prestiżowa. Powtarza, że dobrze byłoby gdyby Juggernaut poszedł na ugodę, ale na razie pozostaje nieugięty. Charles obiecuje porozmawiać z bratem. White radzi mu pomyśleć też nad wytłumaczeniem władzom, jakim prawem udzielał schronienia poszukiwanemu przestępcy. Wypomina Xavierowi, że puścił Caina do Kanady wiedząc, że jest emocjonalnie niestabilny. Charles niechętnie przyznaje mu rację. Prosi też, by zostawili już sprawę ignorowania telefonów matki Sammy'ego, kiedy chłopak przebywał w Instytucie. Jack i Jennifer obiecują pozostać w kontakcie i wychodzą.


Więzienie. Juggernaut z niesmakiem słucha dochodzących zza ściany krzyków innego więźnia, który krzyczy że ma klaustrofobię. Ironicznie pyta jednego ze strażników, czy nie stać ich na dźwiękoszczelne ściany. Ten nazywa go zwierzęciem i każe się zamknąć. Cain prosi go, by powtórzył to kiedy go uwolnią. Nagle do celi wbiegają przerażeni strażnicy, krzycząc że jeden z najpotężniejszych więźniów uwolnił się. Juggernaut cały czas pokpiwa z przerażonych żołnierzy, pytając co mu zrobią jesli się nie zamknie. Pęka ściana i do pomieszczenie wbiega uciekinier - wściekły, zmutowany Rhino. Najwyraźniej jest w amoku, bo roztrąca strażników i ryczy, jak się stąd wydostać? Pociski odbijają się od jeego pancerza. Juggernaut woła do żołnierzy, żeby strzelali mu w usta, ale nikt go nie słucha. Nosorożec odrzuca karabin ostatniego ze strażników, tego który nazwał Caina zwierzęciem. Promień trafia w kajdany Juggernauta. Tymczasem Rhino zamyka człowieka w uścisku swoich łap i każe sobie wskazać wyjście. Kiedy otrzymuje odpowiedź, ma zamiar go zabić, ale zatrzymuje go Juggernaut. Uwolniony Cain trafia Nosorożca potężnym sierpowym i oszałamia na chwilę. Drugi cios rzuca opancerzonego kryminalistę na ścianę, która pęka. Marko podbiega do leżącego Rhino i każe mu się poddać. Ten w odpowiedzi wbija mu rogi w brzuch. Juggernaut chwyta przeciwnika za kark i przerzuca. Starając się wybić go z rytmu, woła do strażnika żeby podał mu karabin. Ponieważ ten stoi nipewnie, wyrywa mu broń, wkłada Rhino do ust i pociąga za cyngiel. Paraliżujący pocisk pozbawia Nosorożca przytomności. Strażnik słabym głosem prosi Caina, żeby nie robił mu krzywdy, tylko sobie poszedł. Juggernaut patrzy przez chwilę na widoczną za ścianą wolność, po czym oddaje strażnikowi broń i poddaje się.


Później, White i Walters razm z prokuratorem oglądają zapis filmowy całego zajścia. Jack proponuje w zamian za złagodzenie wyroku nie powoływać Rhino na świadka i nie ujawniać faktu, że poddawano go eksperymentom. Prokurator bez zmrużenia oka przyjmuje tę propozycję. Tymczasem She-Hulk wypytuje Caina, dlaczego to zrobił. Jest znany jako jeden z najgroźniejszych kryminalistów i nie potrafi zrozumieć zmian w jego zachowaniu. Jest pewna, że chodzi tu o zemstę albo moc. W końcu superzłoczyńcy nie są znani z głębszych przemyśleń. Juggernaut pyta ją, co właściwie o nim wie. Nigdy nie próbowała porozmawiać z nim o polityce czy prawach człowieka. Jego ojciec był naukowcem. Nigdy go nie kochał, ale nie czyni to z niego głupca. Tak jak inni ma swój światopogląd, zdanie na temat praw kobiet i sił wyższych; lubi dzieci za ich niewinność; ogląda reality shows bo lubi patrzeć na głupszych od siebie i jest kibicem futbolu. Jennifer z uśmiechem pyta go, jakie w takim razie ma zdanie na temat praw kobiet?


Później, w domu She-Hulk, gdy oboje wylegują się w łóżku po burzliwej nocy, Cain stwierdza że niekiedy kobiety są dużo lepsze od mężczyzn. Jennifer przytula się do niego, wypytując czy bo rozstaniu z Cyttorakiem bożek odbiera mu powoli swoją moc? Pyta też o rozstanie z Black Tomem. Cain wyjaśnia, że znalazł go w okropnym stanie w jakiejś norze w Szkocji i zabrał do zamku w nadziei, że zdoła mu pomóc. Co było dalej, wiadomo [Uncanny 410-412]. Postanowił się zmienić, bo zmęczyło go życie wyrzutka i bandyty. Jennifer stwierdza, że najwyraźniej jak wszyscy szukał czegoś, ale nie wiedział czego, dopóki tego nie znalazł. Para nie widzi zbliżającej się do domu mrocznej postaci w stroju... Juggernauta.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #435

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.