Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four vol. 4 » Fantastic Four vol. 4 #11

Fantastic Four vol. 4 #11

Fantastic Four vol. 4 #11

"Planet Future" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Fantastic Four uwięzieni w... zniszczonym uniwersum.
• Czas i przestrzeń ma dość nieokiełznanej podróży Pierwszej Rodziny.
• Czekać może ich za to kara.
• Czy ktoś lub coś może odpowiadać za chorobę, która przytrafiła się FF?

Streszczenie

Na pokładzie statku Fantastycznej Czwórki Reed puka do drzwi nadal obrażonej Valerii. Wyjaśnia, że nie wie, jaki powinien być ich kolejny krok, proponuje więc, by to córka zdecydowała, gdzie powinni się udać.

Jakiś czas później pojazd Czwórki dociera na Celeritas, planetę przyszłości. Słysząc, że na pokładzie znajduje się Valeria Richards, mieszkańcy dopuszczają statek do lądowania, a następnie wysyłają naprzeciw swoich reprezentantów. Podczas, gdy Valeria, wraz z Reedem i Johnnym, który odmówił opuszczenia pojazdu, udają się do jednego z najbardziej zaawansowanych laboratoriów na planecie, reszta rodziny wyrusza na wycieczkę po mieście. Pytają o staromodne kamienice, które gdzieniegdzie widzą, ich przewodnik jednak unika odpowiedzi.

Valeria tymczasem zaczyna pracę nad odnalezieniem przyczyn choroby jej rodziny, gdy nagle ma miejsce "eksplozja", która zamienia budowlę w kolejną kamienicę. Przewodnik wyjaśnia, że był to atak temporalnych terrorystów, zapewnia jednak, że ataki nie robią krzywdy mieszkańcom. Okazuje się jednak, że Reed, Val i Johnny zniknęli – i tylko terroryści, Front Utrwalenia, wiedzą, dokąd.

W swojej kryjówce tymczasem członkowie Frontu świętują kolejny pomyślny atak, ich przywódca zauważa jednak, że pochłonął on trzy życia. Jeden z członków odpiera, że liczba mieszkańców się nie zmieniła, wkrótce jednak rozwiązują zagadkę, odkrywając, że na planecie wylądowała Czwórka – nie zdając sobie najwyraźniej sprawy z tego, że podróże w czasie są zakazane na Celeritas.

Reed, Valeria i Johnny odkrywają, że zostali przeniesieni w odległą przyszłość planety. Podczas, gdy Fantastic wraz z córką zaczyna pracować nad rozwiązaniem problemu, Torch zauważa strugę ognia na niebie i zaczyna ją ścigać, w końcu doganiając... samego siebie z przyszłości.

Sue, Ben i Franklin zostają zaatakowani przez Front Utrwalenia, ich bronie, ściągające przedmioty z innego czasu, nie mają jednak większego efektu, a to dzięki polom siłowym Invisible Woman. Manipulacje temporalne źle jednak wpływają na Franklina, który, uspokajany przez matkę, wypuszcza falę energii, która powala terrorystów.

Reed i Valeria trafiają tymczasem na budynek, w którym mieszkańcom Celeritas udało się uwięzić osobliwość grawitacyjną i wykorzystać ją. Dziewczynka wysuwa hipotezę, że za każdym razem, gdy ktoś korzysta na tej planecie z podróży w czasie, "wycina" dany obiekt i "nakłada" go na inne miejsce w czasie. To jednak grozi zawaleniem całego kontinuum, dlatego przebudowuje ona maszynę tak, by zamiast tego "tworzyła" ona więcej czasu. By ją zasilić, potrzebują jednak dużych ilości ciepła. Kontaktują się więc z Johnnym, który wkrótce przybywa wraz ze swoją starszą wersją.

W "teraźniejszości" Sue przesłuchuje schwytanych terrorystów, podczas gdy Ben obserwuje, jak coraz więcej jego zewnętrznej, kamiennej powłoki zaczyna odpadać. Przywódca Frontu stwierdza, że wie doskonale, gdzie i kiedy znajduje się reszta rodziny, by jednak ich odnaleźć, będą potrzebowali wehikułu Fantastycznych – a w zamian oczekują jedynie, by uwolnili ich z więzi teraźniejszości.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four vol. 4 #11 Fantastic Four vol. 4 #11 Fantastic Four vol. 4 #11 Fantastic Four vol. 4 #11 Fantastic Four vol. 4 #11 Fantastic Four vol. 4 #11 Fantastic Four vol. 4 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.