Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four vol. 5 Annual » Fantastic Four vol. 5 Annual #1

Fantastic Four vol. 5 Annual #1

Postacie
Zapowiedź

• Sue Storm udaje się do Latverii, by uratować swoją córkę.
• Kraj Dooma staje się areną jednej z najdzikszych batalii w historii FF.
• Którą stronę wybierze Valeria?

Cytat

Invisible Woman: "You're right, Doom, I've changed... I don't hide anymore. But there's a reson for that... I don't have to anymore!"

Streszczenie

Latveria. Doctor Doom i Valeria obserwują walkę na kopie – część obchodów rocznicy powstania państwa, ustanowionej w dniu urodzin matki Dooma. Dziewczyna zauważa, że mieszkańcy zdają się być szczęśliwi, władca przypomina więc, że rządzi nimi surowo, lecz sprawiedliwie, nawet, jeśli za granicami kraju jest znany jako despota. Val przypomina więc, że to, nad czym pracują – wykorzystanie spółek-przykrywek do pomagania krajom z niedoborami żywności bądź wody – wkrótce to zmieni. Tymczasem latveriańskie radary odkrywają niezidentyfikowaną jednostkę, zostaje przeciw niej więc wysłana eskadra odrzutowców bojowych. Gdy samolot zostaje trafiony, wypada z niego kapsuła, z której wychodzi Invisible Woman, która każe się zabrać do swej córki. Tam prosi dziewczynkę, by wróciła z nią do domu – pozostałe dzieci zostały jej odebrane, Ben trafił do więzienia, Johnny stracił swoje moce, a wraz z nimi cel w życiu, a Reed obwinia się o wszystko, co doprowadziło do rozpadu ich drużyny i obawia się popełnienia kolejnych błędów. Sue stwierdza, że jej potrzebują – być może jeśli córka wybaczy ojcu za skrywanie tajemnic, podniesie się on z dołka. Doom zauważa, że władze będą mogły odebrać im dziewczynkę tak, jak to uczyniły z pozostałymi ich podopiecznymi, Sue stwierdza więc, że ukryją Val przed nimi. Prosi córkę, by wróciła, ta jednak nagle wyłącza się – jak się okazuje, był to jedynie robot, a prawdziwa Valeria staje przed matką, stwierdzając, ze to, nad czym pracuje z "wujkiem", jest zbyt istotne. Nagle Sue wybucha, stwierdzając, że jest ona dzieckiem i że jako jej matka zamierza ją zabrać do domu, a gdy Doom zauważa, że dziewczynka dokonała decyzji, zwraca się przeciw niemu, zapewniając, że nie wybaczyła mu za to, że zabił jej starszą wersję [patrz Fantastic Four #561 – przyp. S_O]. Następnie powala wszystkich poza córką, którą zamyka w polu siłowym i odsyła w bezpieczne miejsce, a gdy Doom kontratakuje, stwierdzając, że Valeria była jedynym, co powstrzymywało go przed atakiem, Invisible Woman zawala salę, w której się znajdują. Gdy atakują ją artyleria i lotnictwo Latverii, szybko sobie z nimi radzi, stwierdzając, ze nie korzysta ze swoich mocy niewidzialności, już ich bowiem nie potrzebuje. Doom przypomina więc, że również posiada inne moce – w tym magiczne zdolności. Próbuje za ich pomocą wtargnąć do umysłu przeciwniczki, tam odkrywa jednak kogoś innego. Sue nie słucha jednak i powala go, po czym tworzy miniaturowe pola siłowe między atomami jego zbroi i rozrywa ją. Gdy zastanawia się, co z nim zrobić, ten nazywa ją "Malice", a po chwili na miejscu zjawia się Val, zasłaniając "wujka" własnym ciałem i prosząc, by Invisible Woman zostawiła ich w spokoju – jej matka bowiem nigdy by nie dokonała takich zniszczeń. Ta, zaskoczona, po chwili zgadza się i odlatuje, zapłakana.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four vol. 5 Annual #1 Fantastic Four vol. 5 Annual #1 Fantastic Four vol. 5 Annual #1 Fantastic Four vol. 5 Annual #1 Fantastic Four vol. 5 Annual #1 Fantastic Four vol. 5 Annual #1 Fantastic Four vol. 5 Annual #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.