Avalon » Serie komiksowe » Inhumanity » Inhumanity #2

Inhumanity #2

Postacie
Zapowiedź

• Jej królestwo - zniszczone, jej mąż - martwy, jej poddani - zwielokrotnieni. Jak Medusa da sobie radę z tą sytuacją?

Cytat

Medusa: "The Queen is not amused."

Streszczenie

Medusa budzi się z koszmaru w swych tymczasowych komnatach. Jej służki informują ją o postępach w oczyszczaniu Nowego Jorku, dodają jednak, że nadal nie ma śladu po jej synu, nie trafili też na ciało Black Bolta. Dodają, że ludzie zaczynają się domagać odpowiedzi, jeden z nich czeka nawet na audiencję. Rozpoznając cierpliwość gościa, królowa zaprasza Captaina Americę, który bez ogródek stwierdza, że ruiny Attilanu – w większości zaawansowane technologicznie do stopnia nieosiągalnego dla większości ludzi – nadal są usuwane z Nowego Jorku, kokony, które powstały po uwolnieniu terrigenu nadal są pod obserwacją, podobnie, jak ci, którzy się z nich "wykluli", a "starzy" Inhumanie w obozach przejściowych potrzebują pomocy. Pyta, co Medusa chce zrobić z całym tym bałaganem, ta odpiera więc, że zamierza go uprzątać.

Gdzie indziej nad problemem Inhuman pracują Tony Stark i T'Challa. Zauważają, że nie posiadają konkretnych danych na temat liczby mieszkańców Attilanu, nie mogą więc być pewni, ilu z nich nadal jest zaginionych. Do tego dochodzi problem kokonów, których pojawia się coraz więcej, im dalej sięga fala terrigenu. Stark zauważa, że bez wątpienia nie tylko oni to zauważyli. I rzeczywiście, jeden z konwojów transportujących inhumańskie kokony zostaje zaatakowany przez nieznanych sprawców, którzy przebijają się do wozów i zabijają przechodzących terrigenezę.

Gdzie indziej, w pewnym totalitarnym kraju dyktator próbuje wykorzystać nowych Inhuman w swoich celach. Nagle jednak na miejscu zjawia się oddział Inhuman pod dowództwem dawnego króla Attilanu. Unspoken nakazuje zabić "zdrajców" działających dla despoty, po czym zabiera nadal "niewyklute" kokony ze sobą.

W tymczasowej siedzibie Medusy Gorgon domaga się odnalezienia jego syna, Medusa próbuje mu więc wyjaśnić, że wszystkie ich dzieci zniknęły – podobnie, jak Triton. Właśnie przybyła Desidera oznajmia, że nie potrafi ona ich odnaleźć, a inne służki Medusy informują królową o ostatnich wydarzeniach, Desidera oznajmia też, że czas na pokojowe rozwiązania minął. Medusa postanawia więc stać się bardziej proaktywna. Jakiś czas później oddział Inhuman pod jej dowództwem atakuje placówkę AIM badającą kokony. Powaliwszy większość agentów, Medusa chwyta jednego z nich i każe przekazać wszystkim, którzy podniosą rękę na jej poddanych – królowa nie jest zadowolona.

Autor: S_O

Galeria numeru

Inhumanity #2 Inhumanity #2 Inhumanity #2 Inhumanity #2 Inhumanity #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.