Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four vol. 5 » Fantastic Four vol. 5 #1

Fantastic Four vol. 5 #1

Fantastic Four vol. 5 #1

"The Fall of the Fantastic Four" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Pierwsza Rodzina na dziwnej misji, to nie jest nowy początek, ale definitywny koniec.
• Kto może stać za ich upadkiem?
• I jak z tym jest powiązany Fing Fang Foom?

Cytat

Invisible Woman [w liście]: "How were we to know what in hindsight would be so obvious? This day marked the end of happiness. The end of hope."

Streszczenie

Sue pisze list do swoich dzieci, w którym wyjaśnia, jak doszło do rozpadu ich rodziny – ich ojciec jest cieniem samego siebie, marnotrawiący swój geniusz, a ona, choć nadal go kocha, coraz bardziej też go nienawidzi. Ben został skazany za morderstwo, i to jego przyjaciel, Reed, jest za to odpowiedzialny. Johnny spalił za sobą wszystkie mosty... Czuje się bardziej samotna, niż kiedykolwiek w życiu. A nie tak dawno ich przyszłość wydawała się taka świetlista...

Jakiś czas temu. Fantastyczna Czwórka dolatuje do miotającego się w szale po ulicach Nowego Jorku Fin Fang Fooma. Reed już jakiś czas temu przygotował działo, które powinno pomóc im powalić monstrum, ze względu na jego unikalną genetykę musi jednak skalibrować urządzenie, pozostali członkowie drużyny zapewniają mu więc czas. Gdy Mr. Fantastic w końcu odnajduje odpowiednią częstotliwość, wystrzeliwuje salwę w smoka, po czym prosi Torcha o uderzenie w stwora ogniem – jego atak składał się po części z oksygenatów, stwór powinien się więc zająć ogniem. Gdy tak się staje, Ben zadaje ostatni cios, powalając potwora. Gdy jakiś czas później agent Nick Fury zabiera nadal nieprzytomnego smoka, Reed zaczyna się zastanawiać, czemu ten atak tak się różnił od zwykłego modus operandi inteligentnego przecież Fin Fang Fooma.

Tego wieczora Susan rozmyśla o swojej córce, która, czując się zdradzona prze utrzymującego sekrety ojca i obierającą jego stronę matkę, uciekła do "Wujka Dooma". Reed zapewnia, że Val, choć genialna, nadal jest małą dziewczynką i jest pewien, że z czasem im przebaczy. Nagle do pokoju wpadają uczniowie Future Foundation ścigający Bentley'a – klon Wizarda zbudował bowiem promień zmieniający inne produkty organiczne w czekoladę. Dragon Man zapewnia, że nie pozwoli, by któremukolwiek z dzieci stała się krzywda bądź zaczęło ono cierpieć na próchnicę. Pocieszona, Sue postanawia poprawić sobie humor razem z Reedem.

Ben tymczasem spotyka się z Alicią Masters. Niewidoma stwierdza, że tak często schodzili się i rozchodzili, że nie jest pewna, jak wygląda ich sytuacja, a Ben rozumie, o co jej chodzi. Stwierdza, że teraz, gdy wrócił z podróży, chciałby częściej się z nią widywać, a Alicia stwierdza, że również by jej się to spodobało.

Johnny spotyka się tymczasem z managerem swojej nowej kariery muzycznej, który prezentuje mu aneks do umowy – zasadniczo, Torch nie może nagle znikać w jakimś innym świecie.

Wszystko miało się ku lepszemu... Jednak jak się wkrótce okazało, był to ostatni szczęśliwy dzień w życiu Fantastycznej Czwórki. Nagle bowiem w Budynku Baxtera zostaje otwarty portal, z którego zaczyna wylewać się armia potworów...

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four vol. 5 #1 Fantastic Four vol. 5 #1 Fantastic Four vol. 5 #1 Fantastic Four vol. 5 #1 Fantastic Four vol. 5 #1 Fantastic Four vol. 5 #1 Fantastic Four vol. 5 #1 Fantastic Four vol. 5 #1 Fantastic Four vol. 5 #1 Fantastic Four vol. 5 #1 Fantastic Four vol. 5 #1 Fantastic Four vol. 5 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.