Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #62

Generation X #62

Postacie
Cytat

Tabby: "You look delicious"
M: "Tabitha!"

Streszczenie

W Szwajcarii grób opuszcza właśnie Tabby. Zmartwychstaje po ugryzieniu przez Delacourta. Stała się wampirem. Tymczasem Monet znalazła wyjaśnienie dużej ilości śmierci związanych ze szkołą, do której przyszło jej teraz uczęszczać. Jasne jest teraz dla niej, iż odpowiada za nie Delecourt, który zabił również Tabby. Na swej szyi czuje ślad po ugryzieniu, wiedząc iż aby nie stać się wampirem, będzie musiała zabić tego, który ją ugryzł. Na początek udała się jednak na policję, która przybywa do szkoły by sprawdzić czy rzeczywiście ukrywa się tam morderca. Monet wprowadza funkcjonariuszy do szkoły, budząc niepokój jej personelu. W gabinecie czeka Delacourt, mówiąc policjantom iż dziewczyna fantazjuje. M podbiega do zasłon i ściąga je, by wpuścić światło słoneczne i udowodnić swą teorię. Jak się okazuje światło nie robi na wampirze wrażenia, który zaczyna przekonywać policjantów iż M ma problemy, spowodowane szokiem po śmierci jej przyjaciółki. Gdy policjanci wychodzą, Delacourt oznajmia M, iż z chęcią skosztuje krwi mutanta. Monet prowokuje go do ataku, mówiąc iż nie jest jej w stanie pokonać, lecz wampir oznajmia iż nie jest na tyle głupi aby walczyć z nią tuż po wyjściu policji. Dopadnie ją prędzej niż sądzi. Po wyjściu z gabinetu spotyka Charlene, która wciąż zastanawia się nad zagadkową dla niej śmiercią Tabby, na której szyi znaleziono ślady po ugryzieniach. Pomimo jej nalegań M nie chce z nią o tym rozmawiać.


Nocą M lewituje zastanawiając się co ma czynić dalej w tej sytuacji. Wreszcie podejmuje decyzję, iż powinna stawić czoła wampirom. Gdy kieruje się w stronę szkoły zostaje zaatakowana przez Tabby. Zaskoczona Monet otrzymuje silny cios, po którym zaczyna jej wirować w głowie, a Tabby wysuwa kły. M błyska jej przed oczami krzyżykiem, który ma na szyi, a gdy wampirzyca cofa się przerażona, Monet wyrywa gałąź z pobliskiego drzewa i używa jej jako kołka. Gdy przebija serce wampirzycy pozostaje z niej kupka popiołu.


W szkole Delacourt rozmawia z Charlene, zachęcając by przestała się bać. Hipnotyzuje dziewczynę i pochyla nad nią zamierzając ugryźć. Wóczas przez okno wpada Monet, w swoim kostiumie Generacji X, a Delacourt nie zamierza stawiać jej czoła. Przemienia się w mgłę i rozwiewa. Charlene odzyskuje świadomość, nie mając pojęcia co się stało, z przerażeniem wspomina wampira. M każe jej udać się do pokoju, gdzie znajdują się inne dziewczęta, sama zaś spogląda podejrzliwie na sekretarkę Delacourta, która właśnie pojawiła się w pokoju. W chwili gdy orientuje się, iż nie posiada ona odbicia, zostaje zaatakowana. Ciska wampirzycę na biurko, z którego drzazgą przebija ją serce zmieniając ją w popiół. M używa swej telepatii, dzięki której udaje się jej namierzyć Delacourta w parku, gdzie dopada właśnie kolejną ofiarę. Monet leci tam i chwyta wampira, unosząc go w górę, lecz ten ponownie przemienia się w mgłę. Staje się olbrzymim człowiekiem nietoperzem, trzepoczącym swymi skrzydłami. Monet rusza za nim, lecz po szaleńczym locie zostaje uderzona skrzydłem. Ląduje na kopule szkoły, lecz jak się okazuje wciągnęła Delacourta w pułapkę. Nabija go na iglicę kopuły, kończąc jego żywot.


Limuzyna przywozi Monet do jej nowej szkoły. Spogląda na Akademię Massachusetts wiedząc, iż znalazła się tam, gdzie powinna.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #62

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.