Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #26

Exiles #26

Exiles #26

"Hard Choices" - part 1

Postacie
Cytat

Sunfire: "Im sorry it took something like this, but I have to say I find you a more interesting, well-rounded person when you turn the joke machine off from time to time."
Morph: "So does that mean you'll have sex with me now?"

Streszczenie

Danny Rand, lepiej znany jako Iron Fist wchodzi właśnie do biura swojej organizacji Heroes For Hire. Nie dość, że wstał z łóżka lewą nogą, od progu czekają na niego niemiłe wieści. Najpierw Spider Man upomina się o zaległą wypłatę, potem wspólnicy - Luke Cage i Peter Rasputin oznajmiają, że sytuacja w Japonii jest krytyczna. Moses Magnum zagroził zatopieniem wysp, jeśli w ciągu dwudziestu czterech godzin rząd nie przekaże mu władzy nad krajem. Rzeczywiście, reprezentujący przez interkom Japonię Srebrny Samuraj jest wściekły. Nie dość, że Rand się spóźnił, to robi kłopoty z wynajęciem swoich ludzi, podczas gdy wyspy stoją na krawędzi zagłady. Iron Fist gniewnie wyjaśnia, że propozycja dwóch miliardów dolarów za "pakiet Avengers" to kpina. Nie wyśle ich za mniej niż pięć miliardów. Na obelgi Samuraja odpowiada, że to po prostu biznes.


Tokio. Szóstka Exiles pojawia się w samym środku ogarniętego ogniem miasta. Otaczają ich walące się budynki i uciekające grupki ludzi. Sunfire z przerażeniem stwierdza, że jej rodzice mieszkają w pobliżu. Mimic przekazuje drużynie rozkazy Tallusa - ku zgrozie przyjaciół, ich misja to nie dopuścić, by miasto zostało uratowane. Tymczasem Mariko nadbiega z wyciągniętą spod gruzów kobietą i pyta towarzyszy, dlaczego nie ruszają na pomoc innym. Gdy dowiaduj się o treści zadania, protestuje z płaczem.


Samolot z szóstką Heroes For Hire zbliża się do Japonii. Power Man pyta Danny'ego, czy wszystko z nim w porządku. Iron Fist oznajmia, że ma wyrzuty sumienia. Tylko dlatego, że miał zły dzień, zginęło tysiące ludzi. Luke przypomina mu, że rozważali to wtedy, gdy zakładali firmę. Nie są organizacją charytatywną tylko przedsiębiorstwem, które musi przynosić zyski. Danny stwierdza, że w obliczu takiej katastrofy ich zwłoka była zbrodnią. Scorpion ze złością każe mu się zamknąć. Przypomina, że to Magnum zabił tych ludzi, nie oni, radzi więc przestać gadać o odpowiedzialności i zacząć zarabiać pieniądze.


Mimic wyjaśnia Sunfire jak powinien się potoczyć los tego świata: Avengers mają zginąć broniąc Japonii, Magnum obejmie władzę nad światem a cały naród i kultura japońska w ciągu dziesięciu lat zniknie z powierzchni Ziemi. Mariko protestuje z krzykiem. Morph pyta, czy takie "brudne" zadania nie powinny raczej przypadać drużynie Weapon X? Iliana sugeruje, że przydzielający im zadania Timebroker to konstrukt ich podświadomości i jego charakter zmienia się razem z nimi. Mimic przyznaj jej rację. Proponuje jak najszybciej wykonać misję i znikać z tego świata. Sunfire nie wierzy własnym uszom, słysząc przyzwolenie Calvina na zagładę milionów ludzi. Magik ze złością przypomina jej, że to inna rzeczywistość. Mimic popiera ją. Stwierdza, że chce wykonać zadanie i wrócić w końcu do domu, do ludzi których naprawdę kocha. Mariko oznajmia towarzyszom, że brzydzi się nimi i pyta, jaką różnicę robi to, czy życia które zabiorą są z ich rzeczywistości czy z innej. Calvin gniewnie mówi, że wiele razy łamał już swoje zasady, zabijając Namora, Juggernauta i innych i dzisiaj pozwoli Japonii umrzeć, dzięki czemu być może w końcu będzie mu dane wrócić do prawdziwego świata i zapomnieć o tym koszmarze. Mariko spokojnym głosem perswaduje mu, że ten świat nie jest snem tylko rzeczywistością i muszą o czymś zadecydować. Albo będą wierni swoim zasadom, ignorując Tallusa, albo zmienią się w ślepych wykonawców jego woli, jak Weapon X. Mimic ze smutkiem przyznaje jej rację. Iliana otwarcie wyraża swoją dezaprobatę, ale Calvin mówi jej, że musi się podporządkować woli większości. Pyta towarzyszy, czy wiedzą coś więcej o Magnumie. Morph opowiada o jego tajnej wyspie i o tym, jak w jego świecie zatrzymał go Banshee [sprawdźcie Uncanny X-Men #118-119]. Mariko przypomina, że mieszkańcy miasta potrzebują ich pomocy. Mimic dzieli zespół na grupy. On z Sasquatch i Magik ruszą przeciwko Magnumowi a pozostali zajmą się Tokio. Iliana oferuje się wyjść na spotkanie Avengers, żeby również ich zwerbować do walki z Mosesem. Calvin przystaje na jej propozycję.


Heroes For Hire lecą nad Tokio, z przerażeniem obserwując zniszczenia, które poczyniło trzęsienie ziemi Magnuma. Nagle Colossus dostrzega machającą im z ziemi dziewczynę, u której dostrzega podobieństwo do swojej małej siostry Iliany. Prosi przyjaciół, żeby wylądowali przy niej. Kiedy samolot już ma się zetknąć z ziemią, rozsadza go niespodziewany wybuch. Scorpion upada najdalej od wraku i zaczyna krzyczeć z bólu. Spojrzenie w dół ujawnia, że nie ma już nóg. Co gorsza, stojąca nad nim z mieczem Iliana mówi, że nie będą mu już potrzebne.


Mimic i Sasquatch zbliżają się do wulkanicznej bazy Mosesa. Heather przybiera futrzaną postać, przygotowując się do walki. Pyta Calvina, czy jest możliwość, że dając im takie zadanie Timebroker po prostu ich sprawdza. Mimic stwierdza, że wszystko jest możliwe. Towarzysze osiągają w końcu wulkan i, na razie nie niepokojeni, wkraczają do środka.


Tokio. Leżący obok martwego ciała Black Widow Scorpion usiłuje ogonem zablokować cios Iliany. Dziewczyna po prostu odcina mu go, po czym z furią wbija mu sztylet w czaszkę. Iron Fist, Power Man i Colossus każą jej natychmiast rzucić broń. Kiedy dziewczyna się odwraca, Peter rozpoznaje w niej sobowtóra swojej siostry i pyta, co się tu dzieje? Dopiero teraz Magik uświadamia sobie, że będzie musiała zabić również brata.


Wulkan. Mimic i Heather rozbijają w pył nieliczną załogę bazy. Jeden z jeńców mówi, że Magnum ruszył na Tokio razem z większą częścią swojej armii.


Tokio. Morph i Sunfire wydostają kolejnych ludzi spod gruzów. Dziewczyna zauważa, że zmiennokształtny od godziny nie próbował być zabawny. Wskazując na dziesiątki rannych, Morph stwierdza, że jakoś nie ma nastroju. Kiedy jednak Mariko oznajmia, że woli go, kiedy na jakiś czas przestaje się wygłupiać, Morph pyta ją czy chce się wobec tego z nim kochać? Sunfire z uśmiechem odpiera, że jeśli będzie wyglądał jak Spider Woman, mogą pogadać. Nocturne przerywa ich rozmowę, alarmując, że mają towarzystwo. Rzeczywiście, Moses Magnum w towarzystwie Namority i armii Mandroidów właśnie przybył.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Exiles #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.