Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #59

X-Man #59

X-Man #59

"The Ties that Bond"

Postacie
Streszczenie

Nowy Jork, nad kwaterą Fantastic Four trwa bitwa pomiędzy gospodarzami a Nate Greyem. Czwórka ma osłony, chroniące ich przed telepatią chłopaka, ten musi więc radzić sobie samą telekinezą. Na razie siłuje się w powietrzu z Thingiem, który go pochwycił. Nadlatuje Human Torch, traktując obydwu podmuchem ognia, jednak nie robi to na nich większego wrażenia. W końcu Nate wyrywa się Benowi, cchwyta go za głowę i zrzuca w kierunku ziemi. Odlatuje, wciąż ścigany przez Johnny'ego. Tymczasem na dole Reed zmienia się w gigantyczną trampolinę i odbija spadającego Thinga w kierunku zbiega. Siła pędu jest tak wielka, że Grimm przełamuje pole siłowe Greya i trafia go potężnym sierpowym. Następnie ląduje na dachu szybciej od swej ofiary i łapie ją. Ku swemu zdumieniu trzyma w ramionach nieprzytomnego Torcha. X-Man przełamał jakoś jego blokadę psychiczną i oszukał. Thing widzi chłopaka, stojącego kilka metrów dalej i atakuje go wściekle. Okazuje się, że to kolejna iluzja i właśnie uderzył Reeda. Prawdziwy Grey lewituje kilka metrów nad nimi i wyjaśnia, że zabrał Benowi psycho-osłony, kiedy zrzucił go po raz pierwszy na ziemię. Thing jest wściekły. Ponieważ Grey złamał zasady, nieświadomie prawie zabił Johnny'ego. Ben znowu rzuca się na niego, jednak X-Man ponownie używa telepatii i Thing razem z Torchem atakują Richardsa. Reed ma dość i wzywa Susan. Podduszony jej polem siłowym, Grey poddaje się. Koniec treningu. Wchodząc z Reedem do wnętrza bazy, chłopak przypomina, jak zgłosił sie do nich po pomoc w wytropieniu zbiegów z jego linii czasowej. Mr Fantastic uznał, że najlepiej będzie zacząć od testu jego umiejętności. Obaj wchodzą do laboratorium, gdzie Richards zaczyna analizę zebranych danych. Nie wie, że Grey czyta jego myśli i zdaje sobie sprawę, że Reed szuka również sposobu by utrzymać go przy życiu na więcej niż kilka lat. Na razie odkrył, że Nate podświadomie sam ogranicza swą moc. Chłopak zostawia go samego. Żaden z nich nie widzi dziwnej anomalii na ekranie jednego z komputerów.

 

Nate wchodzi do łaźni, gdzie Ben i Johnny biorą prysznic. Na jego widok Thing ostentacyjnie rusza do drzwi. Torch ze śmiechem wyjaśnia, że Ben zawsze tak reaguje, gdy z kimś przegrywa. Obaj kąpią się, prowadząc jednocześnie przyjacielską pogawędkę. Zazdrosny Thing tupie mocno w podłogę, przewracając ich na ziemię.


W laboratorium tajemniczy elektroniczny pasożyt wychodzi z monitora i rozpoczyna kopiowanie danych na temat X-Mana. Tymczasem w kuchni Nate i Franklin kończą posiłek. Mimo wysiłków, młodemu Richardsowi nie udaje się wyłudzić od Susan dodatkowego deseru. Kobieta zostawia ich, każąc jeszcze posprzątać ze stołu.


Gdzieś w bazie głęboko pod piaskami Egiptu elektroniczny szpieg wgrywa do komputera dane, które zdobył na temat Greya. Jego pan stwierdza, że chłopak jest dokładnie tym, czego potrzebował. Rozkazuje słudze sprowadzić go.


Nate i Franklin obżerają się lodami, rozmawiając o bitwie z Onslaughtem. Obserwujący ich na monitorach Susan i Reed cieszą się, że młodzieńcy tak dobrze się rozumieją. Sue niepokoi coś innego - zwiększone łaknienie cukru przez ich syna, co świadczy o zbyt intensywnej pracy organizmu. Tymczasem Grey nagle mówi Franklinowi, że musi już iść i telepatycznie prosi Richardsów, by dołączyli do niego na dachu. Wygląda na zaniepokojonego. Po krótkim pożegnaniu odlatuje. Leci nad miastem, zastanawiając się czy naprawdę tknęło go jakieś złe przeczucie, czy też uciekł, bojąc się że w końcu znajdzie prawdziwą bliskość? Jego wątpliwości wyjaśnia Caliban, materializując się nagle tuż obok. Oświadcza, że jego pan uczynił go potężnym Jeźdźcem Zarazy. Uderza zaskoczonego Nate'a, po czym obaj znikają w rozbłysku energii.

Autor: Christoff

Galeria numeru

X-Man #59

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.