Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four vol. 4 » Fantastic Four vol. 4 #14

Fantastic Four vol. 4 #14

Fantastic Four vol. 4 #14

"The Fantastic Four are Doomed!" - part 2: "Trial by Fire"

Postacie
Zapowiedź

• Uniwersum Dooma!
• Jedynie pięć istot pozostało przy życiu: FF i Dr. Doom!
• Jak mogą ocalić galaktykę, która służy za paliwo imperium Dooma?

Streszczenie

Statek Fantastycznej Czwórki. Rodzina zakłada specjalne kombinezony, które powinny spowolnić degenerację ich organizmów, a stary John wyjaśnia, że nie pochodzi z przyszłości, lecz z alternatywnej rzeczywistości, i że to on, po części, jest odpowiedzialny za ich obecny stan. Dodaje jednak, że dlatego wie też, że jest on odwracalny – muszą jedynie dostać się na jego Ziemię i przebić się przez pole chronalne Kanga. Ben Grimm, nadal osłabiony i znów wyglądający jak człowiek, stwierdza, że będą do tego potrzebować pierwszorzędnego pilota, nie chcąc nawet słuchać o tym, że powinien odpoczywać. Jakiś czas później, dzięki archiwom wehikułu zainstalowanego w cybernetycznej ręce Johna, herosi docierają do odpowiedniej rzeczywistości. Stary Torch wyjaśnia też, że trafili do przeszłości – do czasu, nim wydarzyło się najgorsze, jedyna rzecz, przed którą kiedykolwiek uciekał. Zapewnia, że nie jest tchórzem – po prostu ktoś musiał przeżyć, żeby odnaleźć ich. Tymczasem pole chronalne tymczasowo znika, pozwalając pojazdowi Czwórki na dostanie się do środka – gdzie mija ich strumień energii o czterech rdzeniach. To jednak jeszcze nie koniec kłopotów, statek bowiem zaczyna namierzać artyleria. Gdy stary John wylatuje z pojazdu, by ściągnąć na siebie rakiety samosterujące, Sue rozpościera wokół pojazdu pole siłowe, które chroni ich przed powietrznymi minami. Nagle jednak statek zostaje uderzony impulsem elektromagnetycznym, po czym ponownie zostaje ostrzelany.

Na powierzchni planety Doom zostawia bezsilną Czwórkę z tego świata, by zająć się intruzami. Gdy pojazd eksploduje, łotr skupia swoją uwagę na Torchu, hakując jego wehikuł czasu i wysyłając go w nieznane – czym irytuje pragnącego zabić Johna Annihilusa. Kang pyta, czemu stwór w ogóle został zwerbowany, a gdy Doom odpiera, że jest przydatny, podróżnik w czasie pyta, czy o nim też myśli w ten sposób, po czym oznajmia, że nikt na pokładzie statku nie zginął.

Fantastyczna Czwórka razem z dziećmi zjawia się tymczasem na powierzchni, uratowani przez Lockjawa – przyzwanego przez Sue za pomocą gwizdka otrzymanego od Medusy podczas ich ostatniej rozmowy. Okazuje się jednak, że Johnny został raniony w eksplozji – kawał poszycia wbił się w jego ramię. Traci on kontrolę nad swoimi mocami, pozostali muszą więc znaleźć sposób, by go opatrzyć, gdy jest on w swojej ognistej formie. Sue wysyła więc dzieci wraz z Lockjawem z powrotem do ich świata, po czym, podczas gdy Reed i Ben przytrzymują Torcha, korzysta z nici z niestabilnych molekuł i igły z pola siłowego, by zaszyć ranę. Gdy jest już po wszystkim, kobieta pada z wycieńczenia, a Richards zaczyna zastanawiać się, jak zająć się Johnnym. Właśnie przybyła Fantastyczna Czwórka z tego świata stwierdza więc, że być może oni będą w stanie pomóc.

W Budynku Baxtera Kang zauważa, że według niektórych teorii Stref Negatywna jest jedyna w swoim rodzaju i że istnieje pomiędzy wszystkimi Wszechświatami w Multiversum – ktokolwiek więc byłby w stanie ją kontrolować, byłby w stanie rządzić całą Rzeczywistością. Gdyby dodać do tego kontrolę nad czasem, taki ktoś byłby niepokonany. Stwierdza też, że tylko jeden przedmiot byłby w stanie przekazać całą tę moc jednej osobie – "wysysacz energii" zaprojektowany przez Dooma. Victor atakuje rozmówcę, okazuje się jednak, że ma do czynienia z hologramem. Gdy dociera do miejsca ukrycia urządzenia, odkrywa, że przybył za późno – Kang skradł moce Annihilusa, ogłaszając się Anihilującym Zdobywcą.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four vol. 4 #14 Fantastic Four vol. 4 #14 Fantastic Four vol. 4 #14 Fantastic Four vol. 4 #14 Fantastic Four vol. 4 #14 Fantastic Four vol. 4 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.