Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four vol. 4 » Fantastic Four vol. 4 #1

Fantastic Four vol. 4 #1

Fantastic Four vol. 4 #1

"Unstable"

Postacie
Zapowiedź

• Czterech dorosłych, dwoje dzieci i "samochód".
• Czas rozpocząć podróż przez nieskończony czas i miejsca.

Streszczenie

Reed i Sue Richards z dziećmi – Franklinem i Valerią – Johnny Storm oraz Ben Grimm podróżują przez przestrzeń kosmiczną, bombardowani przez promieniowanie.

Rok wcześniej, teraźniejszość. Franklin budzi się z krzykiem, uświadamiając sobie, że to, co widział, było tylko snem. Nagle w jego pokoju zjawiają się niańki-roboty, chłopiec chce jednak swoją prawdziwą matkę.

Ta jest zajęta – wraz z resztą Fantastycznej Czwórki znajduje się ponad dwa i pół miliona lat w przeszłości, gdzie próbuje ich pożreć gigantyczny dinozaur. Podczas, gdy Johnny podkreśla, że obecna sytuacja nie jest jego winą, potężny jaszczur zamyka szczęki na ramieniu Mr. Fantastica, ku zaskoczeniu wszystkich przebijając jego kostium i raniąc go. Reedowi udaje się jednak przezwyciężyć ból i uruchomić wehikuł czasu, dzięki czemu Czwórka trafia z powrotem do teraźniejszości – i prosto na stół w jadalni w czasie śniadania. Widząc swoją matkę, Franklin od razu rzuca się do niej, a Valeria wyjaśnia zdziwionemu ojcu, że brat miał zły sen i stwierdza, że nie mogli wybrać gorszego momentu na podróż w przeszłość.

Jakiś czas później. Czwórka – z wyłączeniem Johnny'ego – wraz z uczniami spożywają obiad przy zastępującym stół, odwróconym do góry nogami Fantasticarem. Sue próbuje przekonać syna do zjedzenia czegoś, ten jednak stwierdza, że nie jest głodny i po chwili dodaje, że nie chce lecieć w kosmos. Kobieta nie rozumie, o co mu chodzi i zwraca się do Reeda, ten jednak wpadł na jakiś pomysł i bez słowa opuszcza pomieszczenie.

Udaje się on do swojego "gabinetu", gdzie zaczyna badać swoją ranę. To, co odkrywa, niepokoi go.

Johnny jest tymczasem na randce ze swoją dziewczyną – Darlą Deering, która, znudzona jego gadaniem, zaczyna czytać gazetę, na której okładce widnieje jej podobizna. Gdy Storm pyta, co się stało, stwierdza ona, że chłopak cały czas mówi o sobie, nie pytając jej nawet o to, jak minął jej dzień. Torch zapewnia więc, że po prostu jest zdenerwowany – chce jej wynagrodzić ostatnie kilka miesięcy, dlatego zabrał ją – wraz z kucharzem, który jest mu winien przysługę – do Strefy Negatywnej, gdzie żadni paparazzi ich nie znajdą. Następnie wyciąga z kieszeni niewielkie puzderko i wręcza je Darli ze słowami, że to, co do niej czuje, to nie zwykłe zauroczenie. Jak się jednak okazuje, w pudełku znajduje się jedynie jego prawdziwy, bezpośredni numer telefonu.

Tego wieczora, Młodzieżowy Dom Kultury im. Grimma. Członkowie Yancy Street Gang organizują swój własny Fight Club, gdy nagle do sali wpada Thing, nie zamierzając pozwolić im na to, żeby włamywanie się do przybytku uszło im na sucho. Chuliganom udaje się jednak uniknąć Bena, w czasie ucieczki upokarzając bohatera. Gdy Grimm podnosi się, zauważa nagrywającą wszystko kamerę i zaczyna grozić członkom gangu, że ich dorwie.

Reed nagrywa wpis do swego dziennika. Najwyraźniej niestabilne molekuły, z których złożony jest jego organizm, zaczynają się rozpadać. Jego moce zaczynają zanikać, a wraz z nimi – jego życie. Co więcej, obawia się, że grozi to również pozostałym członkom drużyny. Niestety, jest pewien, że w znanym Wszechświecie nie istnieje remedium na tę przypadłość i żartuje, że będzie musiał zacząć poszukiwania we Wszechświatach nieznanych. To jednak poddaje mu pewną myśl. Prosi HERBIEgo o plany Zarazy, okrętu Fali Anihilacji.

Sue przechadza się korytarzami Budynku Baxtera, sprawdzając, czy wszystkie dzieci już śpią. Gdy dociera do pokoju Franklina odkrywa, że jego łóżko jest puste. Jak się okazuje, chłopiec czeka w jej sypialni, pytając, czy może spać z nią. Gdy Franklin zasypia w ramionach matki, w pokoju zjawia się Reed, przepraszając, że odszedł bez słowa od stołu i ogłaszając, że miał pomysł.

Następnego dnia. Johnny protestuje, widząc, że jego statek kosmiczny jest przerabiany, Reed wyjaśnia więc, że to, co usłyszał poprzedniego dnia od Valerii, dało mu do myślenia. Ich dzieci ich potrzebowały, a oni nie mogli im pomóc. Stwierdza, że nie chce, żeby to się powtórzyło. Dlatego przebudowuje Zarazę tak, by potrafiła ona podróżować tak w przestrzeni, jak i w czasie. Wyruszą na trwającą rok wędrówkę przez kosmos i zabiorą ze sobą swoje dzieci, by mogły one poznać tajemnice Wszechświata. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że dzięki temu, że pojazd będzie po części wehikułem czasu, wrócą zaraz po odlocie.

Po przeprowadzeniu obliczeń Reed stwierdza, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na Ziemi nie będzie ich jedynie przez cztery minuty. Niemniej jednak, nie zamierza on pozostawić planety bez jej obrońców, dlatego proponuje, by każdy z członków wybrał kogoś, kto zastąpi go na czas ich podróży. Sue nie jest pewna, czy to dobry pomysł i przypomina mężowi, że dopiero co został ranny. Ten zapewnia ją, że czuje się świetnie.

[Uwaga: historia ta jest kontynuowana w FF vol. 2 #1 – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four vol. 4 #1 Fantastic Four vol. 4 #1 Fantastic Four vol. 4 #1 Fantastic Four vol. 4 #1 Fantastic Four vol. 4 #1 Fantastic Four vol. 4 #1 Fantastic Four vol. 4 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.