Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four vol. 5 » Fantastic Four vol. 5 #13

Fantastic Four vol. 5 #13

Fantastic Four vol. 5 #13

"East of Eden" - part 5

Postacie
Zapowiedź

• Powracają niebieskie kostiumy.
• Czy Thing i Sandman uciekną z więzienia dla superzłoczyńców?
• Camp Hammond zaatakowane, a dzieci z Future Foundation porwane... przez Thora?

Streszczenie

Namor przybywa do Camp Hammond, które zostało zaatakowane – gdzie Human Torch ujawnia, że zabiwszy stacjonujących tam agentów S.H.I.E.L.D., agresor porwał młodych członków Future Foundation. Gdy Sub-Mariner pyta, kto za tym stoi, Hammond stwierdza, że był to Thor – nie jednak ten, którego znają, ani żaden inny podobny bohater aktywny na ich świecie. Pokazuje nagranie z ataku, a schwytany na nim bóg gromów wygląda na tego pochodzącego ze świata stworzonego przez Franklina.

W ukrytym laboratorium na Nowym Edenie uwięziony Mr. Fantastic żąda wyjaśnień, otoczony przez Avengers ze świata Heroes Reborn "Cully" stwierdza więc, że czegoś od niego potrzebuje – i wie, że to dostanie, porwał bowiem jego podopiecznych. Ci są uwięzieni w celi, poza Franklinem, umieszczonym w fotelu i podłączonym do skanujących jego umysł urządzeń, i Bentleyem, znajdującym się u boku swego ojca, Wizarda.

Wyspa Rykera. Gdy Thing spotyka się z She-Hulk, swoją prawniczką, systemy więzienia infiltruje miniaturowy Ant-Man. Wywołuje on spięcie, które odcina dopływ energii do cel, a wtedy Sandman, odzyskawszy swe moce, oślepia pozostałych więźniów, uniemożliwiając masową ucieczkę. Wraz z Benem uciekają korytarzem wykorzystywanym do dostaw, gdzie wpadają na Sharon Venturę, która jednak ich przepuszcza. Chwilę później ściana zostaje przebita od zewnątrz przez Shulkie i Ms. Thing, a gdy do reszty dołącza Ant-Man, na miejscu zjawia się pojazd Inhuman z Medusą, Gorgonem i Tritonem na pokładzie, którzy zabierają uciekinierów.

Jakiś czas później, w zapomnianej przez cały świat rezydencji Fantastycznej Czwórki w Kalifornii, Susan stwierdza, że pomogłaby w ucieczce Bena, gdyby o niej wiedziała, ten jednak stwierdza, że nie zamierzał ryzykować, że straci ona szansę na odzyskanie dzieci. Johnny zauważa, że według raportów John Eden i Reed zginęli w wypadku na Nowym Edenie, choć znaleziono jedynie ciało milionera, Invisible Woman stwierdza jednak, że czułaby, gdyby Reed zginął. Storm zauważa też, że bez mocy nie będzie zbytnią pomocą, Thing każe mu więc przestać się użalać, dodając, że to nie moce czynią go herosem, lecz odwaga, i rzuca mu jego strój. Sue jednak oświadcza, że myślała, że zmiana koloru byłaby dla nich dobrą odmianą, teraz jednak stwierdza, że być może były one zwiastunem problemów. Ujawnia, że jakiś czas temu poprosiła o stworzenie nowych kostiumów, które teraz wręcza reszcie. Wkrótce później i z powrotem w klasycznym błękicie, postanawiają odszukać Reeda.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four vol. 5 #13 Fantastic Four vol. 5 #13 Fantastic Four vol. 5 #13 Fantastic Four vol. 5 #13 Fantastic Four vol. 5 #13 Fantastic Four vol. 5 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.