Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four vol. 5 » Fantastic Four vol. 5 #12

Fantastic Four vol. 5 #12

Fantastic Four vol. 5 #12

"East of Eden" - part 4

Postacie
Zapowiedź

• Spider-Man odwiedza swojego przyjaciela.
• Następuje odrodzenie Johnny'ego Storma, który ma wiadomość dla Bena Grimma.
• Jednak czy ten mu jeszcze kiedykolwiek zaufa?
• Iron Man atakuje Mr. Fantastica.

Streszczenie

Porwawszy Johnny'ego z imprezy, na której się znajdował, Spider-Man zabiera go na dach jednego z budynków – gdzie czeka już Wyatt Wingfoot – i zawiesza go do góry nogami. Storm przypomina, że jeszcze niedawno potrafił latać, nie ma więc lęku wysokości, przyjaciele nie chcą go jednak przestraszyć, a jedynie zmusić do otrzeźwienia – stwierdzają, że jego rodzina go potrzebuje. Wyatt ujawnia, że wraz z Jen Walters przyjrzał się temu, co wydarzyło się w ostatnim czasie i razem doszli do wniosku, że ostatnie kłopoty Czwórki nie są serią niefortunnych przypadków – ktoś stoi za nimi wszystkimi. Opowiada też o tym, jak został zaatakowany przez "Hawkeye'a" – o twarzy identycznej do tej Clinta Bartona, lecz całkiem innym kostiumie – i dodaje, że trafił on do aresztu po tym, jak Spidey go pokonał. Po zastanowieniu doszedł do wniosku, że łucznik może pochodzić ze świata stworzonego przez Franklina – tego samego, z którego uciekły potwory, przez które wszystko to się zaczęło. Johnny przypomina sobie, że siostrzeniec wspominał o tym, że wymiar jest "chory", po czym przyznaje, że tak bardzo się nad sobą użalał, że nawet nie zauważył, co się działo z resztą jego rodziny. Zgadza się pomóc, nawet mimo braku mocy.

Następnego dnia Johnny odwiedza Bena na Wyspie Rykera, gdzie pyta, czy Thing nadal go nie cierpi. Gdy ten przyznaje, że nie aż tak, jak na początku, Storm ujawnia to, co odkrył Spider-Man – że ciało Puppet Mastera zniknęło, zanim można było wykonać sekcję, Ben ma więc podstawy do żądania uwolnienia. Dodaje, że drużyna go potrzebuje, Ben każe mu się więc rozejrzeć i stwierdza, że nie ma szansy na ucieczkę. Wymieniają się jednak uśmiechami. Jakiś czas później, na spacerniaku, Ben podchodzi do Sandmana i pyta, czemu pomógł mu wcześniej, ten więc ujawnia, że ktoś wysyła jego córce prezenty na Święta i jej urodziny – a dla chcącego nie było wielkim problemem odkrycie, kto jest nadawcą. Thing ma więc jeszcze jedno pytanie – czy Flint znudził się już więzieniem.

W Latverii Valeria, spoglądając na zniszczenia wywołane atakiem Invisible Woman, oświadcza Doomowi, że choć chce dalej mu pomagać, musi wrócić do domu i pomóc swej rodzinie. Victor zapewnia, że to rozumie i daje jej swe błogosławieństwo, gdy jednak dziewczynka znika, komentuje jej łatwowierność i wraca do swoich prawdziwych planów – które skończą się zdobyciem kontroli nad nie tylko tym światem, ale być może także wieloma innymi.

Na Nowym Edenie Reed konfrontuje Johna Edena, ujawniając, że nigdy nie przestał zastanawiać się nad tym, co doprowadziło do otwarcia portalu do innego świata, które doprowadził do rozpadu zespołu. Oświadcza, że nie wszystko, co znajduje się w jego laboratorium, zostało wytworzone na miejscu – tak, jak śruby i inne drobne elementy, wykorzystane przy budowie wrót, w które zaopatrzyła go firma podległa futuryście. Zbadał je pod mikroskopem i odkrył na jednej z nich uszkodzonego, lecz nadal działającego nanita – jednego z wielu, które miały za zadanie przejąć kontrolę nad zamkiem i dokonać autodestrukcji. Co więcej, przyjrzał się energii, którą badał na zlecenie Edena i odkrył, że jest ona wytwarzana przez ludzką podświadomość, a jej sygnatura jest identyczna z tą generowaną przez potwory, które przybyły przez portal. Pyta, czemu milioner to zrobił, ten więc przyznaje, że nie ma pojęcia. Ujawnia, że nie jest prawdziwym Johnem Edenem, a wtedy zostaje zabity przez Cully'ego. Stwierdza on, że to on to wszystko zaplanował, a to dlatego, że nienawidzi Richardsa, a następnie wysyła przeciw niemu Iron Mana.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four vol. 5 #12 Fantastic Four vol. 5 #12 Fantastic Four vol. 5 #12 Fantastic Four vol. 5 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.