Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #415

Fantastic Four #415

Fantastic Four #415

"An Enemy Among Us"

Postacie
Cytat

Onslaught po ostatecznym zwycięstwie: "Now my young Franklin... you will give me a gift. A gift beyond reckoning..."

Streszczenie

Franklin wraz ze swym przyjacielem Charliem odwiedzają cyrk. Młody Richards jest zachwycony tym miejscem i nie ukrywa zaskoczenia gdy okazuje się, że on sam zdołał się tam przenieść. Charlie pełni rolę nauczyciela instruując Franklina jak używać swych zdolności i zyskać nad nimi kontrolę. Ich wycieczkę przerywa natknięcie się na nieznajomą kobietę, która stara się przemówić do świadomości Charlesa Xaviera, ukrytej głęboko w umyśle Onslaughta, zwracając się wprost do Charliego z prośbą o uwolnienie Franklina. Przyjaciel młodego Richardsa sprawia wrażenie wystraszonego obecnością kobiety. Nagle ziemia zaczyna się trząść i w mgnieniu oka Franklin wraz z Charliem pojawiają się w siedzibie głównej Fantastic Four. Chłopczyk słyszy kroki nadchodzących rodziców i z radością biegnie w ich stronę, namawiając swego towarzysza do podążania za nim. Charlie zapewnia Richardsa, że wkrótce do niego dołączy i rzestrzega przed mówieniem komukolwiek czym oboje się zajmowali. Chłopczyk oddala się szybko. Przez chwilę przez Charliego przepływa zimny niepokój wywołany słowami kobiety z cyrku, lecz ten stan szybko mija. Onslaught obrał już sobie drogę i nie ma w niej miejsca na dobro i niewinność.


Chwilę później w laboratorium kwatery głównej Fantastycznej Czwórki, grupa wysiada ze swojego statku. Przychodzi czas na uściski i przywitania z Franklinem i Langiem, pomocnikiem Czwórki. Johnny spotyka Lyję, kobietę-Skrulla, swoją byłą żonę. Oboje udają się w ustronne miejsce by odbyć poważną rozmowę. Wśród komitetu powitalnego jest też Nathaniel Richards, ojciec Reeda. Z recepcji dobiega wiadomość o czekającym na dole profesorze Xavierze oraz transmisji pochodzącej od Avengers. Zaskoczony tak poważnymi wizytami Reed poleca Langowi odebranie wiadomości od Avengers podczas gdy reszta spotka się z Charlesem. Chłopak odbiera transmisję. Black Widow ostrzega go przed wielkim niebezpieczeństwem w jakim znajduje się Franklin oraz informuje o przejęciu przez Onslaughta kontroli nad Xavierem. Lang nie jest jednak w stanie odpowiedzieć gdyż pada nieprzytomny pod wpływem rozkazu mentalengo Profesora X. Avengers, których wspomagają Bishop i Iceman, nie mają wątpliwości co było powodem nagłego przerwania łączności. Nieświadomi tego co zaszło w pomieszczeniu komunikacyjnym Fantastic Four spotykają się z Charlesem Xavierem. Profesor stara się przekonać Czwórkę do oddania ich syna pod jego opiekę, argumentując swą propozycję rosnącymi zdolnościami Franklina, które musi się nauczyć w pełni kontrolować. Richardsowie są jednak sceptycznie nastawieni do takiego rozwiązania. W tym samym czasie w hangarze Johhny Storm prowadzi emocjonalną rozmowę z Lyją. Nagle, ku ich zaskoczeniu, do pomieszczenia teleportują się Avengers. Human Torch nie ma wątpliwości, że ich wizyta zwiastuje duże kłopoty.


W tej samej chwili Xavier rezygnuje z pokojowych metod negocjacji, przybierając postać Onslaughta i atakując Fantastic Four. Zmierzający w tym kierunku Avengers natykają się na korytarzu na osłabionego Reeda. Richards jest oszołomiony nagłą przemianą profesora i zaskoczony stwierdza, że siadła komunikacja w całym budynku. Nikt nie wie gdzie znajdue się Lang a przede wszystkim Franklin. Wszyscy decydują się podzielić na grupy i zacząć przeszukiwanie całej siedziby.


Chwilę potem jedna z nich, złożona z Human Torcha, Crystal i Nathaniela Richardsa natyka się na nieprzytomnego Langa. Johnny, podwyższając temperaturę pomieszczenia, dostrzega ujawnioną w płomieniach sylwetkę samego Onslaughta. Torch wespół z Crystal bez namysłu atakują przeciwnika, lecz nie ma on żadnych problemów z powstrzymaniem tego natarcia. Próba zaskoczenia wroga przez Nathaniela także spełza na niczym. Onslaught bez problemu niszczy psioniczną zbroję Richardsa.


Kontynuując swe poszukiwania Franklina natyka się na kogoś bardzo do niego podobnego, lecz nie daje się zwieść. Ciało młodego Richardsa błyskawicznie zmienia się w Skrulla. Lyja, bo to ona służyła za przynętę, licząc na element zaskoczenia przystępuje do akatu wzywając ukrytych nieopodal Hawkeye'a i Bena Grimma. Lecz połączone siły całej trójki okazują się być zdecydowanie za słabe by wyrządzić jakąkolwiek krzywdę Onslaughtowi, który w mgnieniu oka roztrzyga starcie na swoją korzyść.


Kilka minut później w innym pomieszczeniu Sue Richards za pomocą swych zdolności sonduje pokój w poszukiwaniu niewidocznych dla oka intruzów. Obawy Invisible Woman okazują się uzasadnione - zaledwie kilka kroków od niej i towaryszącego jej Bishopa stoi sprawca chaosu, jaki ogarnął Fantastic cały budynek. Lucas nakazuje swej towaryszce by skierowała prosto w niego swój najsilniejszy atak. Mutant będzie wówczas zdolny zaabsorbować energię i przekierować ją w stronę przeciwnika. Manewr opłaca się - plazmowy atak Bishopa powala Onslaughta na kolana i chwilę później w jego miejsce pojawia się Xavier. Wierząc w pokonanie wroga, Lucas podchodzi do klęczącego profesora i podaje mu rękę. Zmiana postaci okazuje się być zasadzką, lecz Bishop nie jest w stanie zareagować na błyskawiczny atak psioniczny Onslaughta.


Siedzibę Fantastic Four z daleka obserwuje w towarszytwie Uatu, przedstawiciela Watcherów, Apocalypse. En Sabah Nur jest wyraźnie zaskoczony działaniami podjętymi przez Onslaughta. Nie widzi sensu podjęcia ryzyka ataku na Fantastic Four w celu pozyskania Franklina Richardsa, który jest jeszcze bardzo odległy od uzyskania kompletnej kontroli nad swymi zdolnościami i spełnienia swego potencjału psionicznego. Uatu pozostaje milczący i ogranicza się do obserwacji wydarzeń, nieuchronnie prowadzących do rozpoczęcia nowej ery w dziejach ludzkości - Ery Onslaughta.


Tymczasem w środku budynku osamotniony Franklin zostaje wreszcie odnaleziony przez intruza, który wtargnął do siedziby Czwórki w celu porwania chłopca. Onslaught przybiera postać Charliego, starając się pozyskać zaufanie małodego Richardsa. Na jego drodze staje jednak ojciec dziecka. Mr Fantastic wraz z towarzyszącymi mu Avengers podejmuje ostatnią desperacką próbę udaremnienia zamiarów Onslaughta. Ten przez chwilę zdaje się z trudem odpierać skoncetrowany atak herosów, lecz ostatecznie jego psioniczne uderzenie pozbawia przytomności nacierających bohaterów. Otumaniony przez Onslaughta, nieświadomy wszystkich zdarzeń w budynku Franklin podaje rękę swemu dobremu przyjacielowi Charliemu i razem opuszczają zdewastowaną siedzibę Czwórki.

Autor: capulet

Galeria numeru

Fantastic Four #415

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.