Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #410

Uncanny X-Men #410

Uncanny X-Men #410

"Hope" - part 1

Postacie
Cytat

Stacy X: "I'm guess I'm not clear on what exactly we X-Men are suposed to be.
M: "We X-Men? We? There is no "we" here, Stacy X. There is the X-Men and then there is a mutant prostitute hitching a ride.
Stacy X: "Hey, princess. Men pay money to be with me. When men sleep with you they're only aroused by daddy's wallet."

Streszczenie

Vancouver w Kanadzie. Rybopodobny chłopiec o imieniu Sammy nie ma lekkiego życia. Właśnie został sponiewierany przez trzech wyrostków, którzy uważali jego dziwny wygląd za świetny powód do żartów. Teraz przygnębiony wraca do domu, gdzie matka przypomina mu o tajemniczym gościu, który ma im właśnie złożyć wizytę. Sammy nie ma ochoty na żadnych gości. Idzie do swojego domku na polu, gdzie przechowuje znaleziony pistolet. Ma ochotę skończyć ze swoimi prześladowcami i ze sobą. Z czarnych myśli wyrywa go głos matki. Ich gość właśnie przybył. Ku swojemu zdumieniu Sammy rozpoznaje w nim Charlesa Xaviera, który wysiadł z zaparkowanego na ulicy Blackbirda. Profesor X ma dla chłopca bardzo ciekawą propozycję.


Tymczasem X-Men lecą do Szkocji, aby sprawdzić tajemniczy sygnał mutanta, który odebrał profesor. Wywiązuje się sprzeczka między Stacy X a M, która kończy się gdy samolot wpada w dziwne wstrząsy. Ktoś lub coś strzela w Blackbirda ognistymi kulami. Jedna z nich wybija sporą dziurę w kadłubie i przypięta do swojego siedzenia M wylatuje na zewnątrz. Na jej szczęście fotel zaczepia pasem o krawędź i ciągle trzyma się samolotu. Na ratunek Monet spieszy Stacy, która zapomniała o mocy niewrażliwości koleżanki. Niestety, sama ma kłopoty z utrzymaniem się i Archangel w ostatniej chwili wciąga ją do środka. Blackbird uderza kilkakrotnie o nadbrzeżne skały i rozbija się o stojący na wybrzeżu zamek.


W Vancouver Profesor X uzgadnia z rodzicami Sammy'ego warunki jego pobytu w Szkole Dla Młodych Talentów. Wkrótce chłopak jest gotów do odlotu. W samolocie na obu mutantów oczekuje Beast, którego wygląd wywołuje podziw Sammy'ego. Profesor odbiera chłopcu pistolet, który ten wciąż miał ze sobą i wszyscy przygotowują się do startu. Xavier kontaktuje się z grupą Archangela i dowiaduje się o katastrofie. Wprawdzie samolot nie wybuchł, ale wszyscy X-Men leżą nieprzytomni. Profesorowi udaje się w końcu telepatycznie nawiązać kontakt ze Stacy, która wpada w panikę. Leżący obok niej Warren nie oddycha, a ona nie ma pojęcia co robić. Xavier pomaga jej dojść do siebie i instruuje ją, jak udzielić Archangelowi pierwszej pomocy. Po chwili dołączają do niej Kurt i Bobby, ale próby stymulacji Worthingtona nie dają na razie rezultatu. Profesor dzieli się z X-Men podejrzeniami, że sygnał, przez który wysłał ich do Szkocji, był pułapką. Potwierdza się to, kiedy z dymu wyłania się... Juggernaut, który zdecydowanie nie wygląda na przyjacielsko nastawionego.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #410

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.