Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four vol. 4 » Fantastic Four vol. 4 #15

Fantastic Four vol. 4 #15

Fantastic Four vol. 4 #15

"The Fantastic Four are Doomed!" - part 3: "The Elements of War"

Postacie
Zapowiedź

• Fantastic Four walczą z plagą, która niszczy ich moce i ciała.
• Między nimi a lekarstwem stoi Frightful Force, armia ich największych wrogów, dowodzona przez jednego z nich.
• Ich jedynym sprzymierzeńcem jest: inna drużyna Fantastic Four.
• W między czasie Dr. Doom, Kang i Annihilus spotykają się na złowrogim spotkaniu.

Streszczenie

Ponad dwa i pół miliona lat temu. Reed Richards instaluje kotwicę temporalną w dżungli, gdy nagle Czwórka zauważa zbliżający się ku nim promień energii o czterech rdzeniach. Torch uderza weń swym płomieniem, to jednak przeraża obserwującego wszystko hominida, który spada z drzewa. Gdy Reed postanawia się nim zająć, herosi zostają zaatakowani przez dinozaura.

Teraz, inna rzeczywistość. Stevenson Storm, tutejszy Mr. Fantastic, tłumaczy Richardsowi, że Doctor Doom, Kang the Conqueror i Annihilus połączyli siły, by podbić Ziemię, Czwórka wysłała więc esencję swych mocy w podróż po Multiversum, w poszukiwaniu zespołu z podobnymi mocami. Esencja ta została następnie przekazana Czwórce, i to stąd wywodzą się ich ostatnie problemy z mocami. Dodaje, że jest to jedna z Uniwersalnych Stałych – wydarzeń, których przeznaczeniem jest się wydarzyć w każdej rzeczywistości: Doom, Kang i Annihilus zawsze łączą się w jedną istotę – Dooma, Anihilującego Zdobywcę – a Czwórka zawsze staje przeciw niemu z pomocą Czwórki z alternatywnej rzeczywistości. Drużyna Storma już kiedyś pomogła innej Czwórce, teraz czas więc na Richardsa i jego zespół. Stevenson wyciąga urządzenie, którego użyli do wysłania swych mocy, i teraz odwracają proces. W jego połowie jednak ktoś ciska w F4 z tej rzeczywistości granatem, który zatrzymuje ich w czasie, Richards chwyta więc sprawcę – Ant-Mana. Lang wyjaśnia, że pracuje dla Dooma, ten obiecał mu bowiem, że będzie w stanie zjednoczyć go z córką. Zapewnia, że wstrzymał się z atakiem do czasu, aż Czwórka odzyska kontrolę nad swoimi mocami na tyle, by móc pomóc Johnny'emu, okazuje się jednak, że ich zdolności znajdują się na poziomie z początków ich kariery. Reed stwierdza, że aby rozbroić granat czasowy, który "zamroził" drugą Czwórkę, będą potrzebować anomalii temporalnej, Scott odpiera więc, że wie, gdzie jedną znaleźć.

Marvel Girl zostaje otoczona przez żołnierzy Kanga, którzy mają za zadanie się jej pozbyć, na ratunek przybywa jej jednak... Doom, który stwierdza, że dzięki swojej atemporalnej aurze Jean będzie w stanie ukryć go przed oczami Kanga. Wtedy jednak na miejsce dociera Czwórka-616, gotowa do odbicia mutantki. Doom wyjaśnia więc, że Kang przejął moce Annihilusa i przyzwyczaja się do nich, co pozostawia im niewiele czasu na działanie – czasu, który zamierza wykorzystać. Nagle zebranych atakuje kolejny oddział ludzi Kanga, podczas więc, gdy Doom ucieka, Czwórka przystępuje do walki, dzięki technologii temporalnej żołnierze wiedzą jednak dokładnie, gdzie herosi znajdą się za moment. Nagle jednak wszystkie ich bronie eksplodują, a to za sprawą Invisible Woman, która, niewidzialna, zablokowała ich układy chłodnicze. Richards domyśla się, że Doom udał się do swojej platformy czasowej, gdy tam jednak docierają, okazuje się, że jest już za późno. Richards dopada więc do konsoli sterowniczej i zmienia ustawienia podróży powrotnej.

Gdy po jakimś czasie Doom wraca do teraźniejszości, zostaje powalony przez czekającego na niego Thinga. Uwolniona Marvel Girl uwalnia "swoją" Czwórkę, która odzyskuje od swoich odpowiedników resztę swoich mocy. Wtedy jednak Doom sięga po swoją broń, strzelając do Jean – tę jednak zasłania Scott, nie zamierzając pozwolić na śmierć kolejnej młodej dziewczyny. Zanim jednak Thing z tego świata zdąży cokolwiek zrobić Victorowi, na miejscu zjawia się Kang. Anihilujący Zdobywca odrzuca obie Czwórki, po czym zaczyna okładać Dooma, zamierzając utrzymać go w ostatniej sekundzie życia przez lata. Wtedy jednak jego moce opuszczają go, wędrując do Doctora Dooma – w czasie swej podróży w czasie przeprogramował bowiem swój "wysysacz", nastawiając licznik, po którym skradzione moce zostałyby ponownie skradzione razem z tymi ich nowego właściciela, i przekazane Victorowi. Teraz nadszedł czas na Dooma, Anihilującego Zdobywcę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four vol. 4 #15 Fantastic Four vol. 4 #15 Fantastic Four vol. 4 #15 Fantastic Four vol. 4 #15 Fantastic Four vol. 4 #15 Fantastic Four vol. 4 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.