Avalon » Serie komiksowe » Civil War » Civil War #4

Civil War #4

Civil War #4

Part 4

Postacie
Zapowiedź

Śmierć, pogrzeb, zdrada, odrodzenie pewnej grupy, zwrot akcji - to tylko niektóre z symptomów kulminacji Civil War.

Streszczenie

Na widok Thora, zbuntowani bohaterowie zatrzymują się i próbują przemówić do niego. Gromowładny jednak nic sobie nie robi z ich prób i jednym rzutem młota powala wszystkich tak, jak stoją. Dagger ogłasza odwrót, ale Thor nie zamierza na to pozwolić i ponownie atakuje bohaterów, których teraz nazywa śmieciami. W magazynie obok, pojedynek między Kapitanem a Iron Manem zbliża się do końca. Steve nie zamierza się poddać, chociaż został poważnie poturbowany i ledwo trzyma się na nogach. Widząc jego upór, Stark rozkazuje uruchomić audioblokady, a po chwili specjalnie dobrana częstotliwość dźwięku powala wszystkich buntowników, sprawiając im ogromny ból głowy. Susan stwierdza, że posuwają się za daleko, ale Reed uważa, że to najlepsze wyjście i każe Thorowi się zatrzymać. Captain America wciąż jednak trzyma się na nogach, więc Iron Man postanawia zwiększyć natężenie dźwięku, wyrażając pewien podziw dla przeciwnika, ale jednocześnie obiecując, że obudzi się już w więzieniu. W tym momencie, systemy zbroi ostrzegają go o zbliżającej się jednostce nieludzkiej. Okazuje się nią być Hercules, który wpada do budynku z cysterną paliwa i powoduje wielki wybuch. Gdy dźwięk zostaje wyłączony, bohaterowie wstają i ruszają do walki, by utorować sobie drogę. Podczas gdy Hercules walczy z Iron Manem, Falcon wyciąga nieprzytomnego Kapitana z gruzowiska, a Cable telepatycznie próbuje zapanować nad zdolnościami Cloaka, aby zapewnić odwrót. Agenci S.H.I.E.L.D. otwierają ogień, ale na drodze staje im Goliath, który zasłania towarzyszy. Zamierza zająć się również Thorem, ale ten bez wahania przebija go na wylot skoncentrowaną wiązką energii. Bohaterowie obserwują z przerażeniem, jak Bill Foster zwala się martwy na budynki, a Thor ogłasza, że za chwilę do niego dołączą. Nie dochodzi jednak do tego, bo w ostatniej chwili pole siłowe, rozpostarte przez Invisible Woman osłania ich przed uderzeniem błyskawicy. Susan każe im natychmiast znikać, a Cable uruchamia zdolności Cloaka, chociaż wie, że niektórzy z nieprzytomnych są poza zasięgiem teleportacji. Gdy już znikają, Reed wypowiada sekwencję słów, która wyłącza Thora. Yellowjacket natychmiast stwierdza, że coś jest nie tak z jego dyrektywami, ale w tej chwili Richards zajęty jest tłumaczeniem żonie, że nie tak miało być. Ona jednak nie chce go słuchać. Patrząc na ciało Goliatha, Spider-Man przypomina Iron Manowi o obietnicach, że nikomu więcej nie stanie się krzywda. Całej scenie przygląda się smutny Uatu.

 

Wkrótce potem, w wieży Starka, ranni otrzymują pomoc medyczną. Peter Parker obserwuje jak Reed dłubie w głowie Thora. Obok stoi Henry Pym, który wyrzuca sobie, że istota, którą pomógł stworzyć właśnie zabiła jednego z jego najbliższych przyjaciół. Zaczyna myśleć, że klonowanie boga było błędem, a ponadto staje się podejrzliwy w stosunku do Starka, który z jakiegoś powodu przechowywał pęk włosów Thora od czasu ich pierwszego spotkania. Wydaje mu się, że klon Thora pozbawiony jest ludzkich uczuć, ponieważ brakuje mu osobowości ludzkiego nosiciela, jak Donald Blake. Napotykając nieobecny wzrok Thora, Peter czuje dreszcze i pyta wprost, czy nie stanęli, aby po niewłaściwej stronie barykady.


Również w kryjówce buntowników trwa opatrywanie rannych. Captain wysłuchuje stanowiska Nighthawka, który proponuje poddać się i prosić o amnestię, ale nie zamierza się zgodzić przypominając, że ich przyjaciele zostali zabrani do jakiegoś supertajnego więzienia. Cable zauważa, że strona rządowa ma znaczna przewagę, odkąd dołączył do nich Thor, ale Steve jest pewien, że coś tu jest nie tak, bo prawdziwy Thor nie zabiłby nikogo z zimną krwią. Nighthawk używa śmierci Goliatha jako argumentu, że ich walka jest przegrana, więc Cage przypomina mu, na czym polega cała idea bycia bohaterem i że nie mieści się w niej wykonywanie rozkazów polityków. Nieoczekiwanie, po stronie Richmonda staje Stature, która oświadcza, że nie chce walczyć z innymi bohaterami. Captain pozwala im odejść, jeśli nie zależy im na wolności, więc Nighthawk nazywa go idealistycznym głupcem. Gdy Cable wyprowadza jego i Cassie z budynku, obserwuje ich jakaś zamaskowana postać.


W New Jersey trwa pogrzeb Goliatha. Wokół kilkumetrowego dołu w ziemi, zasypywanego przez spychacze, zgromadzili się zarejestrowani bohaterowi. W rozmowie z Happy Hoganem, Tony Stark przyznaje, że nie to było jego celem i nie mogą zapomnieć, że Bill Foster był bohaterem. Podchodzi do nich Miriam Sharp, która zapewnia, że nie powinni czuć się winni, bo zginął człowiek, który wiedział co ryzykuje, a sytuacja przypomina tą, kiedy policjant zabija przestępcę w akcji. Aby przypomnieć Starkowi, o co toczy się ta wojna, wręcza mu figurkę Iron Mana, która należała do jej syna. Obok, Reed Richards zauważa, że Peter Parker zachowuje się podejrzanie.Po wieczornej kolacji i zabawie z dziećmi, państwo Richards kładą się do łóżka. Susan jednak wymyka się po cichu, zostawiając liścik, w którym informuje męża, że zamierza dołączyć do grupy Kapitana, bo wstydzi się tego, co robi strona rządowa i czuje się winna śmierci Billa Fostera, a on tego wszystkiego nie zauważa. Wyraża nadzieje, że znajdzie czas by zaopiekować się dziećmi oraz, że konflikt zakończy się, zanim jedna strona całkowicie wybije drugą. Gdy wraz z Johnnym wsiadają do samochodu, Ben macha im na pożegnanie.


Następnego dnia, podczas obchodu w wieży, Tony pyta Reeda, ile osób odeszło po ostatnich wydarzeniach, ten zaś stwierdza, że zbyt wiele i muszą pomyśleć o rezerwach. Janet pyta, czy zamierzają teraz uruchomić inicjatywę dla pięćdziesięciu stanów, ale Richards mówi, że udało im się tymczasowo uzupełnić szeregi dzięki pomocy Thunderbolts. Stark dodaje, że jest to rozwiązanie tymczasowe, a wszyscy ci ludzie będą pod stałą kontrolą agentów i nanotechnologii. Gdy otwiera kolejne drzwi, wchodzą do sali pełnej super-łotrów.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Civil War #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.