Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four vol. 5 » Fantastic Four vol. 5 #3

Fantastic Four vol. 5 #3

Fantastic Four vol. 5 #3

"Fall of the Fantastic Four" - Part 3

Postacie
Zapowiedź

• Fantastic Four udało się uratować Manhattan przed inwazją, ale za ogromną cenę.
• Czy Human Torch już na zawsze pozostanie "Flame Off"?
• Nowa, mocniejsza wersja Wrecking Crew!

Cytat

Johnny Storm: "So until that day you come to me, Reed, all 'I've found it, Johnny, I've got the cure'... I guess it's flame off."

Streszczenie

W swoim laboratorium Reed wyjaśnia Johnny'emu, że dekokt, który przygotował, żeby pokonać inwazję potworów, zawierał kultury bakterii ze Strefy Negatywnej – a że Torch spędził w tamtym wymiarze sporo czasu, gdy myśleli, że jest martwy, stał się na nie podatny, dlatego stracił swoje moce. Zapewnia, że zrobi wszystko, co może, by je przywrócić, Johnny stwierdza jednak, że ingerowanie w ich moce zawsze było trudne. Jest pewien, że szwagier w końcu coś wymyśli, na razie jednak zamierza skupić się na swojej karierze muzycznej.


Ben opowiada Alicii swą najnowszą przygodę, gdy wraz z nowym Deathlokiem walczył przeciwko używającemu zbroi Mandroidów Secret Empire. Rzeźbiarka stwierdza, że cieszy się, że znowu są razem, z doświadczenia wie jednak, że za każdym razem, gdy są szczęśliwi, dzieje się coś strasznego. Thing zapewnia, że tym razem na to nie pozwoli, przysłuchujący się temu wszystkiemu za pomocą miniaturowej pluskwy Puppet Master stwierdza jednak, że heros nie wie, co go czeka.


Reed dyskutuje z Lennym Ballingerem z Damage Control, który stwierdza, że uszkodzenia po ostatnim ataku to nic, z czym jego firma by sobie nie poradziła, wielu ludzi zostało jednak rannych, czy to z powodu walącego się gruzu, czy ataku potworów. Pyta, jakim cudem w ogóle dostały się one do Nowego Jorku, a Richards przyznaje, że to dobre pytanie. Jakiś czas później, podczas badania jednego ze stworów, kontaktuje się z agentem Furym, pytając, co S.H.I.E.L.D. zamierza z nimi zrobić, Nick stwierdza więc, że na razie są one przetrzymywane w tajnej bazie, w każdej chwili może jednak paść rozkaz, by je wyeliminować.


Sue i uczniowie Future Foundation znajdują się na dnie oceanu, dzięki gościnności Namora obserwując pastwiska Giganto. Podczas, gdy Bentley zwraca uwagę Franklina na tęskne spojrzenia, którymi Atlantyda obdarza Invisible Woman, Wu i Vil przyznają, że choć widok morza jest dla nich nostalgiczny, dobrze się czują pod jej opieką. Sue zapewnia więc, że kocha ich tak, jak wszystkie swe dzieci. Wtedy przypomina sobie jednak, jak kilka dni temu znalazła w pokoju Valerii list od córki, w którym stwierdziła ona, że ma dość półprawd ojca i tego, jak matka zawsze bierze jego stronę, i że udaje się do wujka Victora, obiecując, że wróci, gdy będzie gotowa. W Latverii Val zostaje przywitana z wszelkimi honorami, a gdy Doom pyta, co chciałaby zrobić, dziewczynka stwierdza, że zamiast przejmować kontrolę nad światem, "wujek" mógłby spróbować mu pomóc.


Tymczasem Reed odkrywa coś w badanym stworze i kontaktuje się z Furym, ogłaszając, że nie mogą ich zabić – choć zajęło mu to trochę czasu, odkrył, że mają do czynienia z ludźmi.


Ben i Johnny przechadzają się ulicami Nowego Jorku. Thing pyta, jak przyjaciel się czuje, ten więc stwierdza, że jest zmęczony ciągłym odpowiadaniem na ten temat i pyta, jak mają się sprawy z Alicią. Gdy Grimm przyznaje, że układa im się całkiem nieźle, Storm wspomina, że "jego" Alicia okazała się Skrullem. Ujawnia, że gdy był uwięziony w Strefie Negatywnej, próbował odnaleźć Lyję, nagle jednak ulica zostaje zaatakowana przez Wreckera. Thing rusza do akcji, nie przewidział jednak, że Garthwaite – wraz z Thunderballem i nową Bulldozer – został zwerbowany przez Wizarda do nowej wersji Frightful Four.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four vol. 5 #3 Fantastic Four vol. 5 #3 Fantastic Four vol. 5 #3 Fantastic Four vol. 5 #3 Fantastic Four vol. 5 #3 Fantastic Four vol. 5 #3 Fantastic Four vol. 5 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.