Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four: True Story » Fantastic Four: True Story #2

Fantastic Four: True Story #2

Fantastic Four: True Story #2

Part Two: "Grimm's Fairytales"

Postacie
Zapowiedź

Eksploracja świata fikcji przez Fantastyczną Czworkę trwa, kiedy to po wtargnięciu do realii Ivanhoe zaczynają budować armię przeciw nadchodzącym siłom zła. Także ujawniony zostaje złoczyńca, ktory stoi za tą kolizją światów.

Cytat

Johny: "Hey ! I read. I read a lot."

Dante: "Please don’t think of it. We shall be up to our necks in Sports Illustrated. Whatever they may be."

Streszczenie

Fantastic Four walczą z armią potworów, która najechała świat fikcji. Stwory jednak potrafią dostosowywać się do ich mocy i najwidoczniej kontroluje je jakiś inteligentny umysł. Grupa przegrywa, ale rozwiązanie problemu podsuwa im Johny, gdy próbując ewakuować siostry Dashwood, przypadkowo zamienia ich język na internetową nowomowę. Zrozumiawszy, że ich wyobraźnia ma wpływ na ten świat, Reed każe Benowi zadziałać na świat, a ten dosłownie wyrywa wrogom grunt spod nóg. Przy okazji obrasta kamiennym mundurem. Drużyna zabiera siostry Dashwood oraz jednego z pokonanych przeciwników na pokład Jaspera i leci znaleźć wsparcie w walce z najeźdźcami. Tymczasem w realnym świecie Willie Lumpki bezskutecznie stara się ich przed tym ostrzec.

 

Fantastic Four docierają do świata z "Ivanhoe" sir Waltera Scotta. Używając wyobraźni i dziur w fabule tej powieści, zbierają w niej bohaterów z różnych powieści XIX wieku i nakłaniają do wspólnego przygotowania do obrony przed najeźdzcami. Susan boi się, że tej samej metody mogłyby użyć potwory przeciw nim. Nie wie, że ten, którego pojmali, właśnie uciekł. Ben i Johnny spędzają miło czas w towarzystwie postaci fikcyjnych, a ten pierwszy ma okazje porozmawiać z najmłodszą z sióstr Dashwood, która chwali to, że potrafi zaakceptować siebie jako potwora. Stwierdza też, że jej siostra, Elinor, popełnia błąd, uważając, że bohaterowie muszą być przystojni. Tymczasem zbiegły potwór zostaje zauważony przez Elinor. Szukając pomocy, dziewczyna wpada na Bena, ale ma trudności w rozmowie z powodu jego wyglądu i niechcący przemienia go w człowieka. Gdy Grimm pędzi na pomoc przyjaciołom, odkrywa, że oni też stracili moce i są bezradni wobec potwora.

 

W innej części świata fikcji szeryf z Nothingam natyka się na grupę czarnych charakterów i zostaje zaproszony na spotkanie z ich panem. Po drodze mijają Fountainheada - źródło wszelkich pomysłów i idei, który jest teraz więźniem tajemniczego gospodarza. A tym okazuje się nie kto inny jak władca świata snów - Nightmare.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Fantastic Four: True Story #2 Fantastic Four: True Story #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.