Avalon » Serie komiksowe » New Avengers: Illuminati » New Avengers: Illuminati #3

New Avengers: Illuminati #3

Postacie
Zapowiedź

Dawno, dawno temu, tajemniczy Beyonder zebrał bohaterów i złoczyńców Marvela w epickim Secret Wars. Po latach poznamy prawdziwe pochodzenie tej istoty, która po raz kolejny interesuje się Ziemią. Tym razem na jej drodze stają Illuminati.

Cytat

Dr. Strange, budząc się obok dwóch nagich kobiet: "NO!"

Streszczenie

W Attilanie, przed zgromadzonymi Illuminati Charles Xavier wspomina pierwsze spotkanie z Beyonderem. Tajemnicza istota zgromadziła trzydziestu siedmiu obdarzonych nadludzkimi zdolnościami Ziemian, by potem kazać im walczyć na śmierć i życie, zwycięzcy obiecując spełnienie najskrytszych marzeń. Xavier, próbując poznać bliżej źródło mocy przeciwnika, odkrył coś niespodziewanego. Beyonder należał do rasy Inhumans, lecz oprócz tego był również mutantem. Jego genom posiadał anomalię zanim przeszedł rytuał terrigenezy, a kiedy wkroczył w święte mgły, rezultat był całkowicie nieprzewidywalny. Słysząc to Namor zastanawia się, czy ta wiadomość to wystarczający powód, by zwoływać ich spotkanie. Okazuje się, że Xavier wyczuwa, iż Beyonder jest blisko. Strange pyta Black Bolta, czy wie coś na ten temat, on jednak nie pamięta nawet istnienia wśród swoich poddanych kogoś takiego jak Beyonder. Xavier oznajmia, iż dzięki Cerebro namierzył wprawdzie ich przeciwnika na planetoidzie Ceres, problemem jest to, jak sobie z nim poradzą. Namor ma na to prostą odpowiedź - Beyonder na widok swego króla pokłoni się i będzie błagał o wybaczenie. Wyraz twarzy Black Bolta zdradza, że nie jest tego chyba do końca pewien.

Mimo że nie ma z nimi Tony'ego, z którym chwilowo nie mają kontaktu, Illuminati wsiadają na statek kosmiczny Skrulli, do tej pory użytkowany przez Starka i Richardsa. Namor nie może powstrzymać się od kąśliwej uwagi na temat wykorzystywania przez nich pozaziemskiej technologii do gromadzenia własnego majątku. Reed broni się, mówiąc o ich staraniach o lepsze jutro. Kiedy po pewnym czasie bohaterowie docierają do planetoidy Ceres, ich oczom ukazuje się zaskakujący widok. Beyonder dokładnie odtworzył na ciele niebieskim cały Manhattan. Illuminati lądują na Baxter Building. Widzą w dole jakieś postacie, jednak Strange stwierdza jednoznacznie, że to nie ludzie, lecz jedynie puste skorupy. Dostrzegają Luke'a Cage'a i Iron Fista, kłócących się z Beyonderem, który jednym ruchem ręki obraca w pył obu bohaterów. Illuminati dochodzą do wniosku, że ich przeciwnik stworzył sobie tu swego rodzaju plac zabaw. Nagle zostają przez niego zauważeni i pojawia się on tuż przed nimi. Z uśmiechem obłąkanego zastanawia się jak to możliwe, że nie zostali tu umieszczeni przez niego. Nagle zauważa wymowny wzrok Black Bolta i pada przed nim na kolana. W tym samym momencie pojawia się Hulk i wgniata Beyondera w podłoże. Bohaterowie są lekko zdezorientowani, jednak ich przeciwnik po chwili pojawia się z powrotem, cały i zdrowy. Stwierdza, że zapomniał o zaplanowanym wcześniej ataku zielonego olbrzyma, po czym przechodzi do czynienia grzeczności swemu królowi. Oferuje mu w końcu, że zwróci mu nawet możliwość swobodnego mówienia. Illuminati przerywają mu, ujawniając pochodzenie jego możliwości i tłumacząc, że jego obecność nie jest naturalna. Proszą, by opuścił ten wszechświat i nie ingerował w koleje losu ich gatunku. Według Beyondera, oni już to robią. Dochodzi do wniosku, że przecież chce tylko dobra. Postanawia spełnić ich najskrytsze marzenia.

Stephen Strange budzi się w łóżku z Cleą i Wandą Maximoff. Słyszy z oddali głos Beyondera. Mężczyzna oznajmia, że spełnienie każdego z ich marzeń nie przedstawia dla niego żadnego problemu. Na dowód tego, w powietrzu unoszą się patrole Iron Manów i Helicarrier w barwach Starka. Pełno jest też latających Inhumans, a z oceanu wyłaniają się mieszkańcy Atlantydy, gotowi do podboju stałego lądu. Namor rozkazuje Beyonderowi natychmiast przestać, powołując się na autorytet Black Bolta. Przeciwnik jest tym nieco zbity z tropu, a Sub-Mariner kontynuuje, w imieniu władcy Inhumans nakazując mu opuszczenie tego wszechświata i kategorycznie zakazując powrotu. Black Bolt potwierdza to gestem i wyrazem twarzy. Beyonder, wspominając przez chwilę przeszłość w Attilanie, chce jeszcze się tłumaczyć, jednak zostaje uciszony przez słowa Namora i nieugięte spojrzenie Bolta. Spogląda na nich wszystkim z wyrzutem i smutkiem, po czym zaczyna się rozpadać, a wraz z nim całe stworzone przez niego otoczenie. Bohaterowie jednomyślnie stwierdzają, że już pora na powrót. Kiedy odlatują, przy okazji zastanawiając się nad marzeniami co niektórych, Black Bolt ustami Xaviera przekazuje im, że wciąż nie pamięta Inhumana, który stał się Beyonderem.

Beyonder pojawia się zadowolony w jakimś mieście, zastanawiając się, co takiego miał do zrobienia. Po chwili sobie przypomina. Tym czymś był świat.

Autor: Jaro

Galeria numeru

New Avengers: Illuminati #3 New Avengers: Illuminati #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.