Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four vol. 5 » Fantastic Four vol. 5 #10

Fantastic Four vol. 5 #10

Fantastic Four vol. 5 #10

"East of Eden" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Dziki atak na Reeda Richardsa.
• Czy Wyatt Wingfoot uratuje autodestrukcyjnego Johny'ego Storma?
• Sue Storm udaje się do Latverii, by odzyskać swoją córkę.

Streszczenie

Wyspa Rykera. She-Thing jednym ciosem powala Thinga, a gdy ten próbuje zablokować kolejny cios, jednym ruchem wybija mu ramię ze stawu. Gdy Ben pyta ją, czemu to robi, Sharon ujawnia, że gdy on i Wyatt Wingfoot o niej zapomnieli, wróciła do Unlimited Class Wrestling Federation, organizacja jednak zmieniła się na gorsze – a częścią jej nowej pracy było szmuglowanie nadludzkich sterydów. Została schwytana w Nowym Meksyku przez Red Wolfa i trafiła do więzienia, które, jak się okazuje, jest z ukrycia kierowane przez nieznane postacie – te jednak wybrały ją, by "rządziła" nadludzkim skrzydłem więzienia. Ujawnia, że jako jedyna nie znajduje się pod wpływem supresorów mocy, po czym nastawia Grimmowi bark. Następnie jednak znowu go powala, ujawniając, że poproszono ją, by uczyniła mu z życia piekło – nie wie jednak, kto ją o to poprosił i, szczerze powiedziawszy, niewiele ją to obchodzi.

W New Eden Cully Moore wpada do laboratorium Reeda, informując, ze Chicago zostało zaatakowane przez grupę łotrów. Richards prosi o wezwanie żony, okazuje się jednak, że opuściła ona miasto. Tymczasem, w bazie S.H.I.E.L.D. w New Jersey dwójka agentów strzeże pojazdów skonfiskowanych Fantastycznej Czwórce, zostają jednak powaleni przez Invisible Woman, która "pożycza" jeden z samolotów.

W nowojorskiej dyskotece Johnny'ego Storma odnajduje Wyatt Wingfoot, który próbuje go przekonać, że jego rodzina boryka się z problemami i potrzebuje go, a jego nowe życie jako imprezowicza nie pasuje do niego. Johnny jednak domyśla się, że to pozostali członkowie FF wysłali go do niego i odcina się od przyjaciela.

W Chicago Mr. Fantastic walczy z nową Frightful Four – tym razem, poza Wizardem, który przyznaje, że został wynajęty do ataku i że zapłacono mu więcej, niż mógłby uzyskać z przeprowadzonego napadu, do drużyny należą członkinie Salem Seven – Gazelle, Reptilia i Vertigo, których moce zostały spotęgowane. Zwłaszcza zdolności tej trzeciej wpływają na Reeda, który ledwo może myśleć, wtedy jednak na miejscu zjawiają się wezwane przez niego magiczne posiłki w postaci Scarlet Witch.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four vol. 5 #10 Fantastic Four vol. 5 #10 Fantastic Four vol. 5 #10 Fantastic Four vol. 5 #10 Fantastic Four vol. 5 #10 Fantastic Four vol. 5 #10 Fantastic Four vol. 5 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.