Avalon » Serie komiksowe » Silver Surfer vol. 6 » Silver Surfer vol. 6 #2

Silver Surfer vol. 6 #2

Postacie
Zapowiedź

• Kim jest Never Queen?
• W jaki sposób przyszłość całego Uniwersum jest ściśle powiązana z jej losem? Dlaczego chce zniszczyć Silver Surfera?
• To są ważne pytania, ale równie ważny jest lunch.
• A to co Dawn Greenwood będzie jadła dziś na lunch może zmienić losy wszystkiego.

Cytat

Silver Surfer: "Earth. It's always someone from Earth."

Streszczenie

12 lat temu, Zemia. Siostry Greenwood grają w szkolnym przedstawieniu. Dochodzi między nimi do kłótni, ponieważ Dawn zaczyna improwizować.

Teraz, Impericon. Surfer dowiaduje się, że kartą przetargową jest Dawn pochodząca z Ziemii. Zed zapewnia Norrina, że dziewczyna jest bezpieczna. Radd postanawia uratować Greenwood i rusza do starcia z Never Queen starając się zaatakować z zaskoczenia. Ta jednak spodziewała się jego przybycia ponieważ potrafi dojrzeć przyszłość i mówi mu, że potrafi przewidzieć każdy sposób w jaki zginie.

Tymczasem Dawn odmawia jedzenia, ponieważ zawiera mięso, a ona jest Weganką. Po chwili dostaje dziwnie wyglądający posiłek. Współwięzień - Battle-Lon - tłumaczy jej, że strażnicy prawdopodobnie zrozumieli, że dziewczyna jest rasy Vegan i dali ichnie standardowe pożywienie. Na szczęście okazuje się, że inny z więźniów – Plorp – reaguje na ich konsumowanie niestrawnością, która powoduje, że wymiotuje kwasem. Pozwala to zniszczyć ściany oddzielające wszystkich złapanych jako karty przetargowe.

Never Queen ostrzega Surfera, że sytuacja nie skończy się dobrze dla niego i każdego broniącego dostępu do Impericonu. Norrin w pewnym momencie stwierdza, że całą sytuacja może mieć drugie dno i on sam jest ostatnim który powinien być sędzią. Niszczy obserwujące go roboty. Prosi Never Queen aby powstrzymała na chwilę atak i powiedziała swój punkt widzenia. Ta jednak nie chce odpuścić, ponieważ musi walczyć o każdą możliwą przyszłość. Wtedy w głowie Surfera pojawiają się nieskzończona liczba wizji: Galactusa proszącego o kolejną służbę, Shallę Bal, Firelorda mówiącego o spłonięciu świata, Fantastic Five z Doctorem Doomem jako piątym członkiem drużyny, Defenders poród dziecka jego i Dawn, kłótnie z dziewczyną, wyznawanie sobie miłości, śmierć Greenwood. To niemalże rozdziera go od środka. 

Increduolous dowiaduje się, że karty przetargowe uciekają z miejsca ich przetrzymywania. Sytuacja zmienia się dość szybko przez co tajemnicza postać przekazuje Edge of Reality Zedowi i każe mu ruszyć przeciwko Never Queen. 

W innym miejscu Impericonu kosmici pod dowództwem Dawn decydują się udać do miejsca zasilania lokacji, aby stamtąd odnaleźć coś na kształt stacji dokującej dla pojazdów, którymi mogą uciec. Gdy tam docierają widzą olbrzymie bijące serce. Greenwood uznaje je, za przepiękne, a jego picie brzmi jak każda piosenka której nie słyszała, każda nadzieja i marzenie których nie miała. Wtedy orientuje się, ze było tyle do zobaczenia, usłyszenia zrobienia a ona siedziała w jednym miejscu. Teraz życzy sobie…

Surfer dziwi się, że jeszcze żyje. Never Queen tłumaczy mu, że to sprawka Ziemianki i ich losów, które są splecione. Norrin tego nie rozumie, ponieważ Dawn jest dla niego nikim. Wtedy byt mówi Raddowi, że to ona dawno temu wypowiedziała życzenie związane z nim. Jednak kiedy Greenwood zobaczyła jej serce, nagle zmieniła życzenia. To zdziwiło Never Queen i ocaliła Surfera. Dodaje, że życzenia mówione z wyjątkowo wiarą są potężne. Norrin tego nie kupuje, ponieważ to zwykłe słowa. Wypomina mu, że sam jest osobą, która życzyła sobie kiedyś aby podróżować do gwiazd. Byt zaczyna mu tłumaczyć, że jest wcieleniem każdej możliwości. Kochanką Enternity i wszystkiego czym on się stanie. Z każdą chwilą giną kolejne prawdopodobne scenariusze i ona musi je opłakiwać. Okazuje się jednak, że nie będzie tego robić dłużej, ponieważ umiera przez brak serca. Surfer dostrzega, że to Zed musi się wytłumaczyć z sytuacji, gdyż to Never Queen jest tu poszkodowana. Postanawia więc wrócić na Impericon i przy okazji uwolnić Dawn. Aby być niewykrytym zabiera zbroje dryfującego poprzedniego czempiona. Deskę wysyła aby odnalazła Greenwood, a on decyduje się schować Power Cosmic i przybrać ludzką formę. Kiedy Norrin wskakuje do środka Impericonu, wylatuje z niego Zed, który dostrzega samotną deskę. Stwierdza, że Radd umarł i być może osłabił Never Queen. 

Tymczasem Dawn wraz z innymi więźniami ucieka, kiedy przez jedną z szyb dostrzega deskę. Jednocześnie pod nogi kosmitów wpada Norrin i zostaje zdeptany. Z ziemi podnosi go Greenwood. Kiedy Radd chce powiedzieć, że przybył aby ją ocalić, ta go ubiega mówiąc to samo.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Silver Surfer vol. 6 #2 Silver Surfer vol. 6 #2 Silver Surfer vol. 6 #2 Silver Surfer vol. 6 #2 Silver Surfer vol. 6 #2 Silver Surfer vol. 6 #2 Silver Surfer vol. 6 #2 Silver Surfer vol. 6 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.