Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #280

Uncanny X-Men #280

Uncanny X-Men #280

"One Step Back, Two Steps Forward"

Postacie
Cytat

Gambit: "You are pinned creole, don't ask for the third claw"

Streszczenie

Charles Xavier i odziani w zbroje agenci SHIELD stoją na tym co niegdyś było wyspą Muir. Eksplozja Legiona zniszczyła całą jej powierzchnię. Wbrew obawom Profesora X-Men i X-Factor przetrwali, osłonięci w ostatniej chwili telekinetyczną osłoną Marvel Girl. Teraz jednak są w rękach Króla Cieni, który posiadł ciało syna Xavier i korzystając z jego mocy trzyma mutantów w swym uścisku. Jeden z agentów SHIELD otwiera ogień do Króla Cieni, ten jednak korzystając z mocy Legiona kieruje atak przeciwko strzelającemu. Obserwujący sytuację płk Washin, dowodzący operacją informuje Mystique iż zamierza użyć broni atomowej. Poleca przygotować atak nuklearny na wyspę Muir, bowiem jego zadaniem jest wyeliminowanie Farouka raz na zawsze. Na wyspie Xavier ugina się pod atakiem własnego syna. Sięga do jego umysłu, chcąc uwolnić Davida spod wpływu Farouka, lecz nie jest w stanie tego uczynić. Król Cieni oznajmia, iż David pragnie go zabić i tak się stanie teraz, gdy połączył jego trzy schizofreniczne osobowości w jedną całość. Generuje psychoostrze aby zabić Xaviera, lecz trafia go błyskawica. To Storm, która doszła do siebie po poprzednim ataku. Ranny Legion wycofuje się bowiem musi się zregenerować. Telekinetycznie wnika w głąb ziemi. Wolni X-Men i X-Factor mogą teraz ruszyć za nim.


Pod ziemią Farouk oznajmia Lornie, iż dopóki ona żyje, X-Men mogą niszczyć każde ciało jakie zdobędzie. Na nic zdają się błagania Lorny, aby zaprzestał czynić to co robi. Król Cieni rozkazuje wszystkich swym pozostałym na wyspie sługom ruszać do ataku na mutantów.


Xavier postanawia przeniknąć na plan astralny i tam zmierzyć się z Królem Cieni. Jego telepatycznym łącznikiem z tym światem będzie Marvel Girl. Część X-Men osłoni ich przed atakami, zaś pozostali wyruszą w pościg za Legionem.


Na planie astralnym Xavier wdziewa na siebie psychozbroję, lecz gdy pojawia się Król Cieni okazuje się że stwór kilkakrotnie go przerasta. Atak na planie astralnym sprawia iż ciało Xaviera wpada w konwulsje. X-Men przerażeni spoglądają jak łamią się nogi Profesora. Tymczasem prowadzący w ślad za Legionem drugą grupę Logan zostaje zaatakowany przez Gambita. Banshee rusza za Siryn, zaś Iceman na widok Madroxa przegradza korytarz ścianą lodu. Wolverine po raz kolejny walczy z Gambitem, lecz tym razem cajun widzi iż wyraźnie nie docenił przeciwnika, bowiem to Wolverine wygrywa starcie, pokazując że bez swego sprytu Lebau nie jest w staie go pokonać.


Na górze kolejne drgawki wstrząsają ciałem Xaviera, a Marvel Girl decyduje iż muszą udać się na plan astralny pomóc Profesorowi. Ich ciała pozostaną wówczas całkowicie bezbronne, lecz muszą podjąć ryzyko. Gdy mutanci wchodzą na plan astralny pojawia się Legion. Nieświadomi tego X-Men i X-Factor stają u boku Xaviera do walki z Królem Cieni.


W podziemiach Moira strzela do Seana, na szczęście z pomocą przychodzi mu Forge który poraża ją swym karabinem. Rogue powala mocnym ciosem Guido, zaś Logan zbliża się do Jubilee mówiąc iż zamierza się do niej przyłączyć, po czym ją ogłusza. W tymczasie Legion staje nad ciałem swego ojca, zaś na planie astralnym trwa zaciekła walka z Faroukiem. W podziemiach Psylocke używa psychonoża na Icemanie, a widząc to Forge wpada wreszcie na pomysł jak zerwać połączenie obu planów. Chwyta Betsy i używając na niej neurosynaps wbija jednocześnie psychonóż w głowę Polaris.


Planem astralnym wstrząsają drgania, kiedy ziemia usuwa się spod nóg Króla Cieni. Wykrzykując iż był już tak blisko odchodzi w niebyt, zaś dzieci atomu powracają do rzeczywistości. Legion osuwa się na kolana, zaś jego umysł umyka gdzieś w dal. Król Cieni rozwiał się w obu planach, a w ruinach podnoszą się ocalali. Forge niesie Polaris, zaś Logan tuli Jubilee. Profesor oznajmia, iż ocalił marzenie i znowu można o nie walczyć, lecz jego X-Men będą musieli go nieśc w ramionach, bowiem odchodząc Farouk złamał mu kręgosłup.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #280

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.