Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four vol. 5 » Fantastic Four vol. 5 #4

Fantastic Four vol. 5 #4

Fantastic Four vol. 5 #4

"The Fall of the Fantastic Four" - part 4

Postacie
Zapowiedź

• Flame Off! Johny Storm stracił swoje moce.
• Wrecking Crew pojawiają się wzmocnieni, gdy sprzymierzają się z Wizardem.
• Gdy romans Bena i Alicji się ożywia, pojawia się Puppet Master, który ma swoje plany wobec tej dwójki.
• Powracają Ant-Man Ms. Thing i She-Hulk.

Streszczenie

Johnny Storm obserwuje, bezsilny, jak Thing staje naprzeciw nowej Frightful Four, która szybko powala go na łopatki. Właśnie przybyły z żoną Reed zauważa, że Wizard wzmocnił członków swojej drużyny, Wittman zaprzecza jednak, ujawniając, że nowe siły pochodzą od ich zleceniodawcy, po czym ujawnia, że on sam też jest silniejszy, powalając Fantastica. Podczas, gdy nowa Bulldozer – córka oryginału, Marci Camp – taranuje Thinga, Thunderball atakuje Fantasticar, wrzucając Sue z pokładu. Sam pojazd, wymknąwszy się spod kontroli, pędzi prosto na pobliskie budynki, zostaje jednak schwytany przez członków Zastępczej Czwórki – Ant-Mana, Ms. Thing i She-Hulk. Podczas, gdy nowoprzybyli ruszają na członków Wrecking Crew, Reed stwierdza, ku zaskoczeniu Johnny'ego, że go potrzebują. Wrecker i jego ludzie zdobywają tymczasem przewagę nad drużyną Langa, gdy stwierdzają jednak, że pokonali wszystkich, na pole walki wchodzi Johnny, uzbrojony w kij. Skonsternowani, łotrzy zastanawiają się, kto powinien go zabić, gdy jednak atakują, zostają uwięzieni w polu siłowym Sue, dodatkowo wzmacnianym przez pozostałych Fantastycznych. Reed wyjaśnia, że wykorzystali pychę przeciwników przeciwko nim – wiedział bowiem, że uznają szydzącego z nich pozbawionego mocy Storma za ujmę na honorze i ruszą na niego razem, pozwalając się tym samym uwięzić w polu siłowym, w którym każde użycie ich mocy uderzy też w ich kompanów. Wizard gratuluje Richardsowi, stwierdza jednak, że ich zleceniodawca mimo wszystko wygrał. Nie zamierza jednak ujawniać, o kim mowa – w tym przypadku bowiem milczenie dosłownie jest złotem. Johnny tymczasem jest głuchy na wszelkie pochwały, stwierdzając, że był jedynie przynętą, po czym żegna się i odchodzi.

Jakiś czas później Fantastyczna Czwórka wraca do Budynku Baxtera, otoczonego przez siły S.H.I.E.L.D. i nowojorskiej policji. Maria Hill wyjaśnia, że przejęli oni kontrolę nad budynkiem, jako miejscem przestępstwa. Zapewnia, że uczniowie zostali ewakuowani, dodaje jednak, że herosi powinni się martwić czym innym. To powiedziawszy, wręcza im wezwanie do sądu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four vol. 5 #4 Fantastic Four vol. 5 #4 Fantastic Four vol. 5 #4 Fantastic Four vol. 5 #4 Fantastic Four vol. 5 #4 Fantastic Four vol. 5 #4 Fantastic Four vol. 5 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.