Avalon » Serie komiksowe » New Avengers: Illuminati » New Avengers: Illuminati #1

New Avengers: Illuminati #1

Postacie
Zapowiedź

Specjalne wydanie opisujące powstanie najbardziej zakonspirowanego porozumienia superbohaterów oraz wydarzenia, które doprowadzą do podziału w nim. Dalej wszystko będzie już proste i oczywiste - trzeba opowiedzieć się po czyjejś stronie, a to oznacza wielki letni event, o którym ptaszki krakają od początku grudnia.

Cytat

Władca Skrullów: "How dare you come here and threaten me in my own home? The planet Earth is ours!"
Mr. Fantastic: "I'm telling you, it is not and never will be. Do we understand each other?"
Władca Skrullów: "Every single member of your species will die under my rule. And your families... Will be the first blood I taste."
Mr. Fantastic: "Well, obviously, I'm sorry to hear you say that."
Iron Man: "Doctor..."
Dr. Strange: "I'm ready."
Iron Man: "Black Bolt, what do you have to say?"

Streszczenie

Dawno temu... [niedługo po Kree-Skrull War - przyp. Jaro]


Na unoszącej się ponad miastem siedzibie władcy Skrullów żąda on od swego poddanego wyjaśnień, jakim cudem jednemu Ziemianinowi [był to Rick Jones - J.] udało się sparaliżować całą flotę Zmiennokształtnych. Zastanawia się, dlaczego mimo przepowiedzianej aneksji Ziemi do Imperium, nie udało podbić się tej planety. Gdy poddany wspomina o ziemskich superbohaterach, Imperator zaczyna wpadać w coraz większą irytację. Niespodziewanie pojawiają się teleportowani przez Strange'a Illuminati, po kolei przedstawiając się władcy. Ostrzegają go, że nie mają zamiaru tolerować kolejnego ataku na Ziemię. Ten jednak uparcie uznaje planetę za swoją własność, co zmusza bohaterów do podjęcia innego typu działań. Iron Man prosi zatem Black Bolta, by wypowiedział swoje zdanie na ten temat. Wskutek tego już po chwili latająca siedziba Imperatora rozpada się w serii wybuchów.


Dr. Strange teleportuje całą grupę na ich statek. Namor cieszy się na widok płonących resztek siedziby przeciwnika. Richards wdaje się z nim w dyskusję na temat radości z powodu takiego rozwiązania problemu, lecz przerywa im odgłos wybuchu. Okazuje się, że są ostrzeliwani przez Skrullów. Mimo usilnych starań bohaterów, okręt eksploduje. Strange'owi udaje się ochronić ich przed skutkami wybuchu, lecz po chwili zostają złapani przez wrogów.


Naukowcy Skrullów przeprowadzają eksperymenty na swych nowo schwytanych jeńcach. Richards jest rozciągany do granic możliwości, Namor zaś poddawany działaniu wysokiej temperatury. Trwają też badania nad źródłem niszczycielskiej mocy strun głosowych Black Bolta, a także próby złamania kodu genetycznego Xaviera. Dr. Strange przysparza kosmitom nieco problemów, muszą wezwać do niego swoich kapłanów. Zbroja Iron Mana została zaś rozebrana na części, a Tony uwięziony. Pancerz wydaje się Skrullom bardzo prymitywny, ich uwagę zwraca jedynie fakt, że podtrzymywał pracę serca Starka. W ramach rozrywki postanawiają sprawdzić, jak długo Tony wytrzyma bez zbroi.


Stark próbuje skoncentrować się i opanować ból. Nagle spostrzega, że ktoś zaatakował zajmujących się jego pancerzem Skrullów. Młot Thora rozbija dzielącą go z laboratorium szybę i naprzeciwko Tony'ego stają Avengers. On jednak demaskuje ich jako zmiennokształtnych kosmitów, oburzając się na lekceważenie przez nich jego inteligencji. Wrogowie dochodzą do wniosku, że skoro Stark nie spodziewał się pomocy od swych przyjaciół, nikt na Ziemi nie wie o eskapadzie Illuminati. Skrull-Thor rzuca się z pięściami na Tony'ego. Treningi walki wręcz z Capem nie poszły jednak na marne, dzięki czemu Stark szybko rozprawia się z wszystkimi przeciwnikami i biegnie do miejsca, gdzie więziony jest Xavier. Telepata odzyskuje swoje moce i natychmiast brutalnie atakuje umysły Skrullów. Następnie razem ze Starkiem uwalniają Namora, Black Bolta i Strange'a, który magicznie wspomaga pracę serca Tony'ego. Wszyscy razem odnajdują rozciągniętego do olbrzymich rozmiarów Richardsa. Wściekły Namor obezwładnia kosmitów i Mr. Fantastic zostaje uwolniony.


Bohaterowie porywają jeden z okrętów przeciwnika. Odlatują, jednak ciągły ostrzał grozi zniszczeniem statku. Black Bolt chce otwarcia luku, by mógł zaatakować kosmitów swym głosem. Strange jednak odmawia, tłumacząc, że są już prawie poza atmosferą planety. Reed sugeruje, by doktor rzucił na wrogów jakąś iluzję. Jego zaklęcie wspomaga telepatycznie Xavier i po chwili oczom przerażonych Skrullów ukazuje się olbrzymia postać samego Galactusa. Flota kosmitów w panice zawraca, odpuszczając dalszy pościg.


Podczas podróży powrotnej Namor stwierdza, że inwazja Skrullów na Ziemię jest nieunikniona. Xavier odpiera, że tak naprawdę ich akcja nic nie zmieniła w tej materii. Stark ma natomiast nadzieję, że po tym, co Illuminati im zrobili, Skrullowie poszukają sobie innej planety do podbicia. Przyjaciele spoglądają na niego z niedowierzaniem. Tony stwierdza, że kosmici przynajmniej będą wiedzieć, że czeka ich niezła walka.


W ruinach sali tronowej Imperator, który przeżył wybuch, przyjmuje poddanego. Nie interesują go raporty o zniszczeniach. Pyta, czy naukowcy wydobyli z Illuminati to, czego potrzebowali. Poddany odpowiada pozytywnie. Imperator stwierdza, że warte było to zniszczeń, jakie się dokonały i nakazuje rozpocząć pracę kapłanom - naukowcom. Nie ważne jak długo ona potrwa. Władca może poczekać.

Autor: Jaro

Galeria numeru

New Avengers: Illuminati #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.