Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four: True Story » Fantastic Four: True Story #1

Fantastic Four: True Story #1

Fantastic Four: True Story #1

"Part one: the Melancholy of Susan Richards"

Postacie
Zapowiedź

Zagrożenie dla intelektu całej rasy ludzkiej wysyła Fantastyczną Czwórkę gdzieś, gdzie jeszcze nigdy nie była: do królestwa fikcji! To tam Ben musi walczyć z armią demonów, by ocalić bohaterów „Rozważnej i romantycznej”. Później jest jeszcze dziwniej. Dante (i to nie ten ze „Sprzedawców”)! Willie Lumpkin! Ujrzymy także Fictocraft! Tak właściwie to jest też mądrze i poważnie. Przewrócisz chociaż jedną stronę w Twoim sklepie z komiksami, czyż nie?

Cytat

Sue: “This is going to be a difficult journey for me, isn’t it ?”

Dante: “Now that you have say so, it is. would anyone else like to venture speculation, and so damn themselves ?”

Streszczenie

„Wszystko o czym śnisz to fantazja, a wszystko co osiągasz to nauka. Cała historia ludzkości to nic innego, jak fantastyka naukowa” - Ray Bradbury

Fantastic Four walczą właśnie z kolejnym kosmicznym potworem. A raczej walczą Johnny i Ben, bo Reed zajmuje się pocieszaniem przygnębionej Sue, która czuje się, jakby nagle wszystko przestało nagle mieć sens. Zapewnia jednak męża, że to tylko chwilowe.

Następnego dnia Sue próbuje przeczytać książkę, ale nie może się skupić z powodu kolejnej kłótni Johny’ ego i Bena. Wychodząc na spacer, zauważa, że wielu ludzi wygląda, jakby coś utraciło. Chce wejść do księgarni, ale sam widok aktualnego bestsellera, książki zatytułowanej „Nightmare”, sprawia, że się jej odechciewa.

Tymczasem mroczna siła wdziera się do światów różnych dzieł literackich i atakuje ich bohaterów.

Sue chce przeczytać Valerii książkę na dobranoc, ale dziewczynka reaguje płaczem, a ona sama nie potrafi nawet zacząć. Znajduje resztę i oświadcza im, iż coś sprawia, że nikt nie może czytać książek. Jak się okazuje, podobnie jest z filmami - same myślenie o oglądaniu ich wywołuje ból głowy. Reed prosi o kilka dni na znalezienie na to rady.

Kilka dni później cała czwórka odwiedza Williego Lumpkina. Listonosz jest najbardziej oczytaną osobą, jaką znają. Chcą użyć jego wiedzy jako przewodnika podczas podróży po świecie fikcji. Wszyscy zakładają urządzenie Reeda na głowy i zapadają w trans. Siostrzenica Williego wykorzystuje to, żeby poużywać kolan Johhny’ego jako poduszki.

Za pomocą wyobraźni drużyna udaje się w świat fikcji wymyślonym pojazdem nazwanym od imienia Jaspera Fforde’a. Pierwszym, kogo spotykają, jest Dante Alighieri - autor i bohater „Boskiej Komedii”, który wyjaśnia, że ściągnęła go tu ich wyobraźnia, i zgadza się zostać ich przewodnikiem. W dalszej podróży zauważają, że wiele światów fikcji zostało skażonych przez dziwny mrok - sięga on już aż do roku 1811. Drużyna postanawia udać się do jednej z powieści z tego okresu - „Rozważnej i Romantycznej” Jane Austen. I jak się okazuje, w samą porę, bo dom jej głównych bohaterek, sióstr Dashwood, jest właśnie oblegany przez całą armię szkaradnych potworów. Drużyna z miejsca rusza do walki.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Fantastic Four: True Story #1 Fantastic Four: True Story #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.