Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #409

Uncanny X-Men #409

Uncanny X-Men #409

"Rocktopia"

Postacie
Cytat

Chamber po kłótni Warrena z Wolverine'm: "Do you two have a problem I'm unaware of?"
Archangel: "No problem. We just don't like each other."

Streszczenie

Archangel, Wolverine i Chamber dyskutują w biurze Warrena o planie powstrzymania Vanishera. Logan jest przeciwny finansowej strategii Worthingtona, wolałby jak zwykle "ciąć i kroić". Ponieważ Chamber popiera Archangela, Rosomak ustępuje, choć bardzo sceptycznie podchodzi do nowego rozwiązania.


Vanisher wychodzi z kolacji z przywódcami nowojorskiego półświatka. W windzie spotyka Stacy X, która ma dla niego propozycję poszerzenia jego imperium o nowy typ usług.


Nightcrawler pojawia się w Kościele Świętego Pawła, w piwnicach którego odnalazł ostatnio ofiary mutagenu. Chce przedyskutować z kardynałem Hammondem - zwierzchnikiem świątyni, tą sprawę, ale doznaje bolesnego zawodu. Kardynał okazuje się być kolejną ofiarą diabelskiego narkotyku. Na oczach Kurta wstrzykuje sobie porcję i zmienia się w szalejącą bestię. Na nieszczęście obu duchownych do kościoła teleportują się członkowie Kościoła Człowieczeństwa i dokonują eksterminacji nieszczęsnego kardynała. Zamierzają zaatakować również Nightcrawlera, ale jeden z kapłanów rozpoznaje go i fanatycy odchodzą, przekazując Wagnerowi, że Najwyższy Arcykapłan ma wobec niego inne plany.


W swoim apartamencie Vanisher oddaje się igraszkom w wannie ze Stacy X. Jest całkowicie pochłonięty rozkoszą i snuciem planów o sieci X-Ranch, która wkrótce pokryje Amerykę. Stacy ma jednak już dość tej dekadencji, bo przywraca Porterowi samokontrolę. Oświadcza mu, że oddawali się rozpuście przez ostatnie dwa tygodnie, a on nawet nie zdawał sobie z tego sprawy. Teraz dziewczyna ma dla niego wiadomość - Warren Worthington pragnie spotkania.


Wolverine wraca nocą do swojego mieszkania i zastaje tam śpiącego Nightcrawlera. Kurt najwyraźniej ma koszmary. Logan zastanawia się, co od dłuższego czasu gryzie jego przyjaciela.


Vanisher przybywa do restauracji na spotkanie z Archangelem. Jego gospodarz z ironicznym uśmieszkiem oświadcza mu, że w ciągu dwóch ostatnich tygodni przekupił wszystkich jego ludzi i przejął cały narkotykowy interes. Zaskoczony Vanisher ma zamiar uciec, ale zostaje zamrożony przez Icemana. Warren wydaje ostatnie polecenia w sprawie wycofania mutagenu z handlu, kiedy atakują ludzie Portera. Archangel wycofuje się z restauracji a Bobby zamraża wszystkich "tymczasowych mutantów". Gang Vanishera został ostatecznie rozbity.


W siedzibie Worthington Industries mutanci celebrują zwycięstwo. Oprócz usunięcia z ulic mutagenu, firma Warrena poznała wiele kanałów przerzutowych zwykłych narkotyków, co ułatwi przyszłą walkę z handlarzami. Kurt żartobliwie gratuluje Stacy zdolności szpiegowskich po czym wychodzi. Logan niechętnie wyraża Archangelowi uznanie a potem dołącza do Nightcrawlera. Na dachu budynku razem rozmyślają o tym, co się skończyło i o tym, co się zaczyna.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #409

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.