Avalon » Serie komiksowe » Gambit vol. 2 » Gambit vol. 2 #2

Gambit vol. 2 #2

Postacie
Cytat

Remy (do Brata Marcelo): "Your bedside manner needs work, doc. I t'ink I liked it better when you were kissin' me."

Streszczenie

Remy rozpaczliwie stara się uchronić przed utonięciem. Wypływa na powierzchnię wody i nagle znajduje się na cmentarzu, nad swoim własnym grobem. W myślach stwierdza, że Remy LeBeau nie jest martwy, ale pochowany głęboko pod ziemią, a Gambit nie jest teraz tym samym człowiekiem. Nie musi się tez zastanawiać nad tym, do kogo należą pozostałe nagrobki. Zaczyna biegać po cmentarzu, na którym był już tak często w swoich koszmarnych snach. W końcu siada pod jednym z pomników i dochodzi do wniosku, ze jest w piekle. Wtedy spod gruntu wychodzą trupy krzyczące jego imię. Wciągają go pod ziemię. Remy znów tonie i widzi w oddali świecącą sylwetkę kobiety. Następnie zmienia się ona w twarz młodej, ciemnowłosej dziewczyny. Remy odzyskuje przytomność na plaży w Miami, cucony przez Brata Marcelo. Następnie znów mdleje. Kolejne przebudzenie następuje w łóżku w pokoju w parafii Matki Boskiej Bolesnej. Oprócz Gambita w pokoju znajduje się Katrina i Marcelo. Zakonnica, ubrana po cywilnemu, ociera mu czoło wilgotną chustką i mówi, że miał wiele szczęścia, bo kule go nie zabiły. Brat Marcelo pyta go niecierpliwie, gdzie jest Ta, Która Upadła. Katrina prosi go, by pozwolił Remy'emu wypocząć. Marcelo opuszcza pomieszczenie, by poszukać Anioła. Remy z niedowierzaniem powtarza jego słowa, a Katrina odpowiada, że wszyscy wierzą, że kobieta, którą spotkał na plaży Remy jest Upadłym Aniołem.


W nocy. Remy trzęsie się z zimna w swoim łóżku. Do jego pokoju wchodzi Katrina i okrywa go swoim ciałem.


Następnego dnia, Remy i Katrina rozmawiają o Tante Mattie. Zakonnica mówi, że Baptiste to jedna z Grigori, ale Remy z uśmiechem odpowiada, że szczerze w to wątpi. Słyszał, że Grigori to dzieci Upadłych Aniołów i ludzi, ale Katrina tłumaczy, że woli bardziej alegoryczne tłumaczenie tego słowa. Opowiada, ze obecni Grigori to bardziej sekta, ruch istniejący w każdej religii, który chroni tajemnic aniołów.


Jakiś czas później, Marcelo wraca do siedziby i widzi, że drzwi pokoju Remy'ego są zamknięte. Tknięty przeczuciem, otwiera je kopniakiem, ale jest tam tylko Gambit układający pasjansa. Brat pyta, gdzie jest Katrina, na co Remy odpowiada, ze jest na nabożeństwach. Mówi, że osobiście brdziej go interesuje Anielle, jak nazywa kobietę-anioła. Marcelo pyta, czy Remy chce powiedzieć, że Hanael [Anielle i Hanael wymawia się niemal tak samo - Tabbcia], archanioł, jest wśród ludzi. Remy powtarza, że jej imię to Anielle, na co zakonnik rzuca, że istoty takie jak ona nie mają płci... Po czym widzi na łóżku Remy'ego bluzkę Katriny. Oburzony krzyczy na niego, pyta jak mógł wykorzystać zakonnicę tuż przed ostatecznymi przysięgami. Remy jest zszokowany, gdy dowiaduje się, że Katrina to zakonnica. Nie ma czasu, by zastanowić się nad tym, co się stało, gdyż następuje silna eksplozja. Do pomieszczenia wchodzi demoniczna, łysa kobieta, trzymająca w szponach Katrinę. Za jej plecami stoją niemniej demoniczni zombie, trzymający wycelowaną w Remy'ego broń. Kobieta - Sybil - każe Gambitowi dostarczyć Anielle, jeżeli nie chce by Katrina zginęła. Marcelo rzuca się na demona i wyrywa zakonnicę z rąk Sybil. W tym momencie strzela do niego jeden z zombie i zakonnik umiera w ramionach Katriny, wcześniej ostrzegając ją przed Stokerem, którego nazywa samym Szatanem. Demony znikają, gdy Remy podejmuje z nimi walkę.


Później. Remy odnajduje Anielle na dachu kościoła. Pyta ją, kim jest, ale dziewczyna nie odpowiada. Nagle na dachu pojawia się Sybil. Do Remy'ego dochodzi, że to on ją przyprowadził do Anioła. Chwyta Anielle wpół i razem wpadają do wnętrza kościoła. Stoi tam zakonnica w habicie, która okazuje się być Katriną. Wtem w blasku światła w kościele pojawia się Oliver Stoker z piekielnym psem na smyczy.

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Gambit vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.