Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four vol. 5 » Fantastic Four vol. 5 #14

Fantastic Four vol. 5 #14

Fantastic Four vol. 5 #14

"Back in Blue" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Drużyna rozpoczyna poszukiwania zaginionego Reeda Richardsa, podczas gdy All-New Inwaders szukają zaginonych dzieci z Future Foundation.
• Złoczyńca odpowiedzialny za to wszystko, odkrywa przed Reedem swoje motywy.
• Valeria powraca do Ameryki, ale po której jest stronie?

Streszczenie

W swojej młodości "John Eden" żył w tej samej okolicy, co Sue Storm, i zakochał się w niej. Był też studentem na tym samym uniwersytecie, co Reed Richards, nigdy jednak się nie spotkali. Gdy usłyszał, że w domu Stormów znajdował się pokój do wynajęcia, zgłosił się, gdy tylko mógł, odkrył jednak, że Reed zrobił to pierwszy. Z daleka obserwował rodzący się romans między Richardsem i Sue, w końcu dochodząc do wniosku, że Reed odebrał mu kobietę jego snów. Słysząc to, Fantastic przerywa jego historię, stwierdzając, że jeśli doprowadził do upadku jego drużyny tylko dlatego, że był zazdrosny o jego związek z Susan, musi być całkiem szalony. Ten odpiera jedynie, że geniusz i szaleństwo często chodzą ręka w rękę i kontynuuje swoją historię – po tym, jak zrozumiał, że nigdy nie zdobędzie Sue, usunął się w cień jeszcze bardziej, niż dotychczas, i skupił się na swojej karierze naukowej. Znalazł ukojenie w anonimowości i wynajdywał kolejne urządzenia, zdobywając fortunę. Wynajmował aktorów, którzy stawali na czele jego korporacji i prezentowali światu jego wynalazki – poza jednym, nanotechnologicznym rekonstruktorem twarzy, który jeszcze bardziej pomógł mu ukrywać się w tłumie. Przyznaje, że nie pamięta już swojej prawdziwej twarzy, postanowił też zapomnieć swe prawdziwe imię – zamiast tego każe się nazywać Quiet Manem. Ujawnia, że to on był Aidenem Toliverem – prawnikiem, który wygrał proces przeciw Czwórce – nie była to jednak pierwsza okazja, gdy ich zaatakował. Przyznaje, że stał za większością problemów, które nękały Fantastyczną Czwórkę od czasu powstania drużyny, nakierowując na nich kolejnych łotrów bądź kierując wydarzeniami tak, by umożliwić innym atak. Richards zauważa, że jego najnowsza ofensywa jest inna, ten więc stwierdza, że nadeszła pora, by wyszedł z cienia. A to wszystko ma związek z synem Richardsa, który nadal jest "torturowany" przez Wizarda i jego nową Frightful Four, złożoną z kopii Avengers ze świata Heroes Reborn. Obserwujący Bentley pyta ojca, czy muszą to robić, ten odpiera więc, że muszą zrobić to, co jest właściwe. Słysząc to, pozostali uczniowie Future Foundation protestują, Bentley jednak ucisza ich, stwierdzając, że jeśli ma być synem łotra, powinien go wspierać.

Spider-Man i Johnny Storm trafiają na posterunek policji, skąd Hawkeye został odbity przez Captaina Americę – również noszącego "zły" strój. Słuchający raportu Invisible Woman i Thing, przeszukujący ruiny Budynku Baxtera, stwierdzają, że potwierdza to ich przypuszczenia – muszą mieć do czynienia z "uciekinierami" ze świata Franklina i zaczynają się zastanawiać, czy atak potworów nie miał za zadanie odwrócić ich uwagę od nich. Nagle kogoś zauważają, a słysząc, że jego siostra jest w niebezpieczeństwie, Johnny każe Spider-Manowi zabrać się do Budynku. Gdy kontaktuje się z Susan, ta znajduje się pośrodku walki między oryginalnym Torchem, Namorem, Thingiem, Hulkiem, nowym Captainem Americą i oddziałem S.H.I.E.L.D..

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four vol. 5 #14 Fantastic Four vol. 5 #14 Fantastic Four vol. 5 #14 Fantastic Four vol. 5 #14 Fantastic Four vol. 5 #14 Fantastic Four vol. 5 #14 Fantastic Four vol. 5 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.