Avalon » Serie komiksowe » X4 » X4 #1

X4 #1

X4 #1

Chapter 1: "First Contact"

Postacie
Zapowiedź

X-Men muszą współdziałać z Fantastic Four, aby ocalić Ziemię przed pozaziemskim zagrożeniem.

Cytat

Sue Richards: "...You and Scott seem to have gotten close."
Emma Frost: "Yes, you could say that."
Sue Richards: "And how are the other X-Men handling that ?"
Emma Frost: "I imagine that they're handling it as well as your family does when Namor pops for a visit."

Streszczenie

Stacja kosmiczna Simulacra. Załoga oczekuje przybycia lądownika, który wykonywał misję na Marsie. Statek pojawia się w polu widzenia. Doświadczeni astronauci sprawnie wykonują zadanie, wprowadzając pojazd do wyznaczonego hangaru. Gratulacje centrali NASA są jednak przedwczesne gdyż okazuje się, że coś jest nie tak - alarm i całkowite unieruchomienie systemów. Jedynym dźwiękiem wydobywającym się ze środka są ludzkie krzyki i nawoływanie po drugiej stronie łącza. Po chwili następuje eksplozja.

Instytut Xaviera. Westchester, Nowy Jork. Uciążliwe dzwonienie do drzwi wyrywa ze snu Wolverine'a. Chwila narzekania i już jest przy drzwiach. Widok gości nie napawa go optymizmem tak bardzo, że zatrzaskuje im drzwi przed nosem. Jednak oni nie dają za wygraną - jeden z nich wyrywa drzwi i zarzuca mu, że w taki sposób traktuje starych znajomych. Informuje go także o celu wizyty - ich "Wielki Mózg" chce porozmawiać z "Wielkim Mózgiem" X-Men. Logan stwierdza, że powinni byli zapowiedzieć swoje przybycie. Rozmówca pyta czy nie lubi niespodzianek. Wolverine wysuwając ostrza i rzucając się na niego, odpowiada, że bardzo je lubi, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy wyskoczą przed tobą. Wypadają przez ścianę na trawnik gdzie walka trwa nadal. Na miejsce przybywa Storm, która chce wiedzieć czemu Fantastyczna Czwórka atakuje jej kolegę z zespołu. Human Torch stara się to wytłumaczyć, jednak nie czekając na odpowiedź mutantka - korzystając z mocy wiatru - gasi płomienie. Nightcrawler chce pomóc - łapie Johnny'ego w locie, jednak ponowne załączenie płomieni skutecznie studzi jego zapał. Teraz walka trwa już zarówno na ziemi jak i w powietrzu. Invisible Woman, widząc co się dzieje oddziela niewidzialną ścianą Bena od Wolverine'a. Lecz oczekiwany efekt przynosi dopiero telepatyczna interwencja Emmy Frost, która prosi, by przestali zachowywać się jak banda rozwydrzonych bachorów i udali się do pokoju gdzie będą mogli wszystko wytłumaczyć.


Reed Richards mówi, że przychodzą prosić o pomoc w pewnej sprawie, w której najlepszym rozwiązaniem była osobista wizyta. White Queen stwierdza, że w takich przypadkach najczęściej chodzi o poprawienie wizerunku publicznego rodziny kosztem X-Men. Scott ucisza ją i nakazuje Mr. Fantasticowi, żeby kontynuował. Ten tłumaczy, iż czekał na przybycie Xaviera nim zacznie tłumaczyć. Logan informuje, że jest do tyłu z wydarzeniami - Charlesa już tu nie ma, a Scott i Emma prowadzą szkołę. Reed włącza telewizor, pokazując zgromadzonym nagranie, które rano otrzymał od NASA - dziewięć godzin temu stracili kontakt i nie udało się go nawiązać ponownie. Na pokładzie znajdowało się w sumie osiemnaście osób, ale nie udało się ustalić liczby żywych - coś blokuje wszelkie sygnały. Najwyraźniej ktoś znajdował się na pokładzie lądownika i wtargnął na Simulacrę. Fantastyczna Czwórka liczyła na to, że będą mogli skorzystać z Cerebry, w celu zlokalizowania ewentualnych rozbitków. Emma Frost mówi, że to niemożliwe - nawet gdyby udało się przestawić urządzenie na poszukiwanie ludzi, to odległość jest za duża. Żadnemu telepacie nie udałoby się tego dokonać. Cyclops proponuje, by w takim razie udali się na stację. Grimm jest zdziwiony, lecz milknie widząc Black Birda'a stojącego w hangarze - gdzie zaprowadził ich Wolverine. Mała ilość wolnych miejsc sprawia, że w kosmos może się udać tylko sześć osób. Po chwili narady grupy decydują, iż z misją uda się: White Queen, Logan, Sue Storm, Gambit, Nightcrawler oraz The Thing. Po chwili potrzebnej na pożegnania samolot odlatuje.


Na miejscu Emma informuje, że jest kilku żywych - około sześciu, lecz są przerażeni. Dla Invisible Woman najważniejsza jest informacja, że ktokolwiek został przy życiu. Załoga udaje się do korytarza łączącego Black Birda ze stacją. Dochodzą do ostatnich drzwi, które - po naciśnięciu przycisku - rozsuwają się powoli. Za nimi już czeka kosmiczny potwór, wymachując mackami.

Autor: Spence

Galeria numeru

X4 #1 X4 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.