Avalon » Serie komiksowe » AXIS: Revolutions » AXIS: Revolutions #2

AXIS: Revolutions #2

AXIS: Revolutions #2

"Ain't the Man I Used to Be"

Postacie
Zapowiedź

• Nadciąga nowy światowy NIEPORZĄDEK!
• Nightcrawler decyduje się pomścić śmierć Wolverinea... ścigając Sabretootha!
• Thor idzie na popijawę?

Streszczenie

Deszczowego dnia w Nowym Jorku Sabretooth odnajduje pewną kobietę i zakradłszy się do niej, wręcza jej zgubiony szal. Wtedy jednak zostaje zaatakowany przez Nightcrawlera, który zamierza ukarać Creeda za całe cierpienie, które sprawił Loganowi. Cały czas się teleportując, Kurt okłada Victora, po czym zaczyna znikać z częściami jego ciała - a tylko dzięki swojej prędkości Sabretooth nie traci niczego poważnego. Wagner zmienia więc taktykę, teleportując nad przeciwnika coraz cięższe przedmioty – zaczynając od samochodu – a gdy ten ich unika, X-Man zaczyna wbijać w niego kolejne miecze, ostrza i wszystko inne, co może znaleźć. Creed w końcu jednak domyśla się, gdzie przeciwnik zjawi się następnie i powala go, stwierdzając przy tym, że sztuczką było, by przestać myśleć jak Kurt, a zacząć myśleć jak on sam. Następnie podnosi wózek z hot-dogami gotów zmiażdżyć nim przeciwnika, gdy jednak Wagner wzywa go do ataku, odstawia go z powrotem, stwierdzając, że nie jest tym, kim był."Hammered"

Postacie:
* Odinson
* Caxton J. Ford, Sloan

Caxton J. Ford zjawia się w barze, w którym jego dziewczyna jest barmanką – a gdzie Thor domaga się więcej miodu. Przygotowany, CJ prezentuje dwie butelki, które kupił po drodze i wręcza je bogu, po czym ujawnia, że jest dziennikarzem i zajmował się aferą w Broxton [patrz Thor: God of Thunder #19-24 – przyp. S_O], pyta go więc, co naprawdę się tam wydarzyło. Odinson stwierdza jedynie, że o smutna historia, a dla niego nastały smutne czasy, po czym pyta, gdzie ktoś niegodny może znaleźć dla siebie miejsce. Reporter proponuje Las Vegas, Thor więc zaprasza go na podróż do Nevady, wzywając swe kozy. Zaopatrzywszy się w spore ilości napojów wyskokowych, panowie rozpoczynają przygodę, którą Caxton uwiecznia na serwisach społecznościowych. Z każdym kolejnym przystankiem Thor okazuje się jednak coraz bardziej nieodpowiedzialny, a gdy w końcu siła przebija się na koncert zespołu "Murder Hole", którego członkinie przebierają się za wikingów, CJ musi go wyciągnąć z hali. Gdy w pobliskim barze Odinson słyszy w telewizji relację z koncertu, cytującego zawiedzionego Caxtona, wytyka mu, że gdy są twarzą w twarz udaje jego przyjaciela, jednocześnie odmawiając go za jego plecami, dziennikarz stwierdza więc, że "heros" jest niegodny pochwały. Słysząc to, Thor zostawia go tam, samemu kontynuując podróż do Vegas.

Autor: S_O

Galeria numeru

AXIS: Revolutions #2 AXIS: Revolutions #2 AXIS: Revolutions #2 AXIS: Revolutions #2 AXIS: Revolutions #2 AXIS: Revolutions #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.