Avalon » Serie komiksowe » Gambit vol. 2 » Gambit vol. 2 #4

Gambit vol. 2 #4

Postacie
Cytat

Sibyl (do Remy'ego): "A win/win/win situation for my side. Don't you think?"

Streszczenie

Remy i Anielle uchylają się przed wypluwaną przez Sibyl szarańczą. Kobieta-demon oznajmia, że przestawiła zwrotnicę tak, by pociąg zamiast dojechać do Rzymu, wykoleił się. Żąda by Remy przekazał jej Anioła. Mutant ucisza ją kopnięciem w twarz, następnie rzuca kartę w zwrotnicę, która przestawia się tak, by pociąg dotarł do Rzymu. W tym momencie na Gambita rzuca się Cerber. Mutant każe Anielle uciekać. Sybil mówi, że nie pozwoli, by Upadła powróciła do Światła, na co Anioł odpowiada, że to ona jest Światłem i na potwierdzenie swoich słów zaczyna świecić oślepiającym blaskiem, który zabija obydwa demony.


Remy i Anielle docierają w końcu do Rzymu. W podziemiach Watykanu czekają na przybycie ojca Bonavity, a ich tete-a-tete przerywa wkroczenie Stokera i Cerbera - kolejnego z Cerberów, jeśli chodzi o ścisłość. Anioł i mutant uciekają przed nimi na zewnątrz, ale demony już na nich czekają. Remy i Anielle ponownie rzucają się do ucieczki, którą przerywa pojawienie się całego zastępu demonów. Remy podejmuje z nimi walkę, a na pole bitwy wkracza Ojciec Bonavita - ale nie on jeden - pojawia się też przemieniona w podobnego do Sibyl demona Siostra Katrina. Stary zakonnik próbuje z nią dyskutować, ale ona nie daje mu szansy i chwyta za szyję. Tymczasem Stoker podaje dłoń Anielle i... oboje znikają w blasku światła, co wywołuje załamanie demonów i powrót świadomości Katriny. Bonavita stwierdza, że Hanael była tylko Efemerydą [cokolwiek by to nie znaczyło - przypuszczam, ze to jakiś niższy stopniem Anioł - Tabbcia]. Remy uświadamia sobie, że drugą osobą, o której mówiła Anielle jest Katrina. Kiedy Remy wychodzi z placu, mija go jeden z Demonów Strokera jadący na grzbiecie Cerbera i mówi, że Remy będąc śmiertelnikiem niczego nie rozumie.


Jakiś czas później, Gambit odwiedza Tante Mattie. Wypytuje ją o projekcję astralną, która go nawiedziła, ale kobieta twierdzi, ze nie wie o czym Remy mówi, po czym z uśmieszkiem dodaje, że nie wszystko jest czarne albo białe.


Później, Remy obserwuje jak Katrina modli się w Kaplicy Sykstyńskiej. Kiedy kobieta opuszcza Kaplicę, Remy wiesza na ścianie ukradziony w Miami krzyż i klęka przed nim.

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Gambit vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.